Suplementy żywnościowe dla sportowców

Tłumaczenie: Anna Pikor-Półtorak
Wydawnictwo: Aha!
Guide des complements alimentaires pour sportifs
poradniki
Bartek

Podniesienie wytrzymałości.
Jaki preparat wybrać? Po pierwsze, należy określić niezbędne cechy potrzebne do wykonywania konkretnej aktywności fizycznej (wytrzymałość, siła, szybkość itd). Następnie wybrać z nich te, które nas ograniczają (brak wytrzymałości, siły, szybkości). Wtedy można sporządzić listę preparatów, które pozwolą osiągać optymalne wyniki.

Pan_Szafa_M | 2014-09-12
Przeczytana: 12 września 2014

Kupiłem tą książkę za 12,50zł w jakimś sklepie z książkami dla ciekawości (bo czemu nie). Od jakiegoś czasu (z 3 miesiące) interesuje się dietą i muszę stwierdzić, że ta książka podniosła mój poziom wiedzy. Dowiedziałem się paru informacji, których wcześniej nie miałem możliwości poznać. Troszkę za dużo takich skomplikowanych rozwiązań jest tutaj podanych dla amatora, jednak ilość rozwiązań jest spora. Troszkę miesza w głowie, ale da się ogarnąć :)

Cezar Kolcz | 2016-09-12
Na półkach: Sport, Dieta, Przeczytane
Przeczytana: 12 września 2016

Książka zdecydowanie była przeznaczona nie dla mnie,chociaż przeczytałem ją całą. Pragnąłem zgłębić wiedzę o dwóch suplementach : kreatynie oraz BCAA. Kreatyn na rynku jest wiele rodzajów, jednak w książce opisana jest tylko odmiana monohydratu. O BCAA też nie jest napisane dużo. Najbardziej denerwował mnie fakt przywoływania i opisywania doświadczeń, wolałbym indeksy i odwołania do badań (jeżeli kogoś by interesowało, to by sobie przeczytał całe doświadczenie). Kolejna rzecz to styl książki: moim zdaniem książka powinna być napisana w stylu zwięzłym tak jak jest to przedstawione w "ŻYWIENIE W SPORCIE. KOMPLETNY PRZEWODNIK" Anity Bean ( Książkę pani Bean polecam z czystym sumieniem wszystkim którzy chcą dowiedzieć się czegoś o dietetyce w sporcie). Czy polecam? Komuś kto chcę dowiedzieć się podstaw o suplementach na przybranie masy na pewno nie.

stypi | 2014-02-24

Warto przeczytac lecz jak dla mnie troche za duzo niepotrzebnych informacji a mianowicie opis badan i eksperymentow naukowych ktore tylko i wylacznie prowadza do mentliku i budza watpliwosci i sprzeczne rezeultaty dzialania niektorych produktow, a takze brak konkretnych wnioskow. Dla amatorow owszem dla profesjonalistow raczej nie polecam.

pmaleck | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016