978-83-04-05005-1

Jody, Patty, Cindy, Ayaan i Magda tworzą gang o nazwie Hieny. Cztery wrażliwe dziewczyny, pod przywództwem Jody, stają się zdolne do rozbojów i kradzieży. Wreszcie czują się silne. Autorka podejmuje problem przemocy i agresji wśród młodych ludzi, których bunt wynika często z braku akceptacji i zrozumienia w społeczności.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Reading_is_sexyy | 2011-10-07

Zdecydowanie najlepsza książka Pani Hassenmuller! Niesamowicie wciąga! Przeczytałam ją w jeden dzień, choć ma prawie 200 stron, do tego rozdziały są długie (jest ich tylko 9) i momentami trzeba się nad nią zastanowić. A mimo to - niesamowita! Cały czas coś się dzieje, autorka nie pozwala czytelnikowi się nudzić, pomysły Jodie są doskonale przemyślane, zadziwiła mnie bardzo jej pomysłowość. Tą książkę czyta się, gdy już oczy bolą, tak bardzo chce się wiedzieć, co będzie dalej. Poza tym książka jest bardzo poruszająca i daje do myślenia. Polecam.

Katherina87 | 2013-02-27

Czy dla nastolatek przynależność do gangu może być sposobem na uporanie się z własnymi problemami? Co się wydarzy, gdy Hieny zostaną zmuszone do konfrontacji z Wilkami? Kto naprawdę wygra, a kto przegra? Czy wszystkie chwyty są dozwolone?
Historia ta nie może się dobrze zakończyć. Dla nikogo. Czyżby?

Liwia | 2011-04-21
Na półkach: Ulubione. !, Przeczytane
Przeczytana: 21 kwietnia 2011

Książki Heidi zawsze czyta mi się szybko, lekko i przyjemnie. Historie prawdziwe czy fikcja pozwalają przenieść się do innego świata, gdzie jednak nie zawsze wszystko układa się tak, jakby ktoś tego chciał. Z tą książką nie było inaczej. Przez wszystkie strony zastanawiałam się, jak zakończy się ta historia. Jedni pewnie domyślali się zakończenia, ale ja nie. Byłam zbyt pochłonięta tym, co się dzieje w danym momencie, że nawet nie wyobrażałam sobie końca, byłam go tylko bardzo ciekawa. Przyznam, że trochę żal było mi tych ludzi, jednak nie byli oni bez winy. Lubię czytać takie książki, ale fakt, że gdzieś dzieje się to naprawdę, trochę mnie przeraża. Jednak taki jest już świat, tacy są już ludzie... Co nie zmienia faktu, że książka była naprawdę dobra. Myślę, że warto poświęcić trochę czasu, aby ją przeczytać.

Beate | 2016-02-20
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 20 lutego 2016

Książka o problemach młodzieży. Szybko, dobrze się czyta. Mnie wciągnęła chociaż zabrakło mi dokładniejszego zakończenia, czuję pewien "niedosyt". Mimo wszystko książka dobra.

Colibri | 2016-08-07
Na półkach: Z Biblioteki, Przeczytane

Naprawdę wciągająca książka.
Postacie Hien, czyli Jody, Magda, Ayaan, Patty i Cindy są zupełnie różne, każda ma swoją własną historię, oryginalną osobowość i każda wnosi coś innego do gangu, jaki wspólnie tworzą. Autorka przedstawia nam co jakiś czas opisy z życia i przemyślenia każdej z bohaterek z osobna.
Akcje, jakich podejmują się dziewczyny są niebanalne i dobrze przemyślane.
Byłam średnio usatysfakcjonowana zakończeniem. Dalsze losy bohaterek są przedstawione za bardzo ogólnie. Do tego przeszkadzał mi znowu typowy dla książek Heidi chaos.
Mogę jednak powiedzieć, że to najlepsza książka Heidi Hessenmüller, jaką do tej pory czytałam.

katarzyna | 2013-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Genialna książka na którą trafiłam przypadkowo. Strasznie mnie "wciągnęła". Przeczytałam ją bardzo szybko:) Tak jak z resztą niektóre ksiązki Heidi :)
Z Takimi historiami jak w tej książce możemy spotkać się na co dzień .
Wszystkim polecam tę książkę :)

Kamcia08 | 2011-06-07
Przeczytana: 03 czerwca 2011

O książkach z Ossolineum mogę powiedzieć wiele, jednak jeden fakt zawsze jest niezmienny - choć seria składa się z wielu książek, to żaden temat się nie powtarza. Miałam już styczność z wieloma z tych książek i czytałam sporo recenzji tych części, z którymi nie miałam okazji się zapoznać. I choć wydaje się, że tematy się wyczerpały, to wciąż powstają nowe pozycje.

W tym przypadku miałam okazję poznać dzieje dziewczęcego gangu. Śledzimy historię jego powstania, działalności oraz niespodziewanego rozwiązania. Jody, dziewczyna pewna siebie i wiedząca, czego chce od życia przeprowadza się do babci, która chwilowo potrzebuje pomocy. Początkowo nie pałają do siebie sympatią, jednak stopniowo zaczynają nawzajem traktować się z szacunkiem. W ciągu kilku dni Jody poznaje dziewczyny, które potrzebują pomocy lub po prostu towarzystwa. Tak tworzy się gang Hien, które rosną w siłę, popełniają doskonałe przestępstwa, ale nie krzywdzą niewinnych.

Pewnie zastanawiacie się, jaki problem...

knigoholiczka | 2013-09-14
Przeczytana: 14 września 2013

Jak widać- chyba nie mam dość książek Haidi Hassenmuller bo ostatnio kilka pojawiło się na moim blogu. Książki czytam partiami- wiecie najpierw kilka pod rząd, potem przerwa i znowu kilka. Dzięki temu nie nudzą mi się.
"Mam dość" to ciekawa książka. Głównymi bohaterkami są dziewczyny, które z rożnych powodów przyłączają się do gangu. Dziwne, powinnam je potępiać i tak dalej ale ja po prostu je polubiłam. Każda z nich miała jakiś problem w życiu, z którym nie mogła sobie poradzić. Razem pomagają sobie wzajemnie. Te problemy to nie jakieś nic nie znaczące miłostki czy kłopoty z nauką.
Magda i jej rodzina żyje pod wpływem despotycznego ojca, który posuwa się do przemocy, Ayaaan to Turczynka, która nie dość, że nagle traci wolność to jeszcze ma niedługo zostać wydana bez jej zgody za kuzyna, który jest starszy od niej a wiele lat, a Judy została za karę wysłana i musi opiekować się chorą babcią. I to właśnie Judy zyskała moją sympatię no i bardzo podobało mi się to, jak rozmawia z...

DianaxD | 2011-01-19

Idealna książka dla młodzieży. Opowiada o zbuntowanych dziewczynach. Zachęcam do przeczytania.

let_die | 2013-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2013

Książki z wydawnictwa Ossolineum zawsze bardzo mi się podobały, więc nie zdziwiłam się, że i ta przypadła mi do gustu. :)