Fałszywa miłość

Tłumaczenie: Monika J. Dykier
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Młodych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Foka
FALSCHE LIEBE
dorastanie, miłość
Magnolia

Piętnastoletnia Jo jest zrozpaczona. Nie dość, że rodzice się rozstają, to jeszcze razem z mamą musi wyjechać z Hamburga do Emmerich, małego miasteczka położonego w pobliżu niemiecko-holenderskiej granicy. Dla nastolatki to prawdziwa katastrofa! Dziewczyna tęskni nie tylko za swoją przyjaciółką, ale także za markowymi sklepami. Dobrze, że zostanie przynajmniej szybko zaakceptowana przez nową klasę, poza tym zaprzyjaźni się z nieco starszą Lisą, która właśnie spotkała mężczyznę swojego życia. Tiesto ma ponad dwadzieścia lat i rozpieszcza Lisę luksusowymi prezentami. Jo trochę jej zazdrości, ale niebawem poznaje malarza o imieniu Rene. Od razu świetnie się ze sobą rozumieją i dziewczyna zaczyna widzieć wszystko w różowych kolorach. Ich szczęście szybko zostaje jednak zmącone. Rene ma problemy ze swoim zleceniodawcą, dlatego prosi Jo, aby była możliwie jak najbardziej "miła" dla obleśnego Jana Lannerta. Przyjaciółka spełnia jego życzenie, ale budzi się w niej nieufność. I kiedy Lisa opowiada potem koleżance o swoich przeżyciach z Tiesto, ta postanawia wyciągnąć wnioski...

Fealrin | 2013-11-29
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 29 listopada 2013

Pomijając oczywistą głupotę bohaterek, niesamowicie irytowały mnie błędy. Braki literek, przecinków, myślników, przekręcone słowa i nieprawidłowa odmiana zaimków potrafią uprzykrzyć czytanie.

ktosiek | 2016-06-21
Przeczytana: 19 czerwca 2016

Dobra książka, szybko i przyjemnie się czytało. Ilość stron to jakieś 180 i myślę że warto zaryzykować. Jeszcze sięgnę po twórczość tej autorki. Dlatego polecam :)

Kasandra | 2015-08-03

Recenzję tej książki znajdziesz także na: www.maagia-ksiazek.blogspot.com

Piętnastoletnia Jo jest zrozpaczona. Nie dość, że jej rodzice się rozwodzą, to dziewczyna razem z mamą musi przeprowadzić się z Hamburga do Emmerich, małego miasteczka położonego na granicy niemiecko-holenderskiej. Tam dziewczyna poznaje w kawiarni starszego od siebie malarza - Rene, który proponuje jej pozowanie. Z początku jest to zwykłe i niewinne, lecz z czasem malarz oczekuje od Jo, aby pokazywała więcej ciała w czasie pozowania.
Dziewczyna poznaje także Lisę, nieco starszą od siebie kobietę, pracującą w drogerii, która dopiero co poznała miłość swojego życia. Tiesto rozpieszcza Lisę na wszystkie możliwe sposoby. Dziewczyna nie widzi świata poza nim.

Między Rene a Jo rozkwita uczucie. Przynajmniej Jo się tak wydaje. Jednak kiedy Rene popada w poważne problemy finansowe, prosi dziewczynę, aby była jak najbardziej miła dla jego zleceniodawcy. Jo niechętnie zgadza się. Później, gdy Lisa opowiada jej o...

existence_ | 2013-09-26
Przeczytana: 21 września 2013

Kolejna pouczająca książka tej autorki, ale zupełnie inna niż te, które do tej pory czytałam. Nie spodziewałam się, że będzie dotyczyć takiego tematu, ale Pani Heidi Hassenmüller potrafi świetnie pisać o wszystkim. Moim zdaniem ta historia przedstawia bardzo wyraźnie różnicę pomiędzy ufnością, a naiwnością.. Z pozoru wspaniali mężczyźni, a tak naprawdę dla własnych korzyści są zdolni do wszystkiego. Polecam wszystkim, którzy są ciekawi jakie piekło zgotował pięknej Lisie mężczyzna jej marzeń oraz jak mogła skończyć Jo..

grey_apple | 2011-06-16

Następną książką, z którą się zapoznałam również autorstwa Pani Hassenmuller była Fałszywa miłość. Tak jak w poprzedniej pozycji i w tej pozycji widzimy cel z jakim pisała ta książkę autorka. Aby ustrzec młodzież przed codziennością.

