Kafejka U Lunatyków

Tłumaczenie: Robert Lipski
Cykl: Anita Blake (tom 4)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Lunatic Cafe
Anita Blake, zabójstwo, wampiry
shaloma

Pewnej mroźnej zimowej nocy w lasach niedaleko St. Louis znalezione zostają zwłoki mężczyzny. Makabryczny sposób dokonania zabójstwa sugeruje, że jego sprawcą nie mógł być człowiek. Anita Blake, zabójczyni wampirów i współpracowniczka specjalnego oddziału policji, zostaje wezwana do pomocy przy śledztwie. Dziwnym trafem na tym samym terenie w tajemniczych okolicznościach znikają...

Dziwnym trafem na tym samym terenie w tajemniczych okolicznościach znikają zmiennokształtni. Czy istnieje jakiś związek między tymi dwiema sprawami i czy poproszenie o pomoc Edwarda, najlepszego na świecie zabójcy istot nadnaturalnych, nie skończy się dla Anity wymuszonym pojedynkiem na śmierć i życie?

Czwarty tom cyklu o Anicie Blake to pełen dramatycznych spięć i zaskakujących zwrotów akcji pasjonujący horror przygodowy.

[Zysk i S-ka, 2008]

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/kafejka-u-lunatykow.html

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/kafejka-u-lunatykow.html

książek: 1992
Sol | 2013-10-20

Dzisiaj zaprezentuję Wam moje odczucia odnośnie czwartego już tomu o małej wzrostem, wielkiej duchem - egzekutorce wampirów, Anicie Blake. Jest to jedna z moich ulubionych serii książkowych. Czwarty tom ma bardzo ujmujący tytuł "Kafejka u lunatyków". Pragnę zauważyć, że każdy tom ma tytuł odnoszący się do miejsca, gdzie toczy się akcja. Moim zdaniem, to ciekawe i fajne rozwiązanie, gdyż niektóre książki mają tytuł wzięty z kosmosu, niemający kompletnie nic wspólnego z treścią. Pani Hamilton swoją serią ujęła mnie pod wieloma względami, o których możecie przeczytać poniżej. Zapraszam więc do lektury moich wrażeń z "Kafejki u lunatyków".

Zacznę od fabuły, która przekracza wszelkie możliwe bariery dotyczące tempa akcji. Od samego początku jesteśmy porwani w wir krwawej i nieustępliwej akcji, która coraz bardziej mnie zaskakuje. Wniosek prosty - nie sposób się nudzić. Tym razem Anita zostaje wplątana w gierki zmiennokształtnych. Jakaś istota pogrywa sobie z naszą egzekutorką i za...

Monika Szulc | 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015

„Kafejka u Lunatyków”: czwarty już tom z cyklu o Anicie Blacke i cały czas trzyma w napięciu. W okolicznych lasach zostaje odnalezione ciało mężczyzny i wszystko wskazuję, że zbrodni tej nie dokonał człowiek. Anita
zostaje poproszona o rozwiązanie tej zagadki, lecz równocześnie zajmuję się sprawą tajemniczych zaginięć zmiennokształtnych. W tej książce Anita wnika w świat likantropów, który przepełnia ból, seks i wieczna walka o dominacje.

Cykl o Anicie Blacke, zabójczyni wampirów jest jednym z najlepszych wampirycznych tasiemców. Każda z książek ma w sobie świeżość. Główną zaletą jest wątek kryminalny, który jest obecny w każdej książce. Anita boryka się trudnościami związanymi z rozwiązaniem tajemniczych morderstw. Współpracuje z jednostką do spraw paranormalnych. Jej członkowie szybko zyskali moją sympatie i choć ten wątek zazwyczaj odgrywa mniejszą rolę w całej historii, to jest on intrygujący i szczerze powiedziawszy rozwiązanie każdej ze spraw było dla mnie...

tombraiderka009 | 2014-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2014

Czwarty tom o Anicie Blake, pełen akcji i grozy.
Nasza Egzekutorka tym razem działa w sprawie zaginięć wielu lykantropów na zlecenie zmiennokształtnego alfy, który pokłada w niej nadzieje na ich odnalezienie.
Oczywiście każdy czytelnik tej serii zdaje sobie sprawę z tego, że to nie jest jedyny problem głównej bohaterki. Od kiedy Anita spotyka się z pewnym wilkołakiem, sprawy zaczynają się komplikować dość mocno - zazdrosny Jean-Claude, pewna wampirska prześladowczyni, do tego krwawe i niezbyt przyjemne spotkania w Kafejce U Lunatyków. Nie wspominając już o utrudniającymi śledztwo funkcjonariuszami, niewyspaniem i denerwującym zachowaniem Berta.

"Kafejka U Lunatyków" wciągnęła mnie od pierwszej strony i, ani trochę nie nudząc, trzymała w nieskrywanej ciekawości i wyczekiwaniu do ostatniej kartki. Książka była momentami zabawna, pełna mrocznych przygód oraz pistoletów i krwi, która buchała, lała się, skapywała, zamarzała i rozpryskiwała na wszystkie strony - w szczególności na...

