Adam

Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-343-2
adam
Accio

Adam jest zbuntowanym nastolatkiem, który po śmierci siostry i rozwodzie rodziców nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Zrywa kontakty z ojcem i coraz bardziej odsuwa się od matki, która rozpaczliwie szuka pomocy, pragnąc odzyskać syna. Czy uda im się porozumieć i w gąszczu zranień, pretensji i uprzedzeń odbudować wzajemne relacje?

Coffie | 2011-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2011

W tamtym roku przeczytałam "Ankę" - dzieło tej samej autorki i pomyślałam, że "Adam" będzie godny uwagi. Prawdę mówiąc był to dla mnie trudny wybór, gdyż na tym samym regale w bibliotece było mnóstwo innych ciekawych propozycji na miłe sędzenie czasu. W końcu jednak się nad tym zastanowiłam i z torbą pełną książek, włącznie z "Adamem", wróciłam do domu.

Minęło kilka dni, a nawet jakieś dwa tygodnie, kiedy zdecydowałam się po nią sięgnąć. Powiem szczerze, że jak przypuszczałam, książka jest godna uwagi.

Opowiada ona o chłopaku, który był niegdyś, całkiem niedawno, młodocianym przestępcą. Kradł, niszczył... Zaczęło się to pewnego dnia, gdy spotkał swojego starego kolegę, który powiedział po chwili, iż ma sprawę do załatwienia, na co on zaproponował pomoc. Okradł kilka samochodów, w tym auto swojego ojca, którego z całego serca nienawidził. Gdyby policja nie nakryła jego i kolegę, poprzez podstęp, mógłby handlować narkotykami, trawką i wszystkim innym, co zmierza w tym kierunku. Co...

Aisog | 2011-07-08
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 08 lipca 2011

Taka psychologiczna książka dla młodzieży o trudnych realcjach z rodzicami. Myślę że nie jeden rodzic, który ma problemy z dzieckiem powinien ją przeczytać.

patorischia | 2013-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Książkę ,,łyka'' się bardzo szybko. Napisana z perspektywy wielu osób, pozwala łatwiej zrozumieć i mieć większy wgląd na problemy w niej zawarte. Idealna na wieczory. Ukazuje bunt nastolatków w wieku dojrzewania.
Ja sama jakoś tak najbardziej utożsamiałam się z Barbarą.
Polecam osobom w każdym wieku.

zaczytana | 2015-06-04

Świetna książka, po którą warto sięgnąć kilkakrotnie. Rzadko spotykane przedstawienie sytuacji ze strony zarówno terapeutki jak i pacjentów.Uważam ją za najlepszą z przeczytanych przeze mnie dotychczas książek tej autorki.

Olastyd | 2011-08-31
Przeczytana: 2009 rok

Opowiada o nastolatku z problemami i córce terapeutki, która nie umie się z nią dogadać.

koniaralisa13 | 2015-02-10

BARDZO POUCZAJĄCA LEKTURA POLECAM!!!!!

Accio | 2010-04-19
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Książka podobała mi się. Jest stosunkowo krótka i czyta się ją bardzo szybko. Z natury bardziej psyhologiczna niż młodzieżowa, ale opisuje jak można odbudować relacje z rodzicami odemnie 4+

gakuko | 2013-07-06
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 06 lipca 2013

Spodziewałam się po tej książce trochę więcej, ale i tak dobrze się ją czytało.

ania25 | 2012-08-25

Książka jest naprawdę ciekawa :) Gorąco polecam :)

Lucy05 | 2016-10-16