P jak przestępstwo

Tłumaczenie: Katarzyna Malita
Cykl: Kinsey Millhone (tom 16)
Wydawnictwo: Świat Książki
P is for peril
przestępstwo
dona

Kinsey bada tajemnicę zniknięcia szanowanego lekarza Dowana Purcella, który od tygodni nie daje znaku życia. O dziwo, do znanej ze skuteczności detektyw zwraca się Fiona, eks-żona zaginionego, a nie obecna pani Purcell. Instynkt podpowiada Kinsey, by przyjrzeć się bliżej życiu osobistemu doktora. Okazuje się, że Fiona wyraźnie ostrzy sobie zęby na majątek byłego męża, zaś na nowym małżeństwie cieniem kładą się konflikty z przybraną córką. Do tego przyjaciele podejrzewają zaginionego o malwersację. Kinsey ani o krok nie zbliża się do rozwiązania zagadki. Kiedy przypadek pchnie ją w słusznym kierunku, sama znajdzie się w tarapatach. I jakby mało miała kłopotów, w głowie zamąci jej pewien czarujący facet. Cała Kinsey!

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Zofia | 2014-11-05
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 2014
Przeczytana: 05 listopada 2014

Kryminał, czyli coś co lubię, ale.... Przeczytać można, szału nie ma.

książek: 2032
Basia Siedlecka | 2015-12-04
Na półkach: Audiobook, Przeczytane
Przeczytana: 04 grudnia 2015

Zmęczyłam ją, ale była kiepska. Przeciągnięta, nudna, rozwlekła.

Alina | 2014-03-11
Przeczytana: 11 marca 2014

Jak na kryminał akcja rozkręca się długo, zbyt długo. Zupełnie moim zdaniem niepotrzebne opisy na przykład ubioru i wyglądu żałobników na pogrzebie czy spożywanego posiłku. Książkę spokojnie można by zacząć czytać od połowy.
Kiedy jednak akcja się trochę rozkręci to pojawiają się dość ciekawe wątki kryminalne, niektóre połączone ze sobą, inne niezależne, ale zakończenie mnie osobiście rozczarowało swoją lakonicznością.

Tytus | 2014-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2014

Początek dość nudny, ale z czasem się rozkręca. Ogólnie szału nie ma, ale też nie można powiedzieć, że był to zmarnowany czas.

WiWi | 2014-10-20

Dobra, na długie wieczory