Najpiękniejszy dar

Wydawnictwo: Lucky

Matka zawsze mówiła, że Briana chadza pod prąd. Dopiero wtedy, gdy siostra ucieka z domu ze starszym chłopcem, Sissy zaczyna rozumieć, co miała na mysli. Kiedy Briana wraca do domu sama i w ciąży, Sissy i matka starają się jej pomóc w pogodzeniu się z zaistniałą sytuacją. Jednak sprawy się komplikują. Briana trafia do szpitala a matka jest zdecydowana oddać dziecko do adopcji. Sissy czuje, że musi ją przekonac do zmiany decyzji. Czy Sissy uda się przekonać matkę?

Justyna Antoniewicz | 2015-05-10
Przeczytana: 10 maja 2015

Popłakałam się czytając tą książkę pełno wzruszeń, emocji mocnych dostarczyła..opowiada o nastoletniej Brianie, która zawsze chadza swoimi drogami pod prąd nie słucha matki robi co ze chce.Ucieka z domu ze starszym chłopcem, Sissy podejrzewa, że jej siostra jest w ciąży
Prawdziwych kłopotów przynosi rodzicom Briana zachodzi w ciąże, matka pragnie jej pomóc w tej trudnej sytuacji z dzieckiem chce oddać je do adopcji a Briana mimo wszystko chce wychować dziecko swoje.
Wzruszająca, piękna powieść urzekła mnie chwyciła za serce.
Doprowadziła mnie do łez prawdziwa historia nastolatki wzruszyłam się przy tej książce przecudna naprawdę!!!!
Najpiękniejszy dar to dziecko dla matki prawdziwe błogosławieństwo coś pięknego!!!

Marta | 2015-03-07
Przeczytana: 07 marca 2015

Spodziewałam się czegoś lepszego. Historia jest piękna i pouczająca, ale niczym mnie jakoś specjalnie nie zaskoczyła i nie wciągnęła.

Reading_is_sexyy | 2012-11-01

Książka niesamowita, przepiękna, cudowna, wspaniała, wzruszająca. Ma w sobie coś, czego nie potrafię opisać.. Jest magiczna i ta magia mnie otacza. Choć naprawdę chciałam, nie mogłam powstrzymać łez. A oczami duszy widziałam Brianę, Sissi, Ich matkę, Melody, Stu i to maleństwo. Maleńką Noah. Książka mnie uwiodła. Wkradła się do mojego serca i na pewno długo tam zostanie. Taka lektura jak ta, to wyjątek. Wspaniały wyjątek w literaturze. Jedyne co powinno zostać w tej książce to rozmiar. Chciałabym, aby była dłuższa.

Kinga | 2014-07-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 lipca 2014

"Najpiękniejszy dar" to książka, która liczy zaledwie 128 stron, a zawiera w sobie tyle emocji, ile nie doświadczyłam czytając wiele książek innych autorów liczących 300-400 stron! Opowieść ta również jest w taki sposób napisana, że nie mogłam chociaż raz się nie wzruszyć. Wątki nie są koloryzowane, przez co historia ta jest prawdziwa, życiowa. Dzięki temu mogę głębiej wczuć się w historię głównej bohaterki (co robię czytając każdą książkę bez wyjątku, ale nie przy każdej jest to możliwe).
Ta opowieść licząca prawie 130 stron to niezwykły wyciskacz łez i bardzo dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Polecam.

Mia | 2015-09-26

Pewnego dnia siostra Sissy, Briana, ucieka z domu z chłopakiem. Rok później wraca do domu zupełnie bez niczego, ale za to w ciąży. Nagle trafia do szpitala, a matka chce oddać jej dziecko do adopcji. Sissy czuje, że musi przekonać rodzicielkę do zmiany decyzji. Czy jej się uda?
Po lekturze "Pozwól mi odejść" z miłą chęcią sięgnęłam po "Najpiękniejszy dar" autorstwa Lurlene McDaniel. Nie zawiodłam się. Fabuła była ciekawa, akcja trzymała w napięciu. Bardzo przeżywałam wydarzenia w książce, denerwowałam się, smuciłam, byłam ciekawa, co będzie dalej. Jednym słowem - niesamowita powieść. Ma jednak jedną wadę.
Najchętniej urwałabym głowę osobie, która zajmowała się korektą tej książki. Powinna zostać wyrzucona z pracy. Błąd może zdarzyć się raz czy dwa, ale nie tak często, jak zdarzało się to w "Najpiękniejszym darze", który dodatkowo jest bardzo cienką książeczką, bo zawierającą jedynie nieco ponad 120 stron. Braki kropek, zamiany lub braki wyrazów, braki znaków interpunkcyjnych... To...

Małgorzata Zberowska | 2016-03-30

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

piękna i wzruszająca opowieść o 14-letniej dziewczynce doswiadczonej przez okrutny los. umiera jej niewiele starsza siostra, która spodziewa się dziecka. lekarze podtrzymują jej funkcje życiowe do momentu, gdy dziecko może już przyjść na świat. Dziewczynka bardzo angażuje się w opiekę nad maleństwem i to zarówno jej jak i jej zrozpaczonej matce, opłakującej śmierć starszej córki przynosi ukojenie.

Noel. Kto raz przeczyta to imię, nigdy nie zapomni jednego z piękniejszych okresów w roku.
Susanna i Briana, Sissy i Bree. Dwie siostry, zgoła różne. Aż między nimi pojawia się pewna istotka, kosztem zdrowia i życia jednej z sióstr.
Jedna z piękniejszych książek, jakie przeczytałam we wczesnej fazie mojego czytelnictwa. Zawsze chętnie do niej wracam. Doskonała do popłakania i poćwiczenia empatii.

Lili Lavender | 2013-11-18

Sądzę, że większość z osób czytających mój artykuł nie zdaje sobie sprawy jak cennym darem jest życie, które nie jest czymś łatwym. Często spotykamy się z przeciwnościami losu, potrafiąc tylko narzekać. Aby docenić, zrozumieć to polecam przeczytać książkę autorstwa Lurlene McDaniel pt. „Najpiękniejszy Dar”.
Autorka też napotkała na swoim życiu dużą przeszkodę, a mianowicie chorobę jej syna, podobnie jak bohaterzy jej twórczości. Lurlene próbuje sprawić, abyśmy docenili ten najpiękniejszy dar – życie.
Powieść opowiada o 15 letniej Sissy, która doświadczyła już nie jednego okropnego wydarzenia w swoim krótkim życiu. Śmierć babci, odejście ojca, to wiele jak na piętnastolatkę. Sissy ma też starszą siostrę – Briannę. Do tej pory dziewczynki wspierały się nawzajem w trudnych sytuacjach. Pewnego dnia Brianna ucieka z domu ze swoim chłopakiem. Po 6 miesiącach wraca sama i w ciąży. Sissy i matka starają się pomóc siostrze, jednak los zsyła na nich jeszcze jedno nie szczęście. Ktoś...

Bookeczka22 | 2015-11-18
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Naprawdę piękna książka. Do wypłakania się. Historia, która mogła się przydarzyć w mniejszym lub większym stopniu każdemu z nas... Pozornie zwykła książka o narodzinach i śmierci ale to zupełnie co innego. Ma swój urok i wyjątkowość. W trakcie czytania nie potrafiłam nad sobą zapanować i przestać płakać... A nie jestem z natury beksą.

| 2012-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2012

Moja recenzja znajduje się pod tym linkiem:

Jedyne, co mnie bardzo irytowało to ogromna ilość literówek i błędów interpunkcyjnych polegających na braku kropek i przecinków (z naciskiem na kropek). Treść natomiast jest znakomita - i za to 10 gwiazdek.