W pół drogi do grobu

Tłumaczenie: Anna Reszka
Cykl: Nocna Łowczyni (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Halfway to the Grave
wampiry
Oreadis

Dokonując zemsty, półwampirzyca Catherine Crawfield poluje na nieumarłych i ich zabija. Ma nadzieję, że odnajdzie wśród wampirów swojego ojca, odpowiedzialnego za zniszczenie życia jej matce. Schwytana przez Bonesa, łowcę nagród polującego na wampiry, zostaje zmuszona do współpracy. W zamian za znalezienie ojca Cat zgadza się trenować z seksownym nocnym łowcą, aż dorówna mu umiejętnościami walki.
Jest zdziwiona, że nie kończy jako jego przekąska. Czyżby rzeczywiście istniały dobre wampiry? Wkrótce Bones przekona ją, że bycie mieszańcem nie jest wcale takie złe. Zanim jednak Cat zdąży się nacieszyć nowo zdobytym statusem pogromczyni demonów, oboje będą ścigani przez grupę zabójców. Cat musi opowiedzieć się po jednej ze stron…
A Bones okaże się dla niej równie kuszący jak żywy mężczyzna.

źródło opisu: Wydawnictwo MAG, 2011.

źródło okładki: http://mag.com.pl

mclena | 2015-10-28
Przeczytana: 28 października 2015

"-Co ty wygadujesz?
-Winston zakradł się do moich majtek, własnie o tym mówię!
-Ty podstepne, lubieżne straszydło! - wrzasnął Bones w kierunku cmentarza. - Gdyby mój pęcherz nadal działał, poszedłbym tam i naszczał na twój grób!"

Nie wierzę, że miałam tę serię już ponad pół roku i dopiero teraz zdecydowałam się ją przeczytać. Jest fenomenalna. Sarkazm kipi z każdej strony do tego stopnia, że można praktycznie całą książkę cytować. Połączenie fantasy, kryminału i romansu to jak dla mnie idealny mix na fantastyczny wieczór. Na myśl o spędzeniu następnych 6 tomów z Cat i Bones aż nie mogę wysiedzieć teraz przed komputerem z wyczekiwania. Trochę sie obawiałam że będzie to cos na kształt "Zmierzchu", ale już pierwsza interakcja Cat i Bones'a pokazała, że mogę spokojnie czytac dalej.
Cat jest półwampirzycą. Nie z wyboru. Jej matka przed laty została zgwałcona przez wampira i tak oto powstała ona. Kiedy z biegiem czasu zaczęły sie u niej pokazywać cechy wampirze, matka wyjawiła jej...

Iga | 2010-09-11
Na półkach: Posiadam, Ulubione, 2010, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Mogłabym napisać hymn pochwalny na cześć tej książki. W życiu nie czytałam lepszej z tego gatunku.
Pokochałam ją od pierwszych stron, kiedy to Cat, pogwizdując, wracała do domu z trupem wampira w bagażniku.
W tej książce nie ma pojęcia "nuda". Akcja się zagęszcza już od pierwszych stron.
Autorka ma fantastyczne poczucie humoru. Przypadły mi do gustu wszystkie żarty i słowne potyczki bohaterów. Zarówno Cat jak i Bones są bardzo wygadani, żeby nie powiedzieć wyszczekani.
Wątek romansowy jest całkiem przyjemny, z zainteresowaniem obserwowałam rozwijające się uczucie głównych bohaterów.
Jeaniene Frost oprócz wyżej wymienionego poczucia humoru, ma również świetny styl. Nie da się nie lubić bohaterów, których wykreowała i nie da się nie pokochać świata, jaki stworzyła. Do tego wszystkiego zakończenie, po którym nie sposób nie sięgnąć po następną część... można tylko polecić. Całą serię.

myślnik | 2014-03-17
Przeczytana: 17 marca 2014

Najprawdziwszy,pełny,zabawny,zmysłowy paranormal,gdzie kołki i sztylety fruwają w powietrzu,aby następnie zagłębić się w wampirzej piersi i posłać pijawkę na tamten świat po raz drugi.

Nieskomplikowana przyjemność czytania,która czym bliżej końca gmatwa się coraz bardziej.

Wampiry żyją wśród nas - do takiego wniosku(niestety)dochodzi Cat,po rewelacjach jakimi zarzuca ją matka parę lat temu.
Od tej właśnie chwili dotychczasowa niezwykłość dziewczyny tłumaczy się w krótkim stwierdzeniu "Oto ja Catherine Crawfield nasienie i pomiot wampira".
Nawet gdyby Cat chciała o tym zapomnieć,czyją krew nosi w sobie,jej matka przypomina o tym na każdym kroku...
Walcz z nim Catherine!
Zabij ich wszystkich!
Zgładź,tnij,zabij!

Nie ma to jak szczęśliwe dzieciństwo.
I noce wypady z kołkiem pod kłusom sukienką.

Dobra passa nie może trwać jednak wiecznie.
W końcu trafi się całkiem bystry wampir,z całkiem sensownym wyglądem i z podobnym zamysłem polowania.
Co może zrobić dziewczyna,która wychodząc...

snll | 2013-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2013

Wciągająca, seksowna, niebezpieczna i zabawna.

Relacja Bonesa i Cat jest świetnie nakreślona. Napięcie i chemia między nimi są od razu wyczuwalne, dzięki czemu po prostu kupuję tę historię. Cat nie jest niewinną dziewoją, oj nie. Jest silna, odważna, zadziorna i pyskata. A Bones jest taki… taki och…trzeba po prostu przeczytać, aby zrozumieć.

Dodajcie do tego wartką akcję, która zdecydowanie nie jest zepchnięta na drugi plan przez wątek miłosny, a obiecuję, że nie będziecie się nudzić.

Hybrisa | 2014-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2014

Perwersyjna, cyniczna, zabawna. Taka jest powieść Jeanine Frost o tajemniczym tytule "W pół drogi do grobu". Uwaga! To zdecydowanie nie jest powieść dla grzecznych dziewczynek.

Catherine Cawfield żyje w świecie pozbawionym złudzeń. Przez sąsiadów wytykana jako bękart, przez rówieśników dziwadło, a przez własną matkę nazywana potworem. Zaledwie dwudziestodwuletnia półwampirzyca zmaga się ze świadomością swojej odmienności. Znienawidzona przez własnego rodzica poluje na wampiry, aby zadość uczynić krzywd wyrządzonych przed lat.
W mieście od miesięcy w niewyjaśnionych okolicznościach znikają młode dziewczyny. Schwytana przez niebezpiecznego wampira Cat zawiera ryzykowny układ i rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Śledztwo, które może kosztować ją o wiele więcej niż własne życie.

Sięgając po "W pół drogi do grobu" nie wiedziałam czego się spodziewać. Oprócz kilku wyjątków tematykę krwiopijców staram się omijać szerokim łukiem. Jednak ta powieść z niewyjaśnionych powód przyciągała...

Druga już (po ''Wampirach z Morganville'') książka,którą przeczytałam za namową mojej przyjaciółki.Pamiętam jej nieustające zachwyty,jak też zapewnienia,że nie pożałuję sięgnięcia po ''W pół drogi do grobu'',a potem nawet będę jej dziękować.Trafiła się promocja na taniaksiążka.pl,więc pomyślałam,że nadszedł już czas,abym to przeczytała.
Po przeczytaniu stwierdzam,że jest to najlepsza książka,jaką kiedykolwiek czytałam.Wcale nie przesadzam,ani troszeczkę.Nie znalazłam w niej żadnej rzeczy,która by mi nie pasowała.
Jest to jedna z nielicznych pozycji,które potrafią mnie tak wciągnąć.Czytałam ją i czytałam,nie zwracając żadnej uwagi na otaczający mnie świat.Teraz zrozumiałam jakie to uczucie ''oderwać się od rzeczywistości''.(Nie patrzcie na datę od recenzji mojej ostatniej książki (czyli ''Pocałunku Anioła'') do tej,ponieważ byłam wtedy w Zakopanem i nie miałam jak czytać,a co dopiero recenzować książek)
Książka może mnie kupić dwoma rzeczami - seksem i miłością (jakkolwiek to...

Paulina | 2011-09-29
Przeczytana: 2010 rok

"Polowanie czas zacząć!"

"W pół drogi do grobu" autorstwa pani Jeaniene Frost, została przeze mnie przeczytana w lutym 2010 roku i od tamtej pory niecierpliwie wyczekiwałam pojawienia się tego dzieła na polskim rynku wydawniczym. Gdy w końcu, ponad półtora roku później mogłam wziąć do ręki pierwszą część przygód o Cat i Bonesie rzuciłam wszystko inne co czytałam, nieważne jak dobre było, nieważne jak mnie wciągnęło. Bo ta seria to jest to co tygryski lubią najbardziej. Jestem pewna, że takie przedstawienie wampirów jak i główne charakterki zawładną sercem każdego fana tego typu powieści!

Catherine Crawfield to pół-wampir. Jakim cudem? Ano tak, że dwadzieścia dwa lata temu, młody wampir zgwałcił jej matkę, na wskutek czego, po pięciu miesiącach ciąży jej matki, urodziła się Cat. Rudą Kostuchę. Zajmuje się zabijaniem tych demonów, jak to określa matka, ukazując tym swą nienawiść. Zawsze szło jej jak z płatka, ale tym razem, gdy zwabiła do samochodu, a potem do lasu...

mania_kch | 2014-10-11

Świetna, świetna i jeszcze raz rewelacyjna :)) Dawno już książka nie bawiła mnie tak bardzo jak właśnie ta. Niby nic wielkiego, żadne arcydzieło a jednak ma w sobie taki magnetyzm, że ciężko oderwać się od czytania. Akcja, tajemnica, miłość i erotyzm, wszystko tak doskonale ze sobą skomponowane, że nie mam do czego się przyczepić, bohaterka tej historii urzekła mnie swoją osobowością, młoda kobieta z pazurkiem i wrodzonym sarkazmem, który w jej przypadku jest wielką zaletą. Bones, wampir z krwi i kości prawdziwy mężczyzna, który wie czego chce i wie jak po to sięgnąć. Nic mu na drodze nie stanie a nawet jeśli, to on doskonale wie jak sobie z tym poradzić.
Doskonała książka na poprawę humoru i oderwanie od rzeczywistości :)
Polecam :)

Bastete | 2012-03-26
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 26 marca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czas na wilczego romansu z paranormal romance ciąg dalszy. Tym razem na horyzoncie pojawia się półżywa dziewczyna. I do tego ruda! Przez półżywą nie należy rozumieć, że przed chwilą brała udział w maratonie. Wprost przeciwnie. Po tatusiu, który był świeżo upieczonym wampirem i, jak się okazał "jeszcze był skuteczny", odziedziczyła kilka bonusowych genów czyniących z niej unikatowego mieszańca. W połączeniu z katolicko zaściankową rodzinką i sąsiadami zapewniło jej to traumatyczne dzieciństwo prowadzące do rozwinięcia patologicznych zachowań, jak co weekendowe polowania na wampiry w nocnych klubach. Nie, nasz rudzielec zdecydowanie nie jest normalny. Mamusia, pełna nienawiści i uprzedzeń do martwych facetów, ciągle ciosa jej na głowie kołki, które następnie każe wbijać w nierozsądnych krwiopijców. Nie ma to jak zrobić z córuchny przynętę i haczyk zarazem. Wszystko idzie dobrze, o ile takie życie można nazwać dobrym, do momentu, w którym Cat (tak nasze dzielne dziewczę każe się zwać)...

''Nocna Łowczyni''.
Nocna Łowczyni - Zobaczyliście, przeczytaliście tytuł i co sobie zaczęliście myśleć, gdzie poniosła was wyobraźnie.?
Ja zareagowałam obojętnie, nawet nie poświęciłam minuty by przeczytać opis tej książki.
Dopiero gdy coraz częściej na chomikuj trafiałam na ten tytuł, powiedziałam sobie, a co mi tam.
I tym sposobem trafiłam na, jak się okazało, na moją ulubioną serię, i z niecierpliwością czekam na każde następne tłumaczenie.
To jest jedna z niewielu książek, co jak pomyśle o niej to mam ochotę przeczytać ją znów,.
Najgorsze, a zarazem najlepsze jest to że, tak zaciekawiłam się treścią, że nie potrafiłam na długo odłożyć książki.
Pierwszy tom Nocnej Łowczyni, wpół drogi do grobu zaczyna się od zapoznania zwyczaju, albo raczej hobby uszczęśliwienia matki przez naszą główną bohaterkę, specjalnym, unikatowym sposobem. Po dalszym zapoznaniu się z treścią dowiadujemy się, że do naszej Cat dołączy wampir, co nie jest wyborem Cat, raczej sytuacją bez wyjścia, jak i...