Każda magia jest dobra

Kim Harrison, magia, czarownica
Ag2S

Lucy | 2010-12-29
Przeczytana: 27 grudnia 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejny tom o przygodach czarownicy Rachel Morgan. Tym razem duża część jest poświęcona relacją między nią a Wielkim Alem ,wampirzycą Ivy czy przeuroczym pixy. Do tego mamy romans z wampirem i pojawienie się Davida - agenta ubezpieczeniowego ( łaka) - autorka jak nikt potrafi tworzyć interesujące postacie.W żadnym razie nie odczuwałam potrzeby większej akcji ,problemy Rachel wciągnęły mnie całkowicie. Strach pomyśleć ile stron będzie wynosił czwarty tom ,dla niezorientowanych ten ma prawie 700. Niby dużo ale jak już się zacznie czytać ,trudno się oderwać .Seria na dzień dzisiejszy liczy 9 tomów ,mam nadzieję ,że wydawnictwo przyspieszy ich wydawanie :)

książek: 1945
ola161 | 2010-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2010

"Każda magia jest dobra" to książka, którą naprawdę warto przeczytać. Nie mogłam się od niej oderwać i przez nią zawaliłam dwie noce, ale było naprawdę warto.
W trzeciej części przygód Rachel autorka postawiła na przedstawienie relacji jakie panują między bohaterami, a trochę mniej skupiła się na szybkiej akcji. Jednak w tym przypadku zupełni mi to nie przeszkadzało, ponieważ pani Harrison bardzo barwnie opisuję związki między ludzkie. W tej części zostają też wyjaśnione niektóre wątki z poprzednich książek, ale nie ma się co martwic od razu są zastępowane nowymi.
Główna bohaterka cały czas się rozwija, dzięki temu nie przestaje nudzić czytelnika. Oprócz dobrze już nam znanych postaci pojawiają się nowe, dzięki czemu książka staje się bardziej dynamiczna, a co za tym idzie ciekawsza.
Nie będę streszczała fabuły książki bo to mija się z celem, ale powiem tylko, że jest pełna zwrotów akcji:)
Podsumowując jest to książka, którą naprawdę gorąco polecam:)

Opinia do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/05/102-kazda-magia-jest-dobra-kim-harrison.html

Wracamy do Cincinnati! Znów ramię w ramię z rudowłosą wiedźmą ziemi, ruszajmy w świat przygód i magii! Na okładce czytamy: "W Cincinnati nie ma czarownicy twardszej, seksowniejszej czy bardziej pokręconej od łowczyni nagród Rachel Morgan. Tym razem Rachel musi także zająć stanowisko w wojnie szalejącej w podziemiu miasta, ponieważ pomogła w aresztowaniu wampira, który był jego władcą – a także zawarła w tym celu układ z potężnym demonem, co mogłoby ją kosztować całą wieczność bólu, katuszy i upokorzeń." - i mówiąc szczerze, na tym spokojnie można poprzestać. Bo momentami jest za powtarzalnie.[...]

Reszta opinii do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/05/102-kazda-magia-jest-dobra-kim-harrison.html

WampirkaJustynka | 2012-04-09

mika_95 | 2015-05-24

Świetna książka. Warto przeczytać. Kolejna część przygód czarownicy Rachel. Jest dużo akcji, opisu, mrocznego klimatu. Czyta się szybko, miło i przyjemnie. Polecam

Raybella | 2014-06-29
Przeczytana: 28 czerwca 2014

"Każda magia jest dobra" to już trzecia, moim zdaniem najlepsza, część cyklu o czarownicy Rachel.
Tym razem dostajemy o wiele większą dawkę akcji. Doświadczymy wraz z główną bohaterką takich emocji jak: miłość, przyjaźń, radość, współczucie, przerażenie, smutek, zakłopotanie czy poczucie winy.
Historia po prostu ożyła. Do wzrostu dynamiki na pewno przyczyniło się wprowadzenie nowych wątków i ciekawych postaci.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to to, że w pewnym momencie akcja siadła, ale na szczęście koniec był satysfakcjonujący.
Na podstawie tej serii mógłby powstać genialny serial (może kiedyś..).
Ogólnie bardzo lubię motyw czarownicy w literaturze, więc z chęcią sięgnęłabym po kolejną część. Niestety cykl został przerwany i mimo że minęło już parę ładnych lat, nadal nie słychać nic o wznowieniu..
Trzymajmy kciuki jednak, by jakieś wydawnictwo w końcu się skusiło (bądź MAG przypomniał sobie o Zapadlisku)!
A do tego czasu.. może nauczę się czerpać energię z magicznych linii....

Majorka | 2011-06-11
Przeczytana: kwiecień 2011

Dopiero w połowie książki zorientowałam się, że to trzecia część niedawno wydanego cyklu, z czego jestem niesamowicie niezadowolona. Nie znoszę czytania serii „od końca”, ale nic już na to nie poradzę, tym bardziej, że ta jest zdecydowanie warta wydanych na nią pieniędzy.

Opowieść o zawiłym życiu Rachel Morgan zaczyna się inaczej, niż większość książek fantastycznych, które kiedyś przeczytałam. Akcja zagęszcza się powoli, już od pierwszej strony, a jest ich przecież prawie siedemset.

Rachel ma w życiu naprawdę przechlapane: jej chłopak, w stu procentach człowiek, zaczyna się jej bać po tym, kiedy przez pomyłkę uczyniła go swoim famulusem, jej blizna, pozostawiona po niemiłym incydencie, nieznośnie pulsuje pod wpływem wampirzych feromonów, mieszka w kościele razem z rozchwianą emocjonalnie wampirzycą i pięćdziesiątką pixy, a jeden z nich jest jej wspólnikiem w interesach i bliskim przyjacielem.

Oczywiście, wszystko zaczyna się powoli mieszać, a nowych bohaterów przybywa: w tej...

Magda | 2010-11-14
Przeczytana: listopad 2010

Hmm... Rachel się rozwija. I choć cicho liczyłam na połączenie w pełni sił z Trentem, ona wybrała jednak wampira. I to nie jest Ivy. A do załogi dołączył jeszcze David, cudowny łak, no i dochodzi konkurencja dla Wielkiego Ala. I choć książkę ciężko się czyta, te prawie siedemset stron jest warte kupna. Zdecydowanie polecam zakupu, bo warta jest swojej ceny.

asie-k | 2011-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2011

Zdecydowanie najlepsza z całej serii. Świat Rachel jest coraz bardziej wciągający.

Aga | 2017-06-06
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 06 czerwca 2017

Emocje, złe decyzję oraz mnóstwo wpadek... Ta książka jest nimi przepełniona, ale to właśnie te elementy dają tak dużo zabawy przy czytaniu, więc jest świetnie. Nowi bohaterowie dokładają jeszcze akcji oraz dają radę wpakować Rachel w jeszcze większe problemy emocjonalne. Pomimo, że ta część przygód jest mniej dynamiczna od pozostałych to wciąż zachwyca i świetnie się ją czyta. Odkrywamy inne oblicze Rachel oraz jej przyjaciół i wrogów. Spryt z jakim Rachel wychodzi z kłopotów jest nie do przebicia, a jej poczucie humoru oraz sposób bycia sprawia, że chce się ją lubić. Ciekawa, wspaniale napisana, pełna emocji książka. Polecam, czytało się interesująco.