Katarina | 2015-12-23
Przeczytana: grudzień 2015

Kolejna książka-kolejne śledztwo Anity Blake. W "Kafejce u Lunatyków",jak sama nazwa mówi,mamy do czynienia z wilkołakami,acz w całej książce występują również inni zmiennokształtni. I to oni są tematem śledztwa naszej bohaterki.
Ucieszył mnie bardzo fakt,że autorka wkleiła w książkę życie uczuciowe Anity. I to bardzo poważne życie uczuciowe,chociaż podczas czytania odnosiłam wrażenie,że autorka nie umie za bardzo o tym pisać. Doskonała jest w tajemnicy i akcji,aczkolwiek słabo sobie radzi z uczuciowością. W każdym razie to jakaś nowość w tej serii.
W "Kafejce..." niestety było mniej wampirów,ale nie mogło zabraknąć naszego cudownego Mistrza Miasta ;) I powiem Wam szczerze moi drodzy w następnych częściach będzie przepysznie :) A dlaczego? Ponieważ będzie pewna "mała" rywalizacja. Więcej Wam nie powiem kochani,ponieważ nie zabiorę Wam radości czytania.
Bardzo polecam :)

Satis | 2014-05-28
Przeczytana: 26 maja 2014

Książka Laurell Hamilton "Kafejka u Lunatyków" to czwarta część historii o Anicie Blake. Egzekutorka, zabijająca złe wampiry i Animatorka, wskrzeszająca zombie.
Anita pomaga schwytać zabójce pewnego mężczyzny, który został znaleziony w lesie z bardzo zmasakrowanym ciałem, oraz także pomaga Marcusowi, przywódcy stada wilkołaków znaleźć osobę odpowiadającą za zniknięcia zmiennokształtnych.

W książce denerwowała mnie jedna rzecz. To że co po chwile powtarzane są te same fakty ciągnące się od pierwszej części serii: "Nie można nosić czarnych rzeczy w pracy, Bert uważa że to przesada i nie chce byśmy upodobniali się jeszcze bardziej z śmiercią, gdy codziennie mamy już nią tyle wspólnego bla bla bla bla." Czytałam podobne zdania w tej serii już kilka razy. Ciągle powtarzane i powtarzane od nowa. Albo ciągle opisując wygląd Berta, Dolpha, i innych który opisani byli już z kilka razy wcześniej. Trochę to irytujące.

"Grzeszne rozkosze", "Uśmiechnięty nieboszczyk", a także...

Aivin | 2016-06-02

Zdecydowanie lepsza część od Cyrku Potępieńców. Nareszcie autorka rozwinęła wątek lykantropii oraz dopuściła czytelników do prywatnego życia Anity. Sama akcja skupia się na jednym wątku, jakim jest ratowanie lykanów, dzięki czemu nie było chaosu i tego niedosytu, co w przypadku poprzedniego tomu. Zabawne momenty zostały doskonale wplecione pomiędzy krwawe sceny, a nowe postacie wzbudzają bardzo skrajne emocje. Jedynym dla mnie minusem jest ciągłe przypominanie autorki czym jest Oddział Duchów, opisywanie szefa Anity oraz innych pobocznych postaci. Mam nadzieję, że w którymś momencie zapomni o tym i skupi się bardziej na innych wątkach. Samą Kafejkę oceniam na plus i oby następne tomy mnie nie zawiodły :)

Wagabunda | 2015-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Panna Blake zaczyna mnie zdrowo rozczarowywac . Wszem i wobec grzmi o zasadach , odpowiedzialnosci a praktycznie zachowuje sie jak szarpana hormonami nastolatka a nie dorosla kobieta po przejsciach . I nie - nie przemawia do mnie ze tu kogos zastrzeli a tam komus chlastnie nozem po podrobach . Tej babie braknie ....charyzmy .

Kolejne rozczarowanie - postac Jeana Clouda ( pewnie pisze z bledem ale ni czorta nie kumam francuskiej gramatyki ..;( . W pierwszym tomie byl wampiryczno-mroczny , ekscytujacy , mial te ...no...w oczach :P Po prostu mokry sen :P Ale kolejne ksiazki i winda w dol, do poziomu szybu w kopalni i to nie odkrywkowej . Porownuje cykl o Anicie Blake do czytanego nie tak dawno cyklu o Kate Daniels i musze przyznac ze bardziej od Mistrza Miasta zaimponowal mi Gastek , nawigator Rodu . Chyba nie dotrwam do tomu piatego...

rihanna7 | 2014-02-15
Przeczytana: 18 maja 2013

Tomek | 2013-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Świat wykreowany jest intrygujący, ale to miotanie się bohaterki między wampirem i wilkołakiem jest absurdalne. 4. tom a ona dalej daje sobą pomiatać i sterować jak inni chcą. Bez sensu.
A propos świata - dlaczego nie rozwali każdego wampira który napada na ulicy czy w domu Jean'a? Obrona konieczna i już. A tak to daje się gryźć, czy obijać.

Ola | 2012-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2012

Jestem świeżo po przeczytaniu tej książki. Polubiłam przygody Anity Blake, o czym może świadczyć tempo czytania książek napisanych przez Laurell K. Hamillton. Wszystkie tomy "idą mi gładko", ale przy "Kafejce u lunatyków" pojawiły się pewne wady tej książki, które bywały irytujące. Trzeba przyznać że główna bohaterka jest osobą o silnym charakterze, ale ileż można czytać wciąż o tym samym, że nie mogą ubierać sie na czarno, Bert pragnie, by wszyscy czuli sie komfortowo w pracy, a kaburę jest ciężko ukryć pod ciuchami. Wątpię, ażeby nowy czytelnik zaczynał od czwartego tomu czytać przygody animatorki, a dla osób czytających tę serie może to wydać sie ciut irytujące. Oprócz tych wad należy pamiętać, ze Anita jest osobą niezwykłą, jej humor, kłopoty, sprawy miłosne wydaja sie sporym atutem tej postaci i jest tak niewątpliwie. Wracając do wyborów miłosnych to jestem po stronie Edwarda. Wiem, że animatorka nie bierze go pod uwagę, ale tylko przy nim mogłaby czuć sie sobą, prowadzić...