Z kim płaczą gwiazdy

Wydawnictwo: Telbit

Wakacje, piękna pogoda, urokliwe jezioro, żagle... Na tym tle rozkwita cudowna przygoda dwóch serc, która mogłaby się skończyć jak w bajce, gdyby nie jedna, tragiczna chwila brawury. To przez nią zakochanym niebo runęło na głowy. Michał, skacząc do wody, łamie kręgosłup. Weronika w pierwszym porywie rozpaczy podejmuje morderczą walkę o powrót ukochanego do zdrowia. I chociaż szansa na powodzenie jest znikoma, gotowa jest dla Michała zrezygnować z ambitnych życiowych planów.

Czy ich miłość ma szansę przetrwać?

Susie | 2010-08-18
Przeczytana: 17 sierpnia 2010

Było to moje pierwsze spotkanie z Ewą Barańską. Bardzo lubię od czasu do czasu poczytać takie książki. W większości ich akcja toczy się w wakacje i w tym przypadku nie jest inaczej.
Wszystko zaczyna się w momencie gdy Michał z kolegami pływają żaglówką po Jeziorze Solińskim. W pewnej chwili chłopak zauważa dziewczynę siedzącą na łódce przy brzegu. Płynie do niej z chęcią zrobienia psikusa, ale w pewnej chwili jak grom z jasnego nieba dociera do niego, że wcale nie chce jej robić na złość, za to chciałby ją poznać bliżej. Nie udaje mu się to, bo gdy do niej dociera dziewczyna odchodzi. Michał postanawia, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej imienia.
Nie trudno się domyślić, wystarczy przeczytać opis, że Michał odnajdzie Weronikę i zaczną się ze sobą spotykać, oraz oczywiście zakochają się w sobie.Lecz nie dane im będzie dłuższe szczęście, bo wydarzy się wypadek, który zmieni życie wielu ludzi.
Czytając książkę mamy do czynienia z wieloma sytuacjami w jakich postawieni...

Julzzzz | 2015-02-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Chciałam sobie troszeczkę odpocząć od kosmitów, wampirów i ludzi zabijających dotykiem,więc wybrałam się do Matrasa...Grzebałam w koszu z tanimi książkami i co zobaczyłam?
-"Z kim płaczą gwiazdy"...Czy Madziuchna przypadkiem tego nie czytała? Biorę.
Od razu gdy wróciłam do domu zaczęłam czytać i zanim się obejrzałam przeczytałam całość...
Rozumiem jak czuła się Hazel czytając "Cios udręki" Nie że się czepiam czy coś,ale książka powinna mieć zakończenie,co nie?
Nie można tak sobie poprostu napisać całkiem dobrej książki i w najważniejszym momencie przerwać!!
Wiem,że mamy sobie sami wymyślić zakończenie tej książki,ale jakoś nie umiem.

Pomijając brak bardzo ważnego fragmentu książki (który jednocześnie stanowi jej urok)
bardzo,bardzo,ale to bardzo mi się ta pozycja podobała!
Poruszyła mnie do głębi pokazując,że dla miłości można zrobić WSZYSTKO!
I nawet nie potrzebne są te wszystkie uniesienia i romantyczne scenki.
"Z kim płaczą gwiazdy" pokazuje nam prawdziwą miłość z jej...

bezetykiety | 2013-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

To dla mnie pierwsze spotkanie z Ewą Barańską. Pierwsze spotkanie z książką, która tak naprawdę nie ma zakończenia. Pierwsze spotkanie z książką dla młodzieży, która nie opowiada kolejnej, idealnej historii miłości. Wątpię żebym kolejny raz ją przeczytała. Dlaczego? Bo jest to książka sprawiająca ból. Sprawia, że mój młodzieńczy entuzjazm zostaje przygaszony. Każdego dnia zastanawiam się czy może właśnie w tej chwili mój rówieśnik, gdzieś tam daleko, nie przeżywa tego samego co Michał i Weronika. Zdecydowanie jest to książka o której będę pamiętać i zachęcam do jej przeczytania, chociażby dla nauki na błędach bohaterów.

Selene | 2010-12-18

Ewa Barańska udowodniła, że w Polsce także mamy wielu świetnych autorów. "Z kim płaczą gwiazdy" to piękna, wzruszająca książka. Opowiada o miłości Weroniki i Michała, oraz o przeszkodach, jakie stają na ich drodze. O tym, jak w jednej chwili może zmienić się całe nasze życie - czego niestety nie wszyscy jesteśmy świadomi. Pod koniec powieści akcja nagle zatrzymuje się. Nie ma zakończenia, autorka sama każe czytelnikom dokończyć historię zakochanej pary. Nie dowiadujemy się, czy stan Michała poprawił się. Z jednej strony jest to dość ciekawe, ale pozostaje lekki niedosyt... Mimo wszystko, szczerze polecam! ;)

Helena | 2016-01-06

Było to moje pierwsze i ostatnie spotkanie z Ewą Barańską.
Koncepcja na fabułę bardzo mi się podobała. Natomiast autorka prawie w ogóle się nie wysiliła. Miałam wrażenie, że czytam blog dziewięciolatki. Jest to płytka, płaska, bezbarwna i kompletnie pozbawiona duszy książka.
Autorka przedstawiła nam niedopracowanych bohaterów, typowych nastolatków. Większość znamy tylko z imienia. Książka została pozbawiona wszelkich opisów. Gdyby Barańska poświęciła im trochę więcej czasu, może byliby wiele ciekawsi. Sama zaś czułam, że Weronikę i Michała nic nie łączy. Została tu przedstawiona, naciągana miłość. Chwilami byłą po prostu śmieszna.
Autorka użyła rażących słów. Widać, że chyba ma niedopracowany styl. Przypominało to zlepkę amatorskich opowiadań. Nietolerancja religijna, depresja, konsekwencje wypadku, rodzina, którą dotknęła tragedia - jak te wszystkie tematy zostały zmieszczone w niecałych 200 stronach?! Rozumiem, gdyby pisarka, była nastolatką, ale sądząc po wieku, jest raczej...

Madziuchna | 2014-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Podchodząc do książki, brałam ją za kolejne denne romansidło.
Jednak mile się zaskoczyłam ponieważ książka jest świetna
w notce zamiast epilogu jest napisane że czytelnik sam ma wymyślić zakończenie:

Czy rodzice Weroniki dostarczą Michałowi tabletki nasenne, o które tak rozpaczliwie ich prosił?
Czy Weronika w końcu zostawi Michała?
Czy przyjaciołom uda się uzbierać sumę 300 tysięcy złotych i zoperują Michała, a ten zacznie chodzić?
Czy może zoperują go, ale to nic nie da?

Wybór należy do czytelnika...
Ja od razu wybrałam swoją wersję zakończenia.
Powieść jest lekka, ale nie za lekka. Jest zwięzła i na temat. Taka jaka powinna być książka na wakacyjną plaże, albowiem kupiłam ją na promocji z myślą o wczasach nad morzem.

Moim zdaniem książką była świetna. Może nie powala na kolana tak jak książki wybitnych pisarzy ale była na prawdę dobra.

A przede wszystkim pokazała że miłość - ta prawdziwa - jest w stanie przetrwać wszystko! ♥
Czy ktoś oprócz mnie widzi powiązanie z...

SeaGoddess | 2012-09-09
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: listopad 2010

Piękna historia miłości, ładnie opisana. Często chciało mi się płakać, a zakończenie (a raczej jego brak) sprawiło, że jeszcze długo myślałam o tej książce.

Elya | 2013-10-01

Tę książkę trzeba przeczytać dla ostatnich trzech stron. Więcej nie mam nic do powiedzenia.

Jov | 2011-05-04
Przeczytana: listopad 2010

Często jestem sceptycznie nastawiona do polskich autorów, ale chyba zaczyna się to zmieniać bo coraz częściej sięgam po ich dzieła. Dość dawno czytałam "Z kim płaczą gwiazdy", ale koniec bardzo utkwił mi w pamięci, bo jeśli dobrze kojarzę - nie było końca. Płaczę przy wielu książkach, ale tutaj szlochałam, łzy mi ciekły strumieniami. Wzruszająca historia młodzieńczej, oddanej miłości jakich teraz jest mało. Polecam wszystkim.

Isia | 2011-06-22
Przeczytana: 2011 rok

Wszystkie spotkania z publikacjami wydawnictwa Telbit uważam za udane. Zakochana w takich powieściach, jak: "W cieniu motyla", "Miłość zwija się w bibułkę", "Rok wieloryba", "Ćmy i motyle", nie mogłam postąpić inaczej, jak pozwolić sobie na bliższą znajomość z tym tytułem. Było warto? Nie do końca. Średniozamożny Michał zakochuje się od pierwszego wejrzenia w Weronice, dziewczynie z wyższych sfer, której usilnie stara się zaimponować. Idyllicznie rozkwitającą miłością, wstrząsa niefortunny wypadek Michała, pozornie przekreślający dalsze losy bohaterów. Zaczyna się swoisty wyścig z czasem.
Na początku lektury, czytelnik odnosi mylne wrażenie, że oto ma przed sobą typowe love story. Bo jak się okazuje "Z kim płaczą gwiazdy...", to nie tylko powieść o miłości bezgranicznej i jak na mój gust nieco naciąganej, ale także także o silnej potrzebie akceptacji, a zwłaszcza o próbach radzenia sobie z kalectwem. Odarty z godności Michał, z rosnącą odrazą wyczekuje kolejnych wizyt...