Kłamliwy język

Wydawnictwo: Świat Książki
The Lying Tongue

Wenecka pułapka. Przypadek sprawia, że Andrew Wilson, student historii sztuki z Londynu, trafia do Wenecji, gdzie zamierza napisać wymarzoną książkę. Dzięki zbiegowi okoliczności zostaje sekretarzem Gordona Crace'a, tajemniczego pisarza, który zasłynął niegdyś wybitną powieścią. Dziwnym zrządzeniem losu Andrew odkrywa jego straszny sekret i staje się sprawcą morderstwa... Lecz może ciąg niezwykłych zdarzeń nie jest jednak tak zupełnie przypadkowy...Niezwykły thriller: elegancki i brutalny, pełen mrocznych instynktów, w klimacie kryminałów Patricii Highsmith i filmu Utalentowany pan Ripley.

Jusia | 2010-10-15
Przeczytana: 10 października 2010

Spotkałam się z różnymi opiniami na temat tej książki także z tymi negatywnymi ale nie zraziło mnie to i przeczytałam świetną książkę trzymającą w napięciu do ostatniej strony w przerwach między czytaniem myślami byłam z bohaterem, szybko się czyta, fajny język,uwielbiam tajemniczość w książkach a w tej nie brakowało jej, polecam.

Alaska | 2012-01-04
Przeczytana: lipiec 2011

"Mroczna, tajemnicza, bez skrupułów. Taka jest postać głównego bohatera "Kłamliwego języka" Andrew Wilsona.

Adam Woods- student historii sztuki dostaje posadę korepetytora angielskiego w Wenecji. Z chęcią przyjmuje wyzwanie, za którym kryje się pragnienie porzucenia mglistej Anglii i tak samo szarej przeszłości. Wraz z rozpoczęciem nowego życia, pragnie ziścić swoje odwieczne marzenie napisania powieści, która byłaby, oczywiście, jego debiutancką. Na miejscu jego plany ulegają zmianom, a on wkrótce przenosi się do wielkiej posiadłości, która odtąd będzie jego więzieniem. Zaczyna pracować jako pomoc domowa byłego pisarza. Gdy młody Anglik odkrywa, że życiem Crace'a interesują się biografowie, sam postanawia zająć się przeszłością pracodawcy w tajemnicy przed nim samym, zmieniając plany napisania debiutanckiej powieści na bestsellerową biografię pisarza. Wraz z poznawaniem przeszłości, główny bohater pogrąża samego siebie w otchłań zbrodni, zdrad i intryg.
Książka dynamiczna i...

Patrycja | 2012-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Przyznam się szczerze, że czytałam lepsze trzymające w napięciu kryminały. I również z taką samą tematyką jak tutaj występuje. Ale pomijając ten fakt, uważam, że jest ciekawie napisana i do końca nie wiemy jak się zakończy (pomimo własnych domysłów).
Zakończenie ciekawe, którego się nie spodziewałam... Uważałam starca za typowego już "gamonia" ale jak się okazało... zostało mu troche z lat młodości.

Jak na debiut tego autora uważam, że udźwignął problem.
Wiec dlatego każdego fana kryminału zachęcam, bo jest dobry ale nie doskonały ;)

Tatiana | 2016-07-22

Świetnie napisana i wciągająca do ostatniej litery książka.

Agnessa | 2010-10-02
Przeczytana: 30 stycznia 2010

Adam Woods wyjeżdża z Anglii o trafia do Włoch. Na wskutek pewnych okoliczności zostaje zatrudniony jako asystent Gordona Crace'a. Człowiek napisał kiedyś genialną powieść, ale nagle odciął się od świata i zamieszkał w starym weneckim domu. Relacje między mężczyznami nie będą należały do łatwych. Crace stawia Adamaowi warunek: nie może go zostawić samego. Woods doprowadza dom do ładu, spełnia polecenia szefa. Pewne okoliczności sprawiają, że Adam zechce poznać przeszłość pracowdawcy i napisać jego biografię.

Wydaje się, że książka będzie się skupiać tylko na tropieniu życia pracodawcy, ale z każdą stroną, powoli wyjaskrawia się jeszcze jeden element - Adam. O ile Gordon cały czas pozostaje zagadką, tak Woods staje się jeszcze większą. Młody człowiek który jest nie tylko bohaterem, ale również narratorem. Na początku sprawia wrażenie zwyczajnego człowieka, który marzy o napisaniu książki. Dlaczego opuścił Anglię? Sceny weneckie są intrygujące, ale kiedy akcja przenosi się do Anglii...

marciar7 | 2012-02-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 02 lutego 2012

W sumie, to nie wiem co mam o niej myśleć. Trochę zaprzątneła mi głowę, co nie zmienia faktu, że przeczytałam ją z zapartym tchem. Do końca trzymała w napięciu.Koniec? Zaskakujący.

Arbuza | 2012-04-24

Interesująca fabuła, zaskakujące zwroty akcji, dobra realizacja dobrego pomysłu to tylko niektóre z szeregu zalet tej powieści, którą czyta się jednym tchem. Polecam!

AlexDelaware | 2015-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2015

Niezła, ale czegoś zabrakło tej książce. Czego? Może pewnej spójności działań, zarówno Adama Woodsa, jak i Gordona Crace'a. Zaskakujące zakończenie.

marika3333 | 2013-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Książka jak książka, fabuła zwyczajna, za to ogromnym plusem jest zaskakujące zakończenie:) Można powiedzieć, że zakończenie uratowało tą książkę :)

Meli | 2011-07-26
Na półkach: Przerwane, Przeczytane, Posiadam

Niestety - slaba stylistyka bardzo mnie zrazila... i sie bardzo wczesnie poddalam... = przeczytalam 40 stron :-(