Fałszywa miłość

FALSCHE LIEBE
literatura dziecięca
Monika J. Dykier
dorastanie miłość

Bardzo ciekawa książka. Porusza problem uwiedzenia nastolatek przez dużo starszych i bogatych mężczyzn. Opisuje uczucia dziewczyn ich naiwność, relacje z matką. Bohaterki chcą znaleźć prawdziwa miłość, ale nie tędy droga. Smutna, daje do myślenia. Polecam!

Dobra książka, szybko i przyjemnie się czytało. Ilość stron to jakieś 180 i myślę że warto zaryzykować. Jeszcze sięgnę po twórczość tej autorki. Dlatego polecam :)

Na półkach: , , , ,

Otrzymujemy tutaj najgorszą książkową bohaterkę ever! Jej głupota i naiwność doprowadzały mnie do szału. Zarówno Jo jak i Lisa były pustymi nastolatkami, które zauroczone pieniędzmi i miłością przystojnego mężczyzny, pozwalały im na wszystko.
Autorka trochę nieudolnie wprowadziła tutaj poważne tematy. Niby chciała zahaczyć o prostytucję, jednak zrobiła to strasznie...

Recenzję tej książki znajdziesz także na: www.maagia-ksiazek.blogspot.com

Piętnastoletnia Jo jest zrozpaczona. Nie dość, że jej rodzice się rozwodzą, to dziewczyna razem z mamą musi przeprowadzić się z Hamburga do Emmerich, małego miasteczka położonego na granicy niemiecko-holenderskiej. Tam dziewczyna poznaje w kawiarni starszego od siebie malarza - Rene, który proponuje...

Książka typowo dla nastolatek !

Ulubiona <3

Pomijając oczywistą głupotę bohaterek, niesamowicie irytowały mnie błędy. Braki literek, przecinków, myślników, przekręcone słowa i nieprawidłowa odmiana zaimków potrafią uprzykrzyć czytanie.

Kolejna pouczająca książka tej autorki, ale zupełnie inna niż te, które do tej pory czytałam. Nie spodziewałam się, że będzie dotyczyć takiego tematu, ale Pani Heidi Hassenmüller potrafi świetnie pisać o wszystkim. Moim zdaniem ta historia przedstawia bardzo wyraźnie różnicę pomiędzy ufnością, a naiwnością.. Z pozoru wspaniali mężczyźni, a tak naprawdę dla własnych korzyści...

Czytałam lepsze książki Heidi...aczkolwiek, jak zawsze poruszająca.

Miło się czytało, skończyłam w trzy dni.

Dyskusje

• 2012
  • Z biblioteki
  • Chcę w prezencie
  • Literatura niemiecka
  • Obyczajowe
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Fałszywa miłość