C jak cisza

Sue Grafton Wydawnictwo: Buchmann Cykl: Kinsey Millhone (tom 19) Seria: Alfabet zbrodni kryminał, sensacja, thriller
S is for Silence
Gabriela Iwasyk
Alfabet zbrodni
morderstwo zagadka

Oficjalne recenzje i

C jak całkiem przyjemny kryminał

[ 6 ] Link do recenzji

Bardzo dobry kryminał, szybko i przyjemnie się czyta, cały czas coś się dzieje, więc ja osobiście się nie nudziłam. Myślę, że sięgnę jeszcze po książki z serii Alfabet zbrodni w przyszłości, bo ta książka jest dość zachęcająca. Być może widziałabym troszkę inne zakończenie, ale te było oryginalne, więc nie jest źle :)

Na półkach: , , , , ,

Kinsey Millhone to kobieta po przejściach. Bezdzietna rozwódka, ostrożna jeśli chodzi o związki emocjonalne. Kolejny raz mierzy się z zagadką, tym razem zaginięcia kobiety. Nie stroni od swoich ironicznych gadek i przemądrzałych odpowiedzi, ale właśnie za to ją uwielbiam!
To literatura raczej dla kobiet niż mężczyzn. Pisana przez kobietę, z punktu widzenia kobiety i z myślą...

Rozwiązanie zbrodni trochę mnie zaskoczyło i czułam pewien niedosyt, że nie wszystko było wyjaśnione. Generalnie dobrze się czytało, choć ta część gorsza niż tą którą czytałam a jak alibi.

Bardzo dobrze skonstruowany kryminał, będący jednocześnie interesującą powieścią obyczajową - świetnie pokazane zostały realia życia w małym amerykańskim miasteczku, w latach 50. i 60. ubiegłego wieku.
Prowincjonalne plotki, zakłamanie, pruderia - to codzienność, której przeciwstawia się jedna z bohaterek. Za swoją niezależność zapłacić musi wysoką cenę. Jaką? Tego właśnie...

Przyjemnie się czytało, polecam, chociaż przyznam że zakończenie mnie nie usatysfakcjonowało po tak niecierpliwym oczekiwaniu na wyjaśnienie sprawy spodziewałam się przynajmniej więcej szczegółów dlaczego wydarzenia potoczyły się właśnie w tym kierunku.

Lekki i przyjemny kryminał. Taki, który się wciąga nosem w jeden wieczór. Nie można powiedzieć, że jest nudny, a zawiłością akcji też nie grzeszy. Do samego końca nie wiadomo, co i kto się kryje za zagadką, a to lubