Każda magia jest dobra

Wydawnictwo: Mag
Every Which Way But Dead
Kim Harrison, magia, czarownica
Ag2S

W Cincinnati nie ma czarownicy twardszej, seksowniejszej czy bardziej pokręconej od łowczyni nagród Rachel Morgan. Tym razem Rachel musi także zająć stanowisko w wojnie szalejącej w podziemiu miasta, ponieważ pomogła w aresztowaniu wampira, który był jego władcą – a także zawarła w tym celu układ z potężnym demonem, co mogłoby ją kosztować całą wieczność bólu, katuszy i upokorzeń.

Lucy | 2010-12-29
Przeczytana: 27 grudnia 2010

Kolejny tom o przygodach czarownicy Rachel Morgan. Tym razem duża część jest poświęcona relacją między nią a Wielkim Alem ,wampirzycą Ivy czy przeuroczym pixy. Do tego mamy romans z wampirem i pojawienie się Davida - agenta ubezpieczeniowego ( łaka) - autorka jak nikt potrafi tworzyć interesujące postacie.W żadnym razie nie odczuwałam potrzeby większej akcji ,problemy Rachel wciągnęły mnie całkowicie. Strach pomyśleć ile stron będzie wynosił czwarty tom ,dla niezorientowanych ten ma prawie 700. Niby dużo ale jak już się zacznie czytać ,trudno się oderwać .Seria na dzień dzisiejszy liczy 9 tomów ,mam nadzieję ,że wydawnictwo przyspieszy ich wydawanie :)

książek: 1925
ola161 | 2010-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2010

"Każda magia jest dobra" to książka, którą naprawdę warto przeczytać. Nie mogłam się od niej oderwać i przez nią zawaliłam dwie noce, ale było naprawdę warto.
W trzeciej części przygód Rachel autorka postawiła na przedstawienie relacji jakie panują między bohaterami, a trochę mniej skupiła się na szybkiej akcji. Jednak w tym przypadku zupełni mi to nie przeszkadzało, ponieważ pani Harrison bardzo barwnie opisuję związki między ludzkie. W tej części zostają też wyjaśnione niektóre wątki z poprzednich książek, ale nie ma się co martwic od razu są zastępowane nowymi.
Główna bohaterka cały czas się rozwija, dzięki temu nie przestaje nudzić czytelnika. Oprócz dobrze już nam znanych postaci pojawiają się nowe, dzięki czemu książka staje się bardziej dynamiczna, a co za tym idzie ciekawsza.
Nie będę streszczała fabuły książki bo to mija się z celem, ale powiem tylko, że jest pełna zwrotów akcji:)
Podsumowując jest to książka, którą naprawdę gorąco polecam:)

WampirkaJustynka | 2012-04-09

mika_95 | 2015-05-24

Świetna książka. Warto przeczytać. Kolejna część przygód czarownicy Rachel. Jest dużo akcji, opisu, mrocznego klimatu. Czyta się szybko, miło i przyjemnie. Polecam

Nika | 2011-06-11
Przeczytana: kwiecień 2011

Dopiero w połowie książki zorientowałam się, że to trzecia część niedawno wydanego cyklu, z czego jestem niesamowicie niezadowolona. Nie znoszę czytania serii „od końca”, ale nic już na to nie poradzę, tym bardziej, że ta jest zdecydowanie warta wydanych na nią pieniędzy.

Opowieść o zawiłym życiu Rachel Morgan zaczyna się inaczej, niż większość książek fantastycznych, które kiedyś przeczytałam. Akcja zagęszcza się powoli, już od pierwszej strony, a jest ich przecież prawie siedemset.

Rachel ma w życiu naprawdę przechlapane: jej chłopak, w stu procentach człowiek, zaczyna się jej bać po tym, kiedy przez pomyłkę uczyniła go swoim famulusem, jej blizna, pozostawiona po niemiłym incydencie, nieznośnie pulsuje pod wpływem wampirzych feromonów, mieszka w kościele razem z rozchwianą emocjonalnie wampirzycą i pięćdziesiątką pixy, a jeden z nich jest jej wspólnikiem w interesach i bliskim przyjacielem.

Oczywiście, wszystko zaczyna się powoli mieszać, a nowych bohaterów przybywa: w tej...

Raybella | 2014-06-29
Przeczytana: 28 czerwca 2014

"Każda magia jest dobra" to już trzecia, moim zdaniem najlepsza, część cyklu o czarownicy Rachel.
Tym razem dostajemy o wiele większą dawkę akcji. Doświadczymy wraz z główną bohaterką takich emocji jak: miłość, przyjaźń, radość, współczucie, przerażenie, smutek, zakłopotanie czy poczucie winy.
Historia po prostu ożyła. Do wzrostu dynamiki na pewno przyczyniło się wprowadzenie nowych wątków i ciekawych postaci.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to to, że w pewnym momencie akcja siadła, ale na szczęście koniec był satysfakcjonujący.
Na podstawie tej serii mógłby powstać genialny serial (może kiedyś..).
Ogólnie bardzo lubię motyw czarownicy w literaturze, więc z chęcią sięgnęłabym po kolejną część. Niestety cykl został przerwany i mimo że minęło już parę ładnych lat, nadal nie słychać nic o wznowieniu..
Trzymajmy kciuki jednak, by jakieś wydawnictwo w końcu się skusiło (bądź MAG przypomniał sobie o Zapadlisku)!
A do tego czasu.. może nauczę się czerpać energię z magicznych linii....

Magda | 2010-11-14
Przeczytana: listopad 2010

Hmm... Rachel się rozwija. I choć cicho liczyłam na połączenie w pełni sił z Trentem, ona wybrała jednak wampira. I to nie jest Ivy. A do załogi dołączył jeszcze David, cudowny łak, no i dochodzi konkurencja dla Wielkiego Ala. I choć książkę ciężko się czyta, te prawie siedemset stron jest warte kupna. Zdecydowanie polecam zakupu, bo warta jest swojej ceny.

asie-k | 2011-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2011

Zdecydowanie najlepsza z całej serii. Świat Rachel jest coraz bardziej wciągający.

Strasznie ubolewam nad faktem, że z tej serii wydano tylko trzy części! Są świetne! Chyba najlepsze książki o wampirach, czarownicach itd. jaką czytałam!

Natalia | 2013-12-27
Przeczytana: 11 października 2013

Kim Harrison i jej książka "Każda magia jest dobra".
Natrafiłam na tą książkę w mojej księgarni.Spodobała mi sie okładka a że nie miałąm dużo czasu na przeczytanie opisu na okładce wiec wziełam ją w ciemno! I nie załuje!

Przeczytałam ją jako część III.Wcześniejsze książki niestety ale nie mogłam zdobyć wiec zaczełam od tej właśnie cześci.Teraz o niej opowiem.

Książka ta opowiada o dalszych losach czarownicy Rachel Morgan.Jest ona dziewczyną która zajmuje sie zleceniami np.jest ochroniarzem sławnych gwiazd itp. W jej życiu osobistym musie zmagać się też z innymi kłopotami.Jej współlokatorka Ivy która jest wampirzycą i marzy o tym aby Rachel zgodziła sie wymienić sie z nią krwią.Nick jej chłopak z którym jest powiązana wiezią zostawia ją i wyjeżdza.Na dodatek jej mały przyjaciel (wróżka) który jest też jej współlokatorem obraża sie i wyprowadza.Rachel zaczyna spotykać się z przystojnym wampirem.i tu pada pytanie czy oprze się temu aby mu nie ulec i nie oddać swej krwi?Kist...