Za garść amuletów

Okładka książki Za garść amuletów
Kim Harrison Wydawnictwo: Mag Cykl: Zapadlisko (tom 4) fantasy, science fiction
2017-02-17
Data 1. wydania:
2006-06-27
Agnieszka Sylwanowicz

W porównaniu do poprzednich części ten tom mocno się ciągnął. Wręcz przesypiałam czasem lub przerzucałam kilka stron do przodu.

Uwielbiam tę serię! Jest genialna. Uniwersum Zapadliska jest rewelacyjne.

Uwielbiam tę serię! Jest genialna. Uniwersum Zapadliska jest rewelacyjne.

Okładka
rude ładne
skąd
biblioteka
moja opinia
To nudnawe było.Bo,ja myślałemn,że będzie mnóstwo emocji.
No,były były pixy ? Wamopiry,łaki.
No,fajne to goście,lubię i poważam.Ale,akcja tak się wlecze.Leże sobie,ja na łóżku i czytam.I raczej,się nudę niż.Przeżyweam.Wielkie odczucia.
A o z główną bohaterką ? Walczeczna ,ale i taka ludzka.
Nie wiem,zresztą nie umiem.Nie znam się na psychologii.No i mało gwiazdek.

Okładka
rude ładne
skąd
biblioteka
moja opinia
To nudnawe było.Bo,ja myślałemn,że będzie mnóstwo emocji.
No,były były pixy ? Wamopiry,łaki.
A o z główną bohaterką ? Walczeczna ,ale i taka ludzka.
Nie wiem,zresztą nie umiem.Nie...

Adrenalina oraz posmak przygody to coś co czuję czytając kolejną z serii książkę o czarownicy Rachel oraz jej kompanach i wrogach. Emocję, zwroty akcji oraz bez miary cierpkiego humoru, czyli wszystko co potrzebuje żeby się zachwycić i zatracić. Niewiele książek potrafi to zrobić, tak bardzo wciągnąć, że czujemy się częścią historii. To jak bardzo akcja tej książki mnie zaskakuje i daję satysfakcję z czytania nie jestem w stanie wyrazić. Ekspresja bohaterów jest tak bardzo mocna, że chcielibyśmy żeby byli żywi, aby przeżyć przygodę razem z nimi. Mrok oraz emocje się pogłębiają co daję ciekawy posmak niebezpieczeństwa oraz spełnienia pomruków duszy, która oczekuję coraz ciekawszej fabuły. Polecam serdecznie, to trzeba przeżyć samemu.

2042

Ruda:), przebojowa i kobieca dlaczego miałaby mi się nie podobać. Zwłaszcza, że przyjaciół tez ma niczego sobie np. pewna wampirzyca nieumarła jeszcze zresztą i wredny pixie, który wcale nie przypomina skrzydlatego aniołka żyjącego w czystości.

Moim zdaniem najgorsza część "Zapadliska".
Nie wniosła nic nowego do fabuły, tylko niepotrzebnie zagmatwała.
Rachel straciła na uroku, uganiąc się za nic niewartym chłopakiem i mając jeszcze za sobą dwa wampiry, pragnące jej krwi i ciała oraz same będące jej obiektem pragnień.
Jestem rozczarowana po bardzo dobrej części, "Każda magia jest dobra".

Moim zdaniem najgorsza część "Zapadliska".
Nie wniosła nic nowego do fabuły, tylko niepotrzebnie zagmatwała.
Jestem rozczarowana po bardzo dobrej części, "Każda magia jest dobra".

Czwarta część serii 'Zapadlisko' nadal utrzymuje świetny poziom, ale w końcu doczekałam się czegoś co mnie zaczęło drażnić w tej serii. Mianowicie sama Rachel i jej ciągłe narzekanie! Że nie da się ugryźć Ivy, że nie posłuży się tym zaklęciem, że tego nie chce i tamtego nie zrobi.... No ileż można... + jeszcze na nerwy działała mi sama Ivy no i Nick...

Dobrze, że w tej części mamy dużo Jenksa, który totalnie ratuje całą książkę. Wszystkie jego teksty no i ciągła walka Rachel samej ze sobą, żeby się na niego nie rzucić, przypominając sobie, że przecież on ma żonę i 54 dzieci, strasznie mnie bawiły. Jenks to bez wątpienia najlepsza postać w całej serii i szczerze mam nadzieję, że jakoś rozwiążą kwestię jego 'żywotności', bo bez niego ta seria straci dla mnie cały swój urok.

Spodobał mi się również wątek czarownicy przybierającej postać wilkołaka, podejrzewam, że w dalszych częściach cyklu zostanie to bardziej rozbudowane. Chociaż teraz zaczynam się zastanawiać czy autorka trochę nie przedobrzyła z "mocami" głównej bohaterki... Nie dość, że jest czarownicą, włada demoniczną magią, może zaklęciem zmienić się w wilkołaka... I co jeszcze? Może się okaże, że jednak może zostać przemieniona w wampira? Jak to się mówi "co za dużo, to nie zdrowo" i zaczynam zauważać tę tendencję w tej serii, ale 'poczytamy, zobaczymy' ;)

Dobrze, że w tej...

Więcej na: http://smag-rekomendacje.blogspot.com/

Zapadlisko wróciło! Tyle lat wyczekiwania na kolejny tom i nareszcie jest. Brawo, Wydawnictwo MAG, że nareszcie wysłuchaliście próśb czytelników i daliście nam to, na co tak długo czekaliśmy. Okładka – nadal w tej samej tematyce i stylu. Objętościowo – rozpusta. Ale najważniejsze jest jednak to, co zastałam w środku.

Czwarte spotkanie w Zapadlisku jest znacznie lepsze od poprzedniego. Rachel Morgan znów w centrum niebezpieczeństw. Demony i zastępy złych mocy , grasujące po Cincinnati, chcą dopaść czarownicę. Ale nie tylko dopaść, o nie – chcą także zawładnąć jej ciałem i duszą. Rachel jednak nie da im się tak łatwo. Na dodatek wraca Nick i wpędza ją w coraz to większe kłopoty. Takie to są spotkania z byłymi. Ale gdyby chodziło tylko o samą czarownicę… a tu całe miasto grozi rychła zagłada. Nadciąga krwiożercza bestia, okrutny demon i jego poplecznicy, siejący zamęt i zniszczenie. Czy Morgan to przetrwa? Tym razem postawione przed nią zadanie może okazać się tym ostatnim.

Podsumowując: Knowania i intrygi. Magia. Demony. Będzie sporo akcji, zawirowań, zaskoczenia dla czytelnika. Wciągająca, niesamowita. Jak dla mnie – idealna Urban fantasy. Takiej lektury mi właśnie brakowało. Zaskakująca. A i uda nam się poznać główną bohaterkę od zupełnie innej strony. Chylę czoła przed Kim Harrison za jej bujną wyobraźnię, stworzony świat i bohaterów, lekki język i za całe to Zapadlisko. A i humoru znajdzie się tu troszeczkę, który rozbawi do łez. Znajdziemy tu także wiele scen, przy których łezki wzruszenia płynęły nieprzerwanie po moich policzkach. Dlatego tym bardziej polecam powieść, całą serię. Każda książka, która doprowadza czytelnika do takiego stanu, jest warta przeczytania. Dziękuję Wydawnictwu MAG za podarowanie nam czwartego tomu i błagam – nie każcie czekać kolejnych lat na kontynuację.

Więcej na: http://smag-rekomendacje.blogspot.com/

Opinia w całości do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/06/105-za-garsc-amuletow-im-harrison.html
Rachel Morgan powraca! A wraz z nią Jenks, zdecydowanie zmieniony. Wraca też Nick i pewien upierdliwy demon, który chce czegoś więcej, niż duszy małej, rudej czarownicy. Pośród całej menażerii osobników, którzy chcą naszą bohaterkę zaciągnąć do łóżka, zabić lub zjeść - w różnej kolejności - Rachem będzie musiała zdecydowanie wykazać się pomysłowością. W iście wiedźmim stylu. Co gorsza, czerpiąc z magii linii. Oj, kiepsko to widzę...
[...]
Na całą opinię zapraszam tutaj: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/06/105-za-garsc-amuletow-im-harrison.html

Jakoś poprzednie części wciągnęły mnie bardziej. Motywy postępowania głównej bohaterki są mało przekonujące.

Kim Harrison Za garść amuletów Zobacz więcej