Koszmarne Piękno

Wydawnictwo: Foka
978-83-7668-009-5
deslie

Clarissa nie może się jeszcze otrząsnąć. Zaledwie kilka dni temu wykonała zdjęcia próbne dla agencji modelek, a już stoi na prawdziwym wybiegu. I na dodatek razem z Zackiem, atrakcyjnym chłopakiem z jej klasy, którego darzy uczuciem. Z czasem spostrzega, że w show-biznesie nie brakuje alkoholu, narkotyków, a modele swą urodę poprawiają anabolikami i niedozwolonymi operacjami plastycznymi. Również Zack poświęca swoje zdrowie dla kariery. Clarissa musi zdecydować, czy też chce brać udział w tej grze?

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/koszmarne-piekno/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/koszmarne-piekno/

groszek456 | 2013-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Po "Koszmarne Piękno" Heidi Hassenmüller sięgnęłam, ponieważ przeczytałam już jedną skończoną pracę tej autorki, która nie koniecznie mi się spodobała i chciałam zobaczyć, czy ta przypadnie mi do gustu. W internecie, na stronie dla czytelników pozycja ta miała naprawdę różne opinie, ale jej opis wydawał mi się naprawdę bardzo ciekawy. Zdecydowałam się więc wypożyczyć tak chudą książkę.
Na początku zwróciłam uwagę na okładkę, która niekoniecznie mi się podoba. Jest bardzo tajemnicza, może wręcz mroczna... Czytać zaczęłam wieczorem na wyjeździe na narty. Pochłaniałam ją przez pół godziny, ale zmęczenie wygrało i musiałam rozstać się z niedawno wypożyczoną pozycją. Kolejnego dnia fabuła nawet bardziej mi się podobała, niż poprzednio. Bardzo podoba mi się fakt, że Niemka nawiązała do Polski, bo praktycznie większość fabuły rozgrywa się we Warszawie, gdzie Clarissa wraz z Zackiem i Jenny wybierają się na Młodzieżowych Targach Młodych. Są przedstawicielami swojego państwa na tej...

Izuś | 2011-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2011

"Koszmarne piękno" to historia Clarissy, która z dnia na dzień zostaje zauważona, jako ta, mająca potencjał, i wkręca się w świat modelingu. Oczywiście ma pewne niedostatki urody, i dziecięcy tłuszczyk, ale urodę może poprawić wizażystka, a tłuszczyk da się szybko zrzucić.
Clarissa, ma bardzo poukładane w głowie jak na swój wiek, ale Zack, dzięki któremu została zauważona i jego dziewczyna Jenny zrobią wszystko aby dojść jak najdalej.
Zack'a wyróżnia to, że ma bardzo rozbudowane ciało, a czasami jest nieprzyjemny i agresywny. Dodatkowo przećwicza się na siłowni. Jenny natomiast, udaje naiwną, a w gruncie rzeczy jest wyrachowana i pewna siebie.
Clarissa jeszcze nie do końca orientuje się co i jak, gdy menadżerka składa jej propozycję nie do odrzucenia. W Polsce odbywają się Targi Młodzieży, i ta trójka ma szansę zaistnieć w świecie mody.
Dziewczyna widząc honorarium jakie otrzyma, długo się nie waha, zresztą chęć przeżycia przygody także nie jest bez znaczenia.
W Polscem Clarissa...

Halina | 2014-02-03
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Książka mówiąca o potwornym świecie modelingu, o jego blaskach i cieniach. Szczerze? Spodziewałam się czegoś o wiele lepszego, bardziej... mrocznego. Liczyłam na pouczającą i poruszającą powieść, a dostałam opowiastkę o dwóch dziewczynkach, które zaczęły się bawić w modeling, do tego kiepskiej jakości. Styl przyzwoity. Zabawne, że akcja książki dzieje się w większości w Polsce. Całkiem mi miło, że tak się mówi, myśli i pisze o mojej ojczyźnie. Był element romansu - kiepski. Był element grozy - kiepski. Sam pomysł nie był zły, aczkolwiek można go było o wiele ciekawiej rozwinąć. Czytelnik od razu dowiedział się, co się stało, ale nie wiem dlaczego i jak dokładnie - nawet scena, w której dziewczyny znalazły osobę x (co by za dużo Wam nie spojlerować), była... drętwa? Ani jeden dreszcz mnie nie przeszedł. Natomiast podobało mi się całkiem wprowadzenie, opis Zacka. Główna bohaterka natomiast do samego końca pozostała niemal całkowicie jałowa. Tak się nie robi. Ogólnie książka jest...

emilka | 2015-05-25
Przeczytana: 25 maja 2015

Zawiodłam się na książce tej autorki, myślałam, że kolejna książka jej autorstwa to będzie opowieść chwytająca za serce....a tymczasem była to zwykła opowiastka...

Malina | 2011-03-16
Przeczytana: 16 marca 2011

Clarissa jest z zwykłą nastolatką. Jednak pewnego dnia chłopak z jej klasy zaprasza ją na próbne zdjęcia do agencji modelek i to zmienia jej życie. Ludzie "z branży" zauważają jej potencjał, nietypową urodę i już po krótkim czasie pojawia się na wybiegu na Młodzieżowych Targach Młodych w Polsce. Nie jest tam jednak sama i wszystko wygląda z pozoru pięknie. Jednak po pewnym czasie dziewczyna zaczyna zauważać, że że modeling nie jest tylko pięknym snem, ale może być koszmarem w którym pełno jest szkodliwych używek, a w pogoni za pięknem wiele się traci. Dziewczyna będzie musiała zadecydować, która droga będzie odpowiednia w jej życiu i co zrobić, żeby nie zejść na "złą ścieżkę" w trakcie spełniania swych marzeń.

.....

Kolejna bardzo ciekawa książka tej autorki, ale tym razem chyba już nie z Ossolineum. Krótka, ale treściwa. Czytałam ją już jakiś czas temu więc moje odczucia nie są już takie "świeże" i za wiele nie pamiętam. Ale myślę, że warto to przeczytać. Zawiera elementy życia w...

Crimelpoint | 2016-03-24
Przeczytana: kwiecień 2015

Książka opowiada historię Clarissy, która dostaje niepowtarzalną szansę wzięcia udziału w zdjęciach dla agencji modelek. Dotychczas bohaterka uważała się za szarą myszkę. Jednak kiedy okazuje się, że ma potencjał, wkręca się w świat modelingu. Najważniejsze dla Clarissy jest teraz zgubienie paru kilogramów i zaimponowanie innym na Targach Mody w Polsce. Dziewczyna jest tak zdesperowana, że popada w bulimię. Z czasem odkrywa, jak wygląda prawdziwy świat show- biznesu. Alkohol, narkotyki, operacje plastyczne. Clarissa musi zdecydować, czy naprawdę chce w tym uczestniczyć.

Pomimo tego, że książka porusza trudne tematy, czyta się ją bardzo szybko. Autorka pokazuje ciemne strony pracy w modelingu- to nie tylko chodzenie po wybiegać czy pozowanie do zdjęć. Przede wszystkim polecam ją młodym dziewczyną, które marzą by zostać modelką, a nie wiedzą jak ten świat wygląda naprawdę.
Czyta się ją bardzo szybko, mimo...

Nadnne | 2013-09-09
Przeczytana: 08 września 2013

Historia Clarissy, która przypadkiem trafia do świata modelingu wciągnęła mnie, jak każda inna książki Heidi, która jest jedną z moich ulubionych autorek. Jednak dziwie się, że nikt wśród recenzentów nie stwierdził, że jest to chyba najgorsza z jej ppwieści. Jakoś kompletnie nie przekonało mnie to wszystko, ciągle czekałam na punkt kulminacyjny i po przeczytaniu nadal nie wiem, gdzie on się znajduje. Dodatkowo nie sądzę, żeby tylko mój egzemplarz książki miał tak okropnie beznadziejne tłumaczenie. Już drugi raz pośród powieści Heidi spotkałam się z czymś takim.
Jeśli ktoś chce przeczytać coś napisanego przez tę autorkę, "Koszmarne Piękn" odradzam :)

InessaMaximova | 2015-12-14
Przeczytana: maj 2015

Wielu z nas myśli, że modelki są piękne, nie mają żadnych problemów. Clarissa przekonuje się jednak, że to, co widzimy w gazetach lub w telewizji jest niczym propaganda, a jeśli czegoś nie mogą załatwić osobiście, pozostaje alkohol, upojne noce lub etatowe nałożnictwo.

wiolusia102 | 2011-11-28
Przeczytana: 26 listopada 2011

Przedstawiono w niej ciekawy zarys modeling i to jak w Niemczech widzą Polskę, i Polski modeling. Clarrissa jako bohaterka bardzo mi się podoba. A jej związek z Timo i ich sesja zdjęciowa, była przedstawiona w taki sposób, że czytało się to z zapartym tchem;)

Agniecha | 2011-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2011

Ciekawa historia o popularnym w dzisiejszych czasach modelingu. Interesujące opisy wnikające w umysły i serca bohaterów. Książka o koszmarach życia modelek i modeli, napisana w bardzo swobodny sposób, ale polski przekład pozostawia wiele do życzenia.