Jo po rozwodzie rodziców przeprowadza się z mamą do innego miasta. Musi zostawić wszystko: Dom, szkołą, przyjaciół dlatego, że mama znalazła nową pracę. Po pierwszym dniu w szkolę od razu wie z którymi dziewczynami chce się przyjaźnić – z tymi które w klasie dominują. Akurat to dla niej nie staje się problemem. Jednak musi roznosić ulotki, aby móc kupować sobie nowe ciuchy i wszystko do czego nie brakowało jej w Hamburgu. W trakcie pracy poznaje starszego od siebie Rene, który jest malarzem i proponuje jej łatwiejszą i lepiej płatną pracę.

Oprócz sytuacji z Jo poznajemy też punkt widzenia jej starszej koleżanki pięknej Lisy. Która chciałaby poznać chłopaka, który by nie patrzył tylko na jej wygląd, ale też na jej wnętrze. Przypadkowo właśnie...

Crimelpoint | 2016-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2016

Otrzymujemy tutaj najgorszą książkową bohaterkę ever! Jej głupota i naiwność doprowadzały mnie do szału. Zarówno Jo jak i Lisa były pustymi nastolatkami, które zauroczone pieniędzmi i miłością przystojnego mężczyzny, pozwalały im na wszystko.
Autorka trochę nieudolnie wprowadziła tutaj poważne tematy. Niby chciała zahaczyć o prostytucję, jednak zrobiła to strasznie nieudolnie. Po prostu odczułam, że wszystko jest albo złagodzone, albo podkoloryzowane.

Liwia | 2010-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2010

Ogólnie lubię książki Hassenmuller, ale ta nie bardzo mi się podobała. Można było przewidzieć, co się stanie. Jednak były zadziwiające wręcz momenty... Ale i tak "Fałszywa miłość" jest dla mnie książką słabą.

alma | 2011-06-14

O takich historiach się słyszy. Każdego przerażają, zadziwiają, szokują... Tak samo zszokowała mnie ta książka. Naiwność dziewczyn, pogoń za łatwymi pieniędzmi, zaślepienie. To straszne, jak pragnienie kochania i bycia kochanym potrafi oślepić.

Rodzice Jo się rozwodzą. Dziewczyna wraz z matką wyprowadza się do małego miasteczka. Nowe miasto, nowa szkoła, nowi znajomi..., a w dodatku nowe, zdecydowanie niższe kieszonkowe. Jo dorabia roznosząc ulotki by zdobyć pieniądze na markowe ciuchy.
Drugą bohaterką, jest niewiele starsza Lisa. Osiemnastoletnia dziewczyna, która rozpoczyna praktykę w drogerii. Lisa to piękna młoda kobieta. Jest świadoma swojej urody, często też jej matka powtarza, że jej kapitałem jest uroda, a Lisa chce to wykorzystać. Lisa ma nadzieję na spotkanie bogatego i przystojnego mężczyznę swoich marzeń, który wyrwie ją z biedy.

Obie dziewczyny spotykają mężczyzn, do których oczywiście wzdychają. Jak się później okazuje, mężczyznom niekoniecznie zależy na ich...

Sahu | 2011-06-26

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka bardzo mi się podobała i od razu mówię, że jest warta przeczytania. Jestem ciekawa co stało się z Lisą bo tego autorka nie opisała i to chyba jedyna rzecz którą bym w tej książce zmieniła. Dziwię się, że Lisa nie zerwało z Tiesto, jak on ją w ogóle traktował! Ale nie będę opowiadać, sami ją lepiej przeczytajcie ;) Polecam!

Nadnne | 2013-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Czytałam lepsze książki Heidi...aczkolwiek, jak zawsze poruszająca.