Bieganie metodą Danielsa. Nowe wydanie

2014-01-01
2010-08-31
2014-01-01
bieganie trening sport daniels

Podręcznik nie bez powodu jest nazywany jedną z najlepszych książek na temat treningu biegowego. Oprócz różnych wskazówek treningowych, jest w nim zawarte to co najważniejsze dla każdego biegacza - konkretne plany treningowe dla niemal każdego, z dokładnymi opisami. Autor- trener pięćdziesięcioletnim doświadczeniem opracował autorski system VDOT- system przewidywania wyników np. maratonu na podstawie biegu na 5 lub 10km/ system wyliczeń z którego prawdopodobnie korzysta większość trenerów na świecie. Czasem musiałem wracać do początku rozdziału by zrozumieć o czym tabelkę lub system który był opisywany ale nie zniechęciło mnie to do zapoznania się ze wszystkim co jest w niej zawarte. Wiedza zawarta w książce jest bardzo techniczna, bez owijania w bawełnę. Jeżeli chodzi o treningi jest to podręcznik który zostanie ze mną prawdopodobnie przez kilka lat.

NIE-SA-MO-WI-TA dawka wiedzy dla wszystkich biegaczy. Trzeba jednak przyznać, że plany w niej przedstawione oraz wiedza zawarta nie będzie dla każdego stopnia zaawansowania. Niemniej jednak każdy biegacz może z niej wycisnąć pozytywy. Ogromna ilość wiedzy i inne spojrzenie na bieganie niż wszyscy. Serdecznie polecam każdemu biegaczowi!

Dzięki tej książce poprawiłem czas w półmaratonie . Polecam .

Dzięki tej książce poprawiłem czas w półmaratonie . Polecam .

Świetna książka dla każdego biegacza, który chce zrozumieć swój trening albo jeśli sam chce w prawidłowy sposób go sobie ułożyć. Dobra dla początkujących trenerów. Wiele bardzo fajnych tabelek, które są niezwykle przydatne. Bardzo podobał mi się układ książki. Rozdziały są poukładane w przemyślany sposób, Wiele ważnych kwestii jest w tej książce poruszonych. Napisana prostym językiem zrozumiałym dla każdego początkującego biegacza. Naprawdę jest warta polecenia. Jeden mały minus za to, że pewne rzeczy się powtarzają, ale może też jest tego taka potrzeba bo zasady są takie same np. przy treningu do półmaratonu i maratonu. Jednak mi to trochę przeszkadzało dlatego daje 9 a nie 10. Jest to na pewno książka bardzo wartościowa dla każdego biegacza i zdecydowanie zachęcam do lektury tej pozycji. Polecam

Wspaniala rzecz. Sporo konkretow.

Wspaniala rzecz. Sporo konkretow.

Jedna z najważniejszych i najlepszych książek o metodach treningowych, badaniach, tabelach pomiarowych, ale raczej tylko dla biegaczy

Wbrew częstym opiniom na "lubimy czytać", wcale nie uważam, że książka jest przeznaczona wyłącznie dla bardziej zaawansowanych biegaczy. Autor każde zagadnienie przedstawia jasno, w dodatku wszystko jest podparte badaniami naukowymi. Po przeczytaniu wiemy który trening do czego służy i jakie daje efekty. Wszystko stanowi jedną, zwartą całość. "Daniels" ma tę przewagę, że jest konkretny - brak tu rozmemłania charakterystycznego dla innych pozycji o bieganiu. Od razu wiemy ile, jak i po co robimy dany trening. Wybieramy plan dla pasującego nam dystansu, dalej wchodzimy na jego stronę internetową i w kalkulator biegowy wstukujemy nasz aktualny wynik na danym dystansie. W rezultacie dostajemy precyzyjne czasy w których mamy wykonać dany trening. Dzięki temu wiemy dokładnie co robić, nie będąc zdanym na zawodną przecież intuicję. Całość powtarzamy po kilku tygodniach, gdy nasza kondycja osiągnie nowy poziom. Zrobiłem życiówkę dzięki tej książce.

Drobny minus za pobieżne potraktowanie tematu gimnastyki biegowej oraz za brak informacji o właściwym żywieniu.

Dla wszystkich, którzy o bieganiu myślą poważnie. Jeżeli wydaje Ci się, że bieganie jest tylko przebieraniem nogami, przeczytaj ..

Nie jest to książka, którą można przyswoić na raz. Raczej pozycja z którą się pracuje i do której się cyklicznie wraca.

Świetny poradnik dla chcących zacząć biegać oraz tych którzy posiadają już doświadczenie na tym polu. Dużo cennych wskazówek jak układać plany treningowe i w jakim tempie biegać różne z elementów treningu biegowego. Warta zakupienia choć uprzedzam, że aktualnie bardzo trudno ją dostać.

Podstawy metodyki treningu dla biegacza, raczej średnio i mocno zaawansowanego. Polecam.

• Sport
  • Bieganie