Przynieście mi głowę wiedźmy

Cykl: Zapadlisko (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Dead Witch Walking
Sela9030

Efektem ubocznym badań genetycznych nad modyfikowaną żywnością stał się wirus. Spowodował on powstanie nowych odpornych ras. Wszystkie nowe gatunki za swoje miejsce zamieszkania wybrały miejsce zwane Zapadliskiem. Zapadlisko to Las Vegas dla paranormalnych. Tam można spotkać wampiry, wiedźmy, czarownice, wilkołaki i wiele innych krzyżówek ludzi i wampirów. Rachel Morgan jest wiedźmą i...

Rachel Morgan jest wiedźmą i agentem. Jej kariera zmierza donikąd, a ona sama każdej nocy stawia wyzwanie paranormalnym stworom, usiłując całe towarzystwo utrzymać w ramach cywilizacji.

wiejskifilozof | 2014-12-05

Fantastyka to jedna z ulubionych gatunków literackich.Uwielbiam czytać książki z tego gatunku.Zwłaszcza tam,gdzie są różne istoty.Takie jak wampiry (choć nie są moimi ulubieńcami),ale też łaki.
Kim Harrison doskonale wpadła w mój cel.Książka przyciągnęła mnie od pierwszego zdania.
Główna bohaterka,na pewno nie zwyczajna dziewczyna.Bo nie każdy z nas ma zdolności magiczne.Ja na pewno nie :-)
Fabuła jest świetna i super wciągająca.
Dzieje się tu mnóstwo fantastycznych rzeczy.
Mamy przemiany w zwierzęta,wampiry i inne demony.
Bardzo lubię takie fantasty i chcę więcej książek pani Harrison.

Beremis | 2014-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2014

Przy lekturze jakoś nie odczułem tego "urban fantasy", przede wszystkim dla tego, że dla mnie to było całkiem ciekawy, ale niezbyt zagmatwany i skomplikowany thriller. I tylko rekwizyty się pozmieniały, zamiast GPS amulet namierzający, zamiast przebrania amulet z iluzją, itp. itd. Istoty magiczne, które wyszły z cienia jak i sama magia są tutaj bardzo potężne i nie odczuwa się negatywnego balastu z ich korzystaniem. Dlatego dziwi mnie, że ludzie nie zostali całkowicie zepchnięci na margines, nie są bydłem hodowlanym? 50 lat po kataklizmie dalej się boją pomidorów? Ok, jest trochę niedociągnięć, świat wykreowany nie jest wolny od błędów, ale nie zmienia to faktu, że mamy fajną lekturę, przy której można się bawić nie gorzej niż przy Bondzie.
I, o jejciu, dopiero po odłożeniu książki sprawdziłem, jest na chwilę obecną, kolejne 12 tomów z Rachel w roli głównej. I kiedy ja to przeczytam? ;-) Zwłaszcza, że po pierwszym tomie kilka wątków dalej mamy otwartych i ciekawość zżera.

książek: 1903
foolosophy | 2011-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2011

"Przynieście mi głowę wiedźmy" może zabrzmieć jak okrutny żart, wyrwane z kontekstu zdanie, owinięte obłokiem snu. "Przynieście mi głowę wiedźmy" może zabrzmieć równie dobrze jak obietnica zawikłanej historii i dobrej akcji. Którą wersje nie wybierzecie, obie się spełnią.

Rachel Morgan to agentka, pracująca w ISB - Inderlandzkiej Służbie Bezpieczeństwa. Jej zadania kończą się miernym skutkiem, w ostatnim czasie nie doprowadziła do końca żadnej sprawy, przez co jej poczucie wartości pomału zamiera. W głowie nadal ma obraz, jak żywy, śmierci swojego ojca, którego zabił demon. Nieprzyjemna atmosfera, splot wydarzeń potęgują tylko ukrytą chęć odejścia z pracy.

Gdy podejmuję decyzję, która wydawała się najzwyczajniejszą w życiu, nad Rachel zapada wyrok śmierci. Wszystko przez to, że razem z Morgan odchodzi jej partnerka Ivy, najlepsza agentka w biurze. Rozwścieczony Denon, szef ISB, wydaje list gończy za naszą czarownicą.

Od tego momentu powieść rozkręca się na dobre. Wyrok śmierci...

DonSzabla | 2012-11-04
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 04 listopada 2012

"Przynieście mi głowę wiedźmy" to książka z ciekawym wątkiem fabularnym i fajnie wykreowanym światem. Historia opowiedziana przez Kim Harrison wciągnęła mnie jakoś w połowie powieści. Na początku akcja rozkręca się bardzo powoli. To mnie strasznie męczyło i nużyło. Warto było jednak przebrnąć przez pierwsze rozdziały. Muszę przyznać, że w tej książce jest mnóstwo ciekawych pomysłów fabularnych (nie będę przytaczał szczegółowo ze względu na spojlery).
Główni bohaterowie nie za szczególnie mnie zachwycili. Moją ulubienicą jest Iva wampirzyca z charakterem i Jenks żartobliwy pixy. Oni ratują całą sytuację.
Książkę warto przeczytać ze względu na ciekawe pomysły autorki i wykreowany świat. Jeszcze nie wiem czy sięgnę po kolejne tomy.

Książka jest z gatunku urban fantasy. Czytałem dwie powieści z tego gatunku i muszę przyznać że "Dotyk Ciemności" bardziej przypadł mi go gustu.

Takie 7/10

Sela9030 | 2010-01-21
Przeczytana: 01 maja 2010

Bardzo ciekawa i wciągająca książka (chociaż na początku niebardzo wiadomo o co chodzi). Gdyby nie to, że mam strasznie dużo nauki byłaby przeczytana już duzo wczesniej :) z przyjmnością sięgnę po kolejny tom.

Anath | 2013-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2013

Ostatnio buszując na lubimy czytać.pl natknęłam się na książkę o bardzo intrygującym i ciekawym tytule – „Przynieście mi głowę wiedźmy”. Zapragnęłam ją przeczytać, toteż, kiedy koleżanka zaproponowała mi, że ją pożyczy, ogromnie się ucieszyłam. Z Kim Harrison miałam wcześniej styczność w jednym z opowiadań w „Balach maturalnych z piekła”. Wtedy autorka wzbudziła we mnie pozytywne emocje, ale tym razem się naprawdę zawiodłam.

Rachel Morgan jest agentką ISB, a prywatnie wiedźmą. Jej dotychczasowe życie było rutyną, więc chciała ją przełamać i zwolniła się z pracy. Zrobiła to także z powodu ostatnio wielu nieudanych akcji, na których była czele. Dołącza do niej przyjaciółka, Ivy. Zagłębiając się w dalszej części książki dowiadujemy się, że jest wampirzycą. Nikomu z wielkiej agencji nie jest na rękę, że tracą tak dobrą pracownicę, więc mszczą się na niewinnej Rachel i wystawiają cenę za jej głowę. Od tego momentu zaczynają się wszystkie problemy dziewczyny.

Książkę...

Viconia | 2011-01-28
Przeczytana: 2010 rok

Książkę tę chciałam przeczytać, ponieważ jest o czarownicy, a ja czytam wszystko, co ma związek z magią, więc za bardzo nawet nie zagłębiałam się w opis na okładce i stronie wydawnictwa. Zauważyłam to dopiero później. Otóż z opisu wydawnictwa dowiadujemy się, że w czasie eksperymentów genetycznych powstał wirus, który stworzył nowe rasy. Tymczasem w książce wygląda to zupełnie inaczej. Wirus co prawda był, ale rasy takie jak wampiry, łaki i inne magiczne stworzenia też istniały, tylko w ukryciu. W efekcie działania wirusa liczba ludzi na planecie znacznie się zmniejszyła, co pozwoliło nie-ludziom się ujawnić. I tak żyją sobie obok siebie, ale jednak nie razem. Bo Inderlanderzy wybrali dla siebie przedmieścia, które zwane są Zapadliskiem. Tam właśnie mieszka nasza główna bohaterka – Rachel Morgan. Rachel jest czarownicą i pracuje w ISB (Inderlandzkiej Służbie Bezpieczeństwa). Jednak czuje się tam niedoceniona i postanawia odejść. Razem z nią odchodzi wampirzyca Ivy i pixy Jenks...

patrikijaa | 2011-05-21
Przeczytana: 21 maja 2011

"Przynieście mi głowę wiedźmy" interesuje nie tylko swoim tytułem, który jest dość niespotykany, dosłowny, ale i zabawny, lecz także tym, że ta nowela jest debiutem pisarskim Kim Harrison, czyli jej być albo nie być. Pierwsza część serii o Zapadlisku nakłoniła mnie do kupienia także następnej, bo świat, który autorka nam przedstawia, naprawdę różni się od innych książek urban fantasy, które dziś możemy czytać. Muszę jednak przyznać, że okładka nie zachęca do zakupu, choć na pewno nawiązuje do treści, ale niestety nie jest za dobrze wykonana i ładna. To jednak ma znaczenie drugorzędne....

Zapadlisko to miejsce, gdzie zamieszkują różne gatunki powstałe w wyniku prowadzonych badań nad zmodyfikowaną genetycznie żywnością. Miejsce, jak każde inne, a jednak to, co w nim żyje, jest całkowicie niezwyczajne, bo zamieszkują tu istoty i zadziwiających właściwościach oraz mocach. Tu też poznajemy Rachel Morgan - czarownicę, a także agentkę pracującą w Inderlandzkiej Służbie Bezpieczeństwa, w...

Na półkach: Przeczytane, Mam w domu
Przeczytana: 16 października 2010

Mroczne urban fantasy.
Rachel Morgan jest agentką w organizacji porządku publicznego ISB, ale nie wykazuje się spektakularnymi sukcesami, jej wyniki w pracy są raczej mierne. Co za tym idzie i poczucie własnej wartości również jest mocno zachwiane. Jej rodzice nie żyją - ojca zabił demon (podejrzewam, ze w kolejnych tomach okaże się coś innego, ale to są moje spekulacje). W wyniku tych splotów wydarzeń i okoliczności Rachel postanawia odejść z agencji i zacząć pracować jako tzw. wolny strzelec, bo nie może już dłużej znieść atmosfery, jaka wytworzyła się wokół niej w pracy. Okazuje się to nie takie proste. Więcej nie zdradzę.

Razem z wampirzycą Ivy wynajmują kościół i w nim zamieszkują. Kościół od biednej parafii, której nie stać na coś tam i dlatego ucieka się do takich drastycznych kroków. Pamiętajmy, ta książka to fantasy i ma przede wszystkim bawić.

Kolejne wydarzenia nabierają tempa, Rachel musi umykać przed zabójcami, za jej głowę agencja wyznaczyła całkiem wysoką sumę, a...

freeqa | 2012-01-07
Przeczytana: 14 grudnia 2011

Tą książkę wypożyczyłam ze względu na autorkę (ostatnio bardzo często tak robię). Tytuł oraz opis z okładki bardzo zachęcał, okładka mniej (przynjamniej mnie). Akcja rozkręcała się w takim tempie, który mi bardzo odpowiadał - nie za szybko, ale i niezbyt wolno. Ale potem to szło już z górki. Po jej skończeniu chciałam bardzo szybko dorwać kolejną część, żeby się dowiedzieć jak potoczą się dalsze losy tych ciekawych bohaterów. Nie ma w tej książce żadnej przesady, wszystko jest zrównoważone i takie jak mi się podoba ;)