Anioły stąd odeszły

Heidi Hassenmüller Wydawnictwo: Foka literatura młodzieżowa
Kein Engel weit und breit
Monika J. Dykier
Foka
literatura młodzieżowa choroba tolerancja dziewczyna odmienność samotność cierpienie
Kein Engel weit und breit
literatura młodzieżowa
Monika J. Dykier

Książka opowiada o nietolerancji młodzieży w szkole. Główna bohaterka nagle zachorowała na chorobę skórną i wszyscy znajomi się od niej odwrócili. Bohaterka nie miała gdzie znaleźć pomocy i wsparcia jakiego potrzebowała. Była sama, więc zbudowała wokół siebie mur i nikomu nie potrafiła zaufać. Książka porusza bardzo ważny temat. Pełna emocji.
Polecam.

Książka pokazuje jak nietolerancja może zniszczyć komuś życie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ich zachowanie wpływa na nękaną osobę, a ta książka świetnie pokazuje co ta osoba odczuwa i jak jest samotna oraz czym skutkuje odrzucanie drugiego człowieka. Polecam książkę każdemu.

Moim zdaniem książka słabo napisana, lecz cała historia mnie urzekła i zaspokoiła moją ciekawość. Natomiast zakończenie bardzo mnie zaskoczyło i zawiodłam się, że tak banalnie skończyła się cała ta opowiastka..

"Mur może chronić przed podłymi atakami i zamachami. Jeśli człowiek dostatecznie mocno w to uwierzy, to zdoła się nim otoczyć. Chodzi o niewidzialny mur."

Szokująca i prawdziwa...

Merel jest 15 letnią, lubianą w szkole dziewczyną. Pewnego dnia zauważa na swojej skórze dziwne "łuski" - skóra zaczyna jej pękać i krwawić przy tym niemiłosiernie swędząc. Dziewczyna jest...

Poruszająca książka o tym ile nienawiści i nie tolerancji może być wśród nastolatkach. Autorka poruszyła bardzo trudny temat na, który każdy powinien zwracać uwagę. Książka warta przeczytania.

Ujmująca i wzruszająca. Czasami sprawia wrażenie nierealnej. Polecam

www.rudymspojrzeniem.pl

Po raz pierwszy o książkach Heidi Hassenmüller przeczytałam Na Czytam, bo lubię. Sięgając po Anioły stąd odeszły wiedziałam, że muszę przygotować się na lekturę, która może mną wstrząsnąć, zmusić do zastanowienia, a co ważniejsze zostanie w głowie na długo.

Nie zawiodłam się. Dokładnie taka jest ta książka: mocna i dosłowna, a do tego ma się...

Jest to książka o trudnej tematyce- brak tolerancji i akceptacji. Autorka pokazuje jak osoba pod wpływem poniżania może zostać skrzywdzona psychicznie.

Główna bohaterka nie znalazła oparcia u nikogo. Rodzina ją po prostu odtrąciła. Była zdana na siebie.
Jest to druzgocąca historia, przez którą nie mogłam uwierzyć, że ludzie tak postępują. Autorka idealnie opisuje emocje i...

jedna ze słabszych ksiązek ktore przeczytalam, nizebyt zręcznie opisane przezycia bohaterki, fabuła przewidywalna - bardzo szybko mozna sie domyslic czym sie skonczy (choc w moim wyobrażeniu skonczyla się lepiej), denne dialogi i ogolnie idiotyczne podejscie do tematu

Bardzo mi się podobała, choć po przeczytaniu kilku recenzji spodziewałam się czegoś lepszego :)

Dyskusje

• Chcę w prezencie