Kryształowa pułapka

Tłumaczenie: Danuta Blank
Seria: Seria z kobrą
Wydawnictwo: Videograf II
Хрустальная ловушка (Chrustalnaja Łowuszka)
morderstwo, Moskwa, lodowe rzeźby
Ag2S

Olga wraz z mężem i najlepszą przyjaciółką, a zarazem macochą spędza zimowe wczasy w eleganckim kurorcie na Kaukazie. W trakcie zjazdu z oddalonego stoku znajduje jaskinię z lodowymi rzeźbami wykonanymi z ludzkich zwłok. Nikt nie wierzy w jej relację. Gdy w hotelu zostaje znalezione ciało jej wpływowego ojca, który przyleciał tu z Moskwy, Olga staje się główną podejrzaną.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Tosiaczek | 2016-01-04
Na półkach: Przeczytane, Inni autorzy
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Jak trudno być musi żyć z piętnem chorej psychicznie matki. Obciążona genetycznie Olga nie miała łatwo. Do tego jeszcze ten „kochający” mąż. Horror. To tyle na temat samej fabuły. Więcej szczegółów nie zdradzę, ale dodam, że warto samemu przekonać się o czym jest ta książka.

Dlaczego? Bo to kryminał całkiem do rzeczy, powiem więcej - trzymający do końca w napięciu thriller. Potrzebujesz wrażeń? Sięgnij po Płatową. Dostarczy Ci ich nawet w nadmiarze.

Katarinka1989 | 2015-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2015

W połowie historii część intrygi była już dla mnie oczywista. Niby nie dobrze... ale książka jest tak dobrze napisana, że mimo to czyta się ją jednym tchem. Zaczynająca się na początku jak kiepska opowieść o "ślepej miłości" i sielance małżeńskiej fabuła, wraz z rozwojem akcji zmienia się diametralnie i "wciąga" czytelnika na dłużej. Zdecydowanie polecam!

Dariusz_S Jasiński | 2011-03-18
Przeczytana: 13 stycznia 2011

Od przeszło roku uczę się intensywnie języka rosyjskiego. Z racji tego, że edukację zaczynałem w czasach schyłku komunizmu, język naszego bratniego narodu był w szkole przedmiotem obowiązkowym. Nauka rozpoczynała się w połowie ośmioletniej podstawówki, czyli od piątej klasy. Wpajana w domu nienawiść do wszystkiego, co radzieckie sprawiła, że nawet po kolejnych czterech latach nauki w liceum moja zdolność konwersacji w języku rosyjskim stała na bardzo niskim poziomie.

Czasy się zmieniły i choć Rosja nadal potrafi być jeszcze często radziecka, to jednak już zupełnie inny kraj. W mojej poprzedniej pracy często komunikowałem się z kontrahentami zza wschodniej granicy, a tylko nieliczni władali polskim. Zostałem zmuszony do nadrabiania zaległości i, mimo iż nie ma już potrzeby, nadal uczę się intensywnie. Nie da się jednak dobrze poznać języka, w całkowitym oderwaniu od kultury narodu. Dlatego też, gdy trafiła mi się okazja przeczytania książki Wiktorii Płatowej „Kryształowa pułapka”,...

Renee | 2012-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2012

Jak na kryminał książka zbytnio przegadana, a przez to akcja się rozłazi tak, że aż męczy i męczyłam się momentami strasznie, żeby dobrnąć do końca. Udało mi się to tylko dlatego, że jestem uparta i nie poddaje się tak szybko. Sięgając po książkę "Kryształowa pułapka" liczyłam na kryminał w stylu Marininy, lecz to niestety nie to, bo brak lekkości i finezji. Niby głównymi bohaterami są członkowie nowej klasy tzw. "nowych ruskich", ale jakoś nie powalają bogactwem czy też snobizmem. Olga, jej mąż i jej macocha oraz przyjaciółka w jednej osobie przyjeżdżają do górskiego kurortu na zimowy wypoczynek. Okazuje się, ze góry są groźne, bowiem na przestrzeni 2 lat istnienia tego ośrodka zaginęło już kilkoro wczasowiczów. I mogłoby się wydawać, że akcja na tym się skupi, co się stało z tymi zaginionymi osobami, ale autorka jeszcze dodaje do tego zabójstwo ojca Olgi. Mimo obszerności książki zakończenie jest jakieś takie niedopracowane i lakoniczne. Nie polecam tej książki chyba, że...

mandarynka | 2014-11-12

Bardzo dobry kryminał, zdecydowanie polecam - Wiktoria Płatowa z całą pewnością jest w ścisłej czołówce moich ulubionych pisarek.

asia_32 | 2011-03-20

Intryga dobrze poprowadzona,początkowo mylnie określiłam mordercę,ale zakończenie jak u Agathy Christie zaskakuje!!

Iwona | 2013-04-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Niesamowicie wciągająca książka. Polecam bardzo.

annaroza | 2016-10-07
Przeczytana: 2014 rok