Cezar Kolcz 
*Ukończone studia dietetyczne pierwszego stopnia *Książki papierowe są dla mnie nieporęczne i mało praktyczne. *Uprawiam sport "dla zdrowego ciała" od 10 lat *Czytam praktycznie wszystkie rodzaje książek - nie boję się niczego oprócz poezji. Skupiam się głównie na poradnikach, fantasy, kryminał i czasami powieściach miłosnych. *Zacząłem czytać w wieku 15 lat, mimo wcześniejszego namawiania mojej mamy. *Staram się czytać jak najszybciej książki, rzadko wracam do wcześniej przeczytanych książek - chyba, że to poradniki do ćwiczeń. *Nigdy nie zapamiętuję imion postaci. *Pierwszą "normalną" książką jaką kiedykolwiek przeczytałem był "Kościany przyjemniaczek". Pierwszym audiobookiem był "Zmierzch" przesłuchany w całości na rowerze. Pierwszą sagą (którą serdecznie polecam) byli "Wampiraci" którzy zaciekawili mnie swoją okładką :) *Byłem nałogowym graczem - portal traktuje jako formę achievementów poprzez dodawanie książek do przeczytanych. *Na lubimyczytać brakuje mi kategorii "nie możliwe do dokończenia" - gdzie mógłbym wrzucać książki których z całego serca próbowałem ale nigdy nie mogłem dokończyć - mimo licznych do nich powrotów. *Opinie wystawiam głównie dla siebie - kiedy chcę opowiedzieć ludziom o danej książce od razu mogę wrócić do swoich przemyśleń na tym portalu :)
22 lat, mężczyzna, Szczuczyn, status: Czytelnik, dodał: 3 książki i 1 cytat, ostatnio widziany 39 minut temu
Teraz czytam

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-14 13:18:59
Ma nowego znajomego: Mała-Mi
 
2019-01-14 13:18:57
Ma nowego znajomego: MartaKu
 
2019-01-14 13:18:56
Ma nowego znajomego: Caroline Anne
 
2019-01-13 16:51:42
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-01-13 16:50:47
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Psychologia, samorozwój itp

To książka, której nie należy słuchać, a należy przeczytać i powypisywać najważniejsze rzeczy. Ba, trzeba je zapamiętać i wpoić sobie do głowy.
Czemu ta książka mimo, że nie jestem ani biznesmenem ani politykiem? Po prostu - chciałem posłuchać czegoś co mnie rozwinie. Żebym czytał tylko książki o dietetyce byłbym niczym "Fachidiot". Zresztą trochę rzeczy do pogadania z pacjentem jako klientem...
To książka, której nie należy słuchać, a należy przeczytać i powypisywać najważniejsze rzeczy. Ba, trzeba je zapamiętać i wpoić sobie do głowy.
Czemu ta książka mimo, że nie jestem ani biznesmenem ani politykiem? Po prostu - chciałem posłuchać czegoś co mnie rozwinie. Żebym czytał tylko książki o dietetyce byłbym niczym "Fachidiot". Zresztą trochę rzeczy do pogadania z pacjentem jako klientem też w tej książce można znaleźć.
W książce jest opisany wygląd, niestety już użyte są stare dane. Na przykład, że brody są niemodne. Teraz wiemy jak jest - co drugi mężczyzna w brodzie. Bardzo jednak na plus jest fakt, iż opisano jak ma wyglądać dobry zarost - przystrzyżony i równy, a nie hodowany i olewany (jak u mnie).
W kwestii nieprzylegających części garderoby już pisałem u Pani Jolanty Kwaśniewskiej w książce pod tytułem "Lekcja stylu". Nie po to ćwiczę większość swojego życia (12 lat), aby ubierać się w worki. Panowie z brzuchami piwnymi mogą mi zazdrościć, niech zazdroszczą. Ja wieczorem jem marchew jako przekąskę i popijam to sokiem ze świeżo wyciśniętych warzyw, oni chipsy i popijają to piwem. Efekt jaki jest każdy widzi. Swoim stylem ubioru będę prezentował zdrowe podejście do życia, ot co.
Dobrze a teraz do rzeczy, dla kogo jest ta książka? Dla osób prowadzących biura, polityków, biznesmenów... Praktycznie wszystkich którzy mają styczność z drugim człowiekiem w swojej pracy. Opisane w tej książce zostały nawet sposoby przedstawiania ludzi przy stole. Obszernie i zaznaczam jeszcze raz, na pewno nie jako audiobook.
Polecam, chociaż moim zdaniem rozdział o wyglądzie można pominąć i poszukać innych źródeł. Reszta książki jak najbardziej odebrana pozytywnie.

pokaż więcej

 
2019-01-12 11:27:22

Krótka, ale dokładna biografia założyciela Amazona. Z serwisem tym nie miałem w życiu nic wspólnego oprócz tego, iż wiedziałem co to i, że pochodzi z USA. Samego Jeffa Bezosa nie znałem nawet ze słyszenia.
Zacznijmy od początku - autor wrzuca nas w wir wydarzeń, po to aby następnie w kolejnym rozdziale przybliżyć dziecięce lata Jeffa. Chyba pierwszy raz spotykam się z takim zabiegiem.
Bardzo...
Krótka, ale dokładna biografia założyciela Amazona. Z serwisem tym nie miałem w życiu nic wspólnego oprócz tego, iż wiedziałem co to i, że pochodzi z USA. Samego Jeffa Bezosa nie znałem nawet ze słyszenia.
Zacznijmy od początku - autor wrzuca nas w wir wydarzeń, po to aby następnie w kolejnym rozdziale przybliżyć dziecięce lata Jeffa. Chyba pierwszy raz spotykam się z takim zabiegiem.
Bardzo fajnie odebrałem historię ebooków oraz ich czytników - śmiechem żartem to moje główne źródło czytania książek.
Autor pokazuje jak niecodzienne podejście do pracy może zmienić nasze życie. Przedstawia strategię handlową Jeffa oraz to jak stopniowo dochodził do swojego majątku.
Żałuję, że książka nie została zaktualizowana do większej najnowszych lat (rok wydania 2012). Jednak przez te 7 lat wiele rzeczy mogło się zmienić.
Czy polecam? Myślę, że warto zaznajomić się z treścią tej książki.

pokaż więcej

 
2019-01-10 10:17:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Audiobook, Psychologia, samorozwój itp

Z autorami spotykam się pierwszy raz. Coś czuje, że to nie jest moje ostatnie spotkanie.
Czy ta książka jest skierowana do mnie? Trochę tak, ale myślę, że najwięcej korzyści wyciągną z niej osoby będące lub zarządzające zespołem ludzi pracujący w branży IT/reklamowej. Jednakże mi jako dietetykowi przydało się do pracy z pacjentem. Czemu? Pokazuje, że klient może wymagać coś, ale nie wie do...
Z autorami spotykam się pierwszy raz. Coś czuje, że to nie jest moje ostatnie spotkanie.
Czy ta książka jest skierowana do mnie? Trochę tak, ale myślę, że najwięcej korzyści wyciągną z niej osoby będące lub zarządzające zespołem ludzi pracujący w branży IT/reklamowej. Jednakże mi jako dietetykowi przydało się do pracy z pacjentem. Czemu? Pokazuje, że klient może wymagać coś, ale nie wie do końca co, bo nie jest do końca zaznajomiony z tematem.
Prowadzenie historii było ciekawe, naprawdę ciekawe. Człowiek sam chciał wiedzieć jakie będą dalsze los bohatera. Samo wprowadzenie zasad - było bardzo dobrze przeprowadzone i poprzedzone przykładami. Myślę, iż więcej z tej książki się zapamięta niż z innych - ponieważ człowiek pamięta samą fabułę przez zżycie się z bohaterem.
Jedyne co mi w tej historii nie pasowało to osadzenie obcej kobiety w roli mentorki i brak zazdrości dziewczyny głównego bohatera.
Czy więc polecam? Myślę, że książka trafi do wszystkich.

pokaż więcej

 
2019-01-09 21:20:09
Ma nowego znajomego: chemicaro
 
2019-01-09 21:07:59
Ma nowego znajomego: KaMiŚ
 
2019-01-09 21:07:53
Ma nowego znajomego: Yvette Leleczek
 
2019-01-09 21:07:52
Ma nowego znajomego: Agata76
 
2019-01-09 21:07:51
Ma nowego znajomego: Neuroanaesthesie
 
2019-01-09 21:07:51
Ma nowego znajomego: Beata-Chiara
 
2019-01-09 21:07:48
Ma nowego znajomego: Małgorzata Sambor-Cao
 
2019-01-09 21:07:47
Ma nowego znajomego: Sebastian Woźniak
 
Moja biblioteczka
489 274 13388
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (509)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (61)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd