Flusz 
28 lat, kobieta, Dąbrowa Górnicza, status: Czytelniczka, dodała: 2 książki, ostatnio widziana 49 minut temu
Teraz czytam
 • Eighth Grave After Dark
  Eighth Grave After Dark
  Autor:
  With twelve hellhounds after her, pregnant Charley Davidson takes refuge at the only place she thinks they can’t get to her: the grounds of an abandoned convent. But after months of being cooped up t...
  czytelników: 118 | opinie: 5 | ocena: 8,07 (41 głosów)
 • L'armée des âmes
  czytelników: 44 | opinie: 1 | ocena: 8,29 (14 głosów)
 • Stolica
  Stolica
  Autor:
  Ciąg dalszy losów Olgi i Otta ;) Приятно переживать захватывающие приключения вместе с мужем, но очень сложно вынести монотонные серые будни супружества. Просто хвастать знаниями, однако попробуй-ка...
  czytelników: 316 | opinie: 14 | ocena: 8,12 (155 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-11 18:34:40
Wypowiedziała się w dyskusji: WYMIENIĘ/SPRZEDAM (PAŹDZIERNIK 2018)

Sprzedam nówki sztuki:

Srebrna dziewczynaFashion VictimImprowizatorStara baśńŻarcik i inne (bardzo różne) opowiadaniaGrimm City. Wilk!Ostatnia noc w Tremore BeachMroczne zakamarki
Sprzedam nówki sztuki:

Srebrna dziewczynaFashion VictimImprowizatorStara baśńŻarcik i inne (bardzo różne) opowiadaniaGrimm City. Wilk!Ostatnia noc w Tremore BeachMroczne zakamarkiOstrze czerwonej kredkiMiasteczko Crimson Lake

pokaż więcej

więcej...
 
2018-10-09 14:51:17
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-08 10:19:05
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Chcę w prezencie, Do kupienia
 
2018-10-05 15:23:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Czasem sięgając po jakieś starsze pozycje, odczuwa się już pewne 'przedawnienie' czytanej książki (tak - to też dotyczy fantastyki, która teoretycznie powinna być ponadczasowa). Na całe szczęście ta sytuacja nie dotyczy tej książki!

Wiecie w jaki sposób natykam się często na książki, które chcę przeczytać? Przez instagramowe konta z fanartami! Tak było w przypadku Trylogii Grisza - Leigh...
Czasem sięgając po jakieś starsze pozycje, odczuwa się już pewne 'przedawnienie' czytanej książki (tak - to też dotyczy fantastyki, która teoretycznie powinna być ponadczasowa). Na całe szczęście ta sytuacja nie dotyczy tej książki!

Wiecie w jaki sposób natykam się często na książki, które chcę przeczytać? Przez instagramowe konta z fanartami! Tak było w przypadku Trylogii Grisza - Leigh Bardugo, tak było w przypadku To Kill a Kingdom - Alexandry Christo i tak samo było z Okrutnym Księciem i teraz The Coldest Girl in Coldtown. I co najlepsze? Nigdy się nie zawiodłam na książce, na którą się skusiłam przez fanartowy wizerunek postaci występującej w danej książce!

Książka zaczyna się z przysłowiowej grubej rury, gdzie zostajemy od razu rzuceni do mieszkania, w którym odbyła się istna krwawa łaźnia i 'cało' wyszły z niej tylko 3 osoby: Tana, Aidan i Gavriel.

Historia opisuje świat, w którym wampiry istnieją naprawdę i oni oraz osoby zarażone wirusem wapiryzmu, zostają zamykane w specjalnych miastach tzw. Coldtowns, aby nie rozprzestrzeniać wampiryzmu dalej. Trafiają do miast, z których nie ma możliwości ucieczki. Kiedy raz ktoś trafia do Coldtown, już w nim zostaje. Chyba, że udaje mu się zdobyć specjalny - nazwijmy to żeton, uprawniający do wyjścia, ale takie żetony są bardzo drogie i bardzo trudne do zdobycia.

Z Coldtowns kwestia jest o tyle ciekawa, że ludzie trafiają tam zarówno z konieczności (zarażenie wirusem wampiryzmu), ale także z własnej woli - bo chcą zostać wampirami i łudzą się, że w Coldtown jakiś wampir je zarazi i przemieni.

Tana to 17-letnia dziewczyna, która cudem ocalała po imprezie, na której wampiry pozabijały wszystkich jej przyjaciół i znajomych. Dziewczyna w innym pokoju odnajduje, przywiązanego do łóżka, swojego byłego chłopaka Aidana, który okazuje się być ugryziony i zarażony wirusem wampiryzmu. Żeby chłopak nie stał się całkiem wampirem, musi zwalczyć pragnienie napicia się ludzkiej krwi i przeczekać infekcję. Tana w pokoju zastaje również innego, zakutego w łańcuchy, chłopaka - chłopaka, który okazuje się być wampirem. Jednak na przekór powszechnemu przekonaniu, że wszystkie wampiry to potwory - chłopak jej pomaga... Przez co Tana decyduje się pomóc również jemu...

I tak zaczyna się ta niesamowita opowieść.

Książka pochłonęła mnie całkowicie od pierwszych stron! Rewelacyjnym zabiegiem okazały się nagłówki każdego z rozdziałów - każdy z nich będący jakimś znanym lub mniej znanym cytatem o śmierci.

Książka jest mroczna, brutalna i okrutna. Ale nie brakuje w niej też pozytywnych wątków - powoli zawiązujących się nietypowych przyjaźni i sojuszy. Każda z przedstawionych tam postaci jest bardzo charakterystyczna, wyjątkowa i niezwykle charyzmatyczna.

Akcja w książce rozwija się raczej spokojnie i bez nagłych zrywów, jednak nie jest przez to nudna. Wręcz przeciwnie - nawet niezwykle emocjonujące momenty są opisane spokojnie i precyzyjnie.

Nigdy wcześniej nie miałam większych problemów z czytaniem w języku angielskim, ale tutaj przyłapałam się na tym, że tę pozycję czyta mi się stosunkowo trudno. Nie wiem czy to kwestia mojego zmęczenia czy ogólnego poziomu językowego i konstrukcji gramatycznych tej pozycji? Ale mimo, że książka nie jest bardzo obszerna - czytałam ją długo jak na swoje możliwości. Jednak nie żałuję ani sekundy spędzonej przy tej lekturze!

"The Coldest Girl in Coldtown" nie należy do żadnego cyklu i ma normalne zakończenie, ale jest to takie zakończenie, że autorka przy odrobinie chęci spokojnie mogłaby napisać kontynuację, po którą z olbrzymią przyjemnością bym sięgnęła!

pokaż więcej

 
2018-10-04 15:44:09
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: The Folk of the Air (tom 3)
 
2018-10-04 15:43:30
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Dwór cierni i róż (tom 3.5)
 
2018-10-04 15:42:14
Ma nowego znajomego: Natalie
 
2018-10-04 15:42:02
Ma nowego znajomego: buldożek2003
 
2018-10-04 15:41:36
Ma nowego znajomego: justynka1987
 
2018-10-03 18:42:20
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Ryder Creed (tom 4)
 
2018-09-28 10:42:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Księga wszystkich dusz (tom 2)

O ludzie. JAK MNIE TA KSIĄŻKA ZMĘCZYŁA...

Czasem mam momenty, że czytam jak szalona, książkę za książką. A mam też takie chwile, kiedy po prostu nie chce mi się czytać nic. I dopóki nie ruszyłam historii Debory Harkness byłam w tej pierwszej fazie. Sądziłam, że książka porwie mnie do tego stopnia, że przeczytam całą serię na raz. A teraz? Teraz boję się, żeby te 2 tomy nie popsuły mi odbioru...
O ludzie. JAK MNIE TA KSIĄŻKA ZMĘCZYŁA...

Czasem mam momenty, że czytam jak szalona, książkę za książką. A mam też takie chwile, kiedy po prostu nie chce mi się czytać nic. I dopóki nie ruszyłam historii Debory Harkness byłam w tej pierwszej fazie. Sądziłam, że książka porwie mnie do tego stopnia, że przeczytam całą serię na raz. A teraz? Teraz boję się, żeby te 2 tomy nie popsuły mi odbioru serialu! A to świadczy baaaardzo źle o literackim pierwowzorze...

W tej historii jest za dużo wszystkiego. Jest za bardzo udziwniona na siłę i przez to, żaden z miliona poruszanych wątków w ogóle mnie nie wciągnął.... Drażni mnie Diana, drażni mnie Matthew, drażni mnie Konwencja, drażni mnie nawał historii i polityki, drażnią mnie relacje bohaterów, a nawet drażnią mnie dialogi.

Zdecydowanie nie planuję sięgać po kontynuację.

pokaż więcej

 
2018-09-24 10:54:25
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Księga wszystkich dusz (tom 1)

Jakiś miesiąc temu natknęłam się na youtubie na trailer serialu "A discovery of witches", poczułam się baaardzo zaintrygowana i odkryłam, że jest to serial stworzony na podstawie książek Debory Harkness. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po przeszukaniu swojej wirtualnej biblioteczki, okazało się, że miałam tę książkę w "chcę przeczytać" od ładnych paru lat!

Książka nie należy do...
Jakiś miesiąc temu natknęłam się na youtubie na trailer serialu "A discovery of witches", poczułam się baaardzo zaintrygowana i odkryłam, że jest to serial stworzony na podstawie książek Debory Harkness. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po przeszukaniu swojej wirtualnej biblioteczki, okazało się, że miałam tę książkę w "chcę przeczytać" od ładnych paru lat!

Książka nie należy do najcieńszych, ale o dziwo nie jest też najobszerniejsza pod względem treści... Mocno się też zdziwiłam, gdy oglądałam sobie wywiad z odtwórcami głównych ról w serialu, kiedy to ciągle powtarzali "trylogia" - a ja przecież wyraźnie widziałam 5 książek...

Taaa. Uwielbiam takie zabiegi, kiedy wydawnictwo rozbija jedną książkę na 2 osobne... I teraz wyobraźcie sobie sytuację, że po wydaniu tej pierwszej części pierwszego tomu, sprzedaż nie osiąga wymaganego progu i wydawnictwo nie wydaje kontynuacji. No przecież to jest jakaś kpina! Bo tak naprawdę człowiek zapłacił za pół książki! Ughhh... Takie coś, strasznie podnosi mi ciśnienie.

Książka sama w sobie jest niezła. Zdecydowanym plusem jest kombinacja czarownica-wampir, a jest to moja ulubiona konfiguracja, jeżeli chodzi o książkowe pary. Fabuła też jest przyzwoita.

Tym co najbardziej mnie drażni jest główna bohaterka, która mimo całej tej swojej skrywanej potęgi, inteligencji itp, momentami jest głupia jak przysłowiowy but... Do tego dochodzi jeszcze jej ponadprzeciętna naiwność i nadgorliwość. Oj tak - póki co ta kobieta jest najsłabszym ogniwem tej książki. Mam nadzieję, że w dalszych częściach ta postać będzie już bardziej ogarnięta.

Jeszcze jednym minusem jest nadmiar pewnych informacji. Póki co to wszystko wygląda dla mnie na bełkot i sztuczne rozwlekanie książki niepotrzebnymi informacjami. No ale właśnie? Czy na pewno niepotrzebnymi? Dlatego też, mimo że część jest dla mnie diabelnie nudna, to zaciskam zęby i czytam, gdyby jednak później miało się to okazać kluczowe dla fabuły.

Jak już pisałam, książka jest naprawdę niezła, ale prawdopodobnie gdyby nie serial, nigdy bym po nią jednak nie sięgnęła. A już na pewno, nie sięgałabym od razu po kontynuację pierwszego tomu. Ale skoro oglądam serial, to chcę mieć chociaż 1 całą książkę za sobą.

pokaż więcej

 
2018-09-19 18:39:02

"Dostrzec świat w ziarenku piasku
I niebo w przydrożnej koniczynie,
Dłonią ogarnąć wieczność,
A nieskończoność zamknąć w godzinie."

Tekstem, który od lat najbardziej do mnie przemawia, jest pierwsza strofa z wiersza "Pieśni niewinności" Williama Blake'a i właśnie to ją wybrałabym aby umieścić na swojej skórze.

Nigdy nie lubiłam analizować wierszy i próbować domyślić się, co artysta miał...
"Dostrzec świat w ziarenku piasku
I niebo w przydrożnej koniczynie,
Dłonią ogarnąć wieczność,
A nieskończoność zamknąć w godzinie."

Tekstem, który od lat najbardziej do mnie przemawia, jest pierwsza strofa z wiersza "Pieśni niewinności" Williama Blake'a i właśnie to ją wybrałabym aby umieścić na swojej skórze.

Nigdy nie lubiłam analizować wierszy i próbować domyślić się, co artysta miał na myśli, ale do Blake'a zawsze mnie ciągnęło - chyba przez to, że był to artysta wszechstronny - zarówno poeta, jak i fenomenalny malarz. Jego obrazy są niezwykle charakterystyczne, ale nie są 'piękne' w klasycznym rozumieniu tego słowa. Ale jeżeli mowa o jego poezji? William Blake był mistrzem pięknego słowa. Jego wiersze, nie dosyć, że są naładowane symboliką i głęboką treścią, to jeszcze po prostu są pięknie brzmiące.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-13 18:59:57
Wypowiedziała się w dyskusji: WYMIENIĘ/SPRZEDAM (WRZESIEŃ 2018)

Sprzedam tanio (WSZYSTKIE KSIĄŻKI SĄ NOWE!)
(nie rozbijam serii)

Okrutna pieśńMroczny duetPoszukiwaczkaPodróżniczkaSrebrna dziewczynaMiasteczko Crimson LakeOstrze czerwonej kredki
Sprzedam tanio (WSZYSTKIE KSIĄŻKI SĄ NOWE!)
(nie rozbijam serii)

Okrutna pieśńMroczny duetPoszukiwaczkaPodróżniczkaSrebrna dziewczynaMiasteczko Crimson LakeOstrze czerwonej kredkiMroczne zakamarkiFashion VictimOstatnia noc w Tremore BeachGrimm City. Wilk!Żarcik i inne (bardzo różne) opowiadaniaImprowizatorIdiota skończonyStara baśńUleczę Twe serce

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-12 20:08:27
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Apollo i Boskie Próby (tom 1)
 
Moja biblioteczka
835 167 1020
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (26)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd