Kitty i nocny Waszyngton

Cykl: Kitty Norville (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Kitty Goes to Washington
Lucy

Nocna Godzina, program radiowy z poradami dla paranormali, przysparza Kitty Norville coraz więcej fanów. I coraz więcej problemów, o czym Kitty przekonuje się na własnej (dość szczególnej) skórze podczas wizyty w Waszyngtonie. Wampirza królowa miasta chce kontrolować każdy jej krok, seksowny zmiennokształtny chce namówić ją na randkę, a "facet w czerni" chce ją posłać tam, gdzie miejsce wszystkich istot z piekła rodem...

Urmurmina | 2015-05-24

Chcąc nie chcąc, Kitty poprzez swoją audycję wywołuje burzę w polityce Stanów Zjednoczonych. Wyrusza na przesłuchanie do Waszyngtonu, podczas którego ma zostać przesądzony los wilkołaków, wampirów i innych paranormali. Po przyjedzie, DJ-ka zostaje zmuszona do skorzystania z gościnności wampirzej królowej, Alette, która chce zapewnić jej ochronę. Kitty dowie się, że niebezpieczeństwo, które czyha na nią i jej podobnych osobników, sięga głębiej, niż wydawało jej się to na początku...

Książkę fajnie się czytało, opowieść dość w porządku. Działo się w niej trochę więcej niż w pierwszej części, ale za to parę innych wątków wypadło dość blado. Najbardziej żałowałam, że było tak mało Cormaca, którego bardzo polubiłam ostatnim razem. Ale za to dostałam opowieść pełną niebezpieczeństw politycznych, intryg, tajemniczych spisków, gdzie nie wiadomo, komu można ufać - to mi się podobało. Kitty także tutaj była bardziej wyrazista i charyzmatyczna niż w poprzednim tomie. Dzięki temu wyszła...

Lucy | 2010-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2010

Kolejne przygody sympatycznej wilczycy.Tym razem Kitty przyjeżdża do Waszyngtonu,komisja senacka chce, żeby wzięła udział w przesłuchaniu dotyczącym Centrum Biologii Paranaturalnej.To co na początku wydawało się dość niegroźną eskapadą ,przeradza się w koszmar. Nie dość ,że ostrzy sobie ząbki na nią wampir to zostaje porwana. W dodatku cały świat zobaczył na własne oczy jej przemianę.Na szczęście Kitty ma przyjaciół do których może zwrócić się o pomoc ,niezawodny Ben oraz Cormac.No i jest pewien przystojny likantrop(jaguar) - Luis z którym połączy ją gorący romans. Fani pierwszej części nie powinni być rozczarowani.:)

PolkaPati | 2017-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Uwielbiam tą pisarkę tak jak ona pisze, nie pisze nikt. Książka jest napisana z humorem i akcją która wciąga od pierwszych stron. Tom ten miał więcej akcji i nieprzewidywalnych zwrotów. Przeczytałam w swoim życiu już wiele książek o wilkołakach ale ta najbardziej mnie wciągnęła i podziałała na wyobraźnie. Opis zamiany w wilkołaka jest nie z tej ziemi i wampiry które szepcząc umieją zahipnotyzować swoją ofiarę.
Na pewno nie poprzestanę na tych dwóch tomach w mojej biblioteczce czekają kolejne części zwariowanej Kitty :)
Polecam zapoznać sie z książkami Carrie Vaughn

tombraiderka009 | 2015-10-23
Przeczytana: 22 października 2015

Drugi tom serii o Kitty Norville wyszedł o wiele lepiej niż pierwsza część. Było więcej akcji, zabawnych momentów, no i rozmów radiowych. Spotkanie Cormack'a jeszcze bardziej umiliło czytanie i mam nadzieję, że w "Wakacyjnych Nocach Kitty" coś między nimi zajdzie.
"Kitty i Nocny Waszyngton" czyta się lekko i przyjemnie. Chętnie zobaczę ciąg dalszy przygód marudnej wilkołaczycy.

czytaczka_Mada | 2014-04-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki

Zmienna bohaterka, jej audycja i magiczny świat wplatający się w realną rzeczywistość. Kitty i jej przygody wciągają i fascynują, i za to ją lubię :).

Annie_28 | 2013-09-06
Przeczytana: 15 marca 2011

"Kitty i Nocny Waszyngton" to już drugi tom sierii opowiadającej o wilkołaczce didżejce. Książka została napisana przez Carrie Vaughn i... jest po prostu genialna !! :D
Dlaczego tak uważam ??

Po pierwsze i chyba najważniejsze: dynamiczna akcja, ciekawa fabuła, sceptyczny humor. Nie sposób się nudzić przy czytaniu. Seria o Kitty Norville jest czymś nowym, świeżym. Historia nie jest przewidywalna, złamane są wszelkie stereotypy, więc być może dlatego ksiązki pani Vaughn są jednymi z moich ulubionych. Istnieją fragmenty przy których uśmiecham się do książki lub płaczę ze wzruszenia.

Tym razem akcja toczy się w Waszyngtonie. Kitty została zaproszona na posiedznie u senatora. Celem spotkania jest sprawa dofinansowania badań jakie prowadzi doktor Flemming.

Już po przyjeździe do stolicy następują pewne komplikacje. Pod swoją opiekę zaprasza ją Anette, miejscowa królowa wampirów. Kitty boi się jej odmówić i od tej pory musi wszędzie chodzić z jej służacymi.
Na szczęście Kitty udaje się...

Isaye | 2011-09-07
Przeczytana: 04 września 2011

Bardzo ciekawa, porywająca książka, z pewnością sięgnę po kolejną część.

Mirror_of_soul | 2013-04-28
Przeczytana: 22 marca 2013

"-Ufasz mi czy nie?
Gdyby naprawdę chciał ją zastrzelić, miał już przynajmniej pół tuzina okazji. A ja w dalszym ciągu nie umiałam sobie odpowiedzieć na to pytanie. Przełknęłam gulę w gardle."

Drugi tom przygód didżejki wilkołaczki- Kitty Norville. Po opuszczeniu swojej watahy wilczyca wyjeżdża z przytulnego miasteczka i tuła się szukając miejsca dla siebie, co tydzień odwiedzając inne miasta i prowadzić tam swoją audycję. Lecz dostaje wezwanie. Musi przyjechać do Waszyngtonu by wziąć udział w przesłuchaniu dotyczącym Centrum Biologii Paranaturalnej. Niestety jej wizyta w stolicy choć zapowiadała się ciekawie- odmienia jej życie. Zaraz po przyjeździe opiekę nad nią przejmuję Mistrzyni wampirów Alette. Ponadto jak to zwykle ma w zwyczaju Kitty- znów pakuje się w kłopoty węsząc wokół sprawy Smitha i jego grupy wyznawców. Kitty spotyka również jagułarołaka, który wpadł jej w oko... Poznaje też Ahmeda, który otacza opieką tamtejsze likantropy. Kitty pierwszy raz czuje się...

Laruu | 2013-07-03
Przeczytana: 02 lipca 2013

Uwielbiam Kitty i jej mroczne przygody, pełne humoru i napięcia. Ta część bardzo mnie zaskoczyła, mimo że nie pochłonęła mnie od pierwszej strony, to z kolejnymi rozdziałami coraz trudniej było mi się od niej oderwać. Uważam, że Carrie Vaughn stworzyła znakomitą historię i jeśli chodzi o powieści z tego rodzaju fantastyki, w której mamy do czynienia z wampirami i wilkołakami, ta książka jest według mnie na wysokim poziomie w porównaniu z innymi podobnymi powieściami. Myślę, że ze wszystkich dotąd przeczytanych "paranormal romance" lepsza od Kitty jest tylko Saga Zmierzch.

Vivianne Davenport | 2014-07-01
Przeczytana: 27 czerwca 2014

Niestety, ale podobnie, jak w przypadku pierwszej części, książka według mnie jest słaba. Co prawda był jeden moment, kiedy to nasza Kitty została porwana i wtedy trochę się działo, oraz gdy pokonała złego ducha, Eljaha Smitha (czy coś w tym stylu), ale niestety to tylko dwa, góra trzy rozdziały. Reszta książki była o.. przesłuchaniach w senacie. Strona po stronie, rozdział po rozdziale, jedno i to samo przesłuchanie, tyle, że z innymi świadkami. Niestety, ale nie wrócę już więcej do przygód likantropki. Nie jestem zainteresowana, tym, co przyniesie mi trzecia część.