Cezar Kolcz 
*Ukończone studia dietetyczne pierwszego stopnia *Książki papierowe są dla mnie nieporęczne i mało praktyczne. *Uprawiam sport "dla zdrowego ciała" od 10 lat *Czytam praktycznie wszystkie rodzaje książek - nie boję się niczego oprócz poezji. Skupiam się głównie na poradnikach, fantasy, kryminał i czasami powieściach miłosnych. *Zacząłem czytać w wieku 15 lat, mimo wcześniejszego namawiania mojej mamy. *Staram się czytać jak najszybciej książki, rzadko wracam do wcześniej przeczytanych książek - chyba, że to poradniki do ćwiczeń. *Nigdy nie zapamiętuję imion postaci. *Pierwszą "normalną" książką jaką kiedykolwiek przeczytałem był "Kościany przyjemniaczek". Pierwszym audiobookiem był "Zmierzch" przesłuchany w całości na rowerze. Pierwszą sagą (którą serdecznie polecam) byli "Wampiraci" którzy zaciekawili mnie swoją okładką :) *Byłem nałogowym graczem - portal traktuje jako formę achievementów poprzez dodawanie książek do przeczytanych. *Na lubimyczytać brakuje mi kategorii "nie możliwe do dokończenia" - gdzie mógłbym wrzucać książki których z całego serca próbowałem ale nigdy nie mogłem dokończyć - mimo licznych do nich powrotów. *Opinie wystawiam głównie dla siebie - kiedy chcę opowiedzieć ludziom o danej książce od razu mogę wrócić do swoich przemyśleń na tym portalu :)
22 lat, mężczyzna, Szczuczyn, status: Czytelnik, dodał: 2 książki i 1 cytat, ostatnio widziany 11 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-22 16:49:36
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Inne

Z autorką mam do czynienia po raz pierwszy w swojej karierze mola książkowego. Książka ciekawa i wciągająca. Zakończenie bardzo skomplikowane i to był dla mnie duży minus. Postacie barwne i fascynująco stworzone. Nigdy wcześniej nie wiedziałem, że jest taki zawód jak profilerka. Również oceniania zapachów nigdy nie uznałbym za coś godnego uwagi w kryminale - a jednak. Czy polecam? Tak.

 
2018-09-21 04:10:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Inne

Ciekawa, ale ten język i styl mnie przeraża. Kompletnie nie mój klimat, ale lepsza od "Dziadów".

 
2018-09-20 20:05:40
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Inne

O dziwo bardzo dobra książka chociaż okładka nie zachęca do przeczytania. Czemu więc za nią chwyciłem? Chyba przez ten tytuł.
Każda z przedstawionych historii jest oryginalna i dla mnie nowa. Bardzo poruszyło mnie opowiadanie o lekarzu. Czy polecam? Tak - naprawdę ciekawa pozycja.

 
2018-09-19 01:01:55
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z piórkiem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
 
2018-09-19 00:51:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Inne
Cykl: Świat Dysku (tom 1)

Słyszałem od znajomych wiele dobrego na temat tej serii. Zdecydowanie nie mój klimat. Nie zżyłem się z bohaterami, odlatywałem przy powieści myślami. Żarty nie śmieszyły mnie. Raczej nie sięgnę po kolejne tomy.

 
2018-09-17 15:12:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Inne
Cykl: Ulysses Moore (tom 1)

Długi wstęp do serii. Moim zdaniem za długi. Historia jest całkiem niezła, jednak osadzenie w niej dzieci jest dość dziwne - rozwiązywanie skomplikowanych zagadek przy jednoczesnym tłumaczeniu starszych tekstów - bardzo dziwne. Czy przeczytam resztę serii? Szczerze nie mam pojęcia.

 
2018-09-17 15:08:25
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Psychologia, samorozwój itp

Jestem osobą niewierzącą. Po przeczytaniu książki mogę powiedzieć, że dla wierzących może dać kopa. Chociaż nie... Głęboko wierzących. Założenia są naprawdę dobre, wykonanie też. Przykłady i próby "uleczenia złego stanu". Niestety duża dawka "wiary" to nie moje klimaty.

 
2018-09-16 23:11:57
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Psychologia, samorozwój itp
Autor:

Ta książka jest dobra ale nie dla typowego Kowalskiego. Prezesi firm którzy mają dużo spraw papierkowych na głowie - to lektura dla was! Pomoże Wam uporządkować wszystko i wszystkich :)

 
2018-09-13 02:48:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Inne

Naprawdę lubię tego pisarza, lecz książka do mnie kompletnie nie trafiła. Większość książki to historie rodów i państw a końcówka to dialogi. Człowiek nie może się zżyć z postaciami. Zdecydowanie nie mój gust.

 
2018-09-11 19:57:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Inne
Cykl: Necrosis (tom 1) | Seria: Bestsellery polskiej fantastyki

Bardzo dobra książka. Historie wciągają. Szkoda, że przerywane są w najlepszych momentach. Polecam i mam nadzieję, że kontynuacja ukarze się niebawem.

 
2018-09-07 14:35:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Polityczne/Wiedzowe itp
Autor:

Książka ciekawa i poruszająca różne tematy bez tematów tabu. Pomysł z zadawaniem pytań przez internautów - innowacyjny. Dziennikarz który zada pytania nie zada tych samych pytań co na przykład 6 letnie dziecko lub student fizyki.
Czego w tej książce mi brakowało? Powiem szczerze - było wszystko co bym chciał wiedzieć - masa ciekawostek i dużo o łączności z ziemią. Trochę szkoda, że pomimo...
Książka ciekawa i poruszająca różne tematy bez tematów tabu. Pomysł z zadawaniem pytań przez internautów - innowacyjny. Dziennikarz który zada pytania nie zada tych samych pytań co na przykład 6 letnie dziecko lub student fizyki.
Czego w tej książce mi brakowało? Powiem szczerze - było wszystko co bym chciał wiedzieć - masa ciekawostek i dużo o łączności z ziemią. Trochę szkoda, że pomimo tylu badań, Pan nie opisał większej ilości badań ich wykonywanych.
Duży plus za opis trudności w nauce języka obcego jakim jest język rosyjski oraz sposobów na naukę jego wdrożonych przez ludzi pracujących tam.
Czytałem ostatnio książkę pod tytułem "Wszechświat. Ilustrowany przewodnik" wydawnictwa Olesiejuk. Język tam użyty był ani dla osoby dorosłej bez wiedzy na poziomie liceum o fizyce, ani dla osoby która uczyła się trochę o kosmosie i oglądała z 2 lub 3 dokumenty.
Dla kogo ta książka "Zapytaj astronautę"? Myślę, że dla wszystkich pragnących wiedzy - opisane w niej skomplikowane rzeczy wydają się proste.

pokaż więcej

 
2018-09-06 21:22:23

Ocenie tą książkę jako biografię. Pierwsze pytanie kogo to historia życia? Pana Twardocha czy Pana Khalidov? Pan Szczepan dorzuca od siebie tyle niepotrzebych wtrąceń o swoim życiu i przodkach, że czasami zastanawiałem się kto jest kim w tej książce. Z racji wyżej wymienionych przyczyn to jest zapewne ostatnie moje spotkanie z Panem Szczepanem. Sięgając po tą książkę chciałem biografii Pana... Ocenie tą książkę jako biografię. Pierwsze pytanie kogo to historia życia? Pana Twardocha czy Pana Khalidov? Pan Szczepan dorzuca od siebie tyle niepotrzebych wtrąceń o swoim życiu i przodkach, że czasami zastanawiałem się kto jest kim w tej książce. Z racji wyżej wymienionych przyczyn to jest zapewne ostatnie moje spotkanie z Panem Szczepanem. Sięgając po tą książkę chciałem biografii Pana Mameda, nie kogoś o kim nawet w życiu nie słyszałem wcześniej. Od tego są krótkie notatki na ostatniej stronie.
Czy książkę warto przeczytać? Tak, ponieważ mimo "licznych wtrąceń autora nr. 1" wojownik staną na wysokości zadania i udzielał elokwentnych wypowiedzi na swój temat. Opisano w tej książce obszernie jak Pan Mamed trafił do Polski, jak przebiegało jego dzieciństwo, kim był jego dziadek, jak poznał swoją Żonę i za co zwróciło uwagę w tej Pani zachowaniu.
Dużo, bardzo dużo jest o religii. Jest to inny punkt widzenia niż ten pokazywany w mediach lub też oglądany w internecie. Z tym punktem widzenia warto się zapoznać.
Pan Khalidov mówi również o hejcie w internecie i podejściu jego do tego zjawiska.
Opowieści o domu rodzinnym i relacjach z rodziną również są ważne w tej książce i dobrze opisane. Nie było tutaj udoskonalania - Pan Mamed mówił prosto z mostu.

pokaż więcej

 
2018-09-06 15:20:45
Ma nowego znajomego: PiotrC
 
2018-09-06 13:38:46
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Inne

Z autorem mam do czynienia po raz pierwszy.
Początek książki jest naprawdę ciekawym wprowadzeniem do zagadki. Wejście do losów zabawki było trochę zbyt gładkie. Część historii ukrycia zabawki dłużyła się w nieskończoność i do pewnego czasu nie wiedziałem po co ona jest wprowadzona. Część o templariuszu - bardziej ciekawa. Losy jego były wprowadzone bardzo dobrze i dialogi były bardzo ciekawe....
Z autorem mam do czynienia po raz pierwszy.
Początek książki jest naprawdę ciekawym wprowadzeniem do zagadki. Wejście do losów zabawki było trochę zbyt gładkie. Część historii ukrycia zabawki dłużyła się w nieskończoność i do pewnego czasu nie wiedziałem po co ona jest wprowadzona. Część o templariuszu - bardziej ciekawa. Losy jego były wprowadzone bardzo dobrze i dialogi były bardzo ciekawe. Niewiele osób wie o krucjacie dziecięcej (rok około 1212), a jest ona wspomniana w tej książce - ogromny plus.
Sam sposób rozwiązywania zagadki - bardzo dziwny. Sama próba pisania miast w języku innym niż pisał sam autor - niezrozumiała. Możliwe, że patrząc z punktu widzenia osoby 3 tylko tak jest.
Pokazanie przekupstwa osób duchownych było bardzo "jak na te czasy" na miejscu. Ukazanie prawdy o chęci bezinteresownej pomocy i służenia komuś w zamian za wyroki śmierci było bardzo trafne.
Czy mogę więc polecić tą książkę? Myślę, że tak - mi jako ateiście słuchało się jej bardzo dobrze.

pokaż więcej

 
2018-09-03 13:46:17
Ma nowego znajomego: Angelic
 
Moja biblioteczka
420 221 7692
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (433)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (49)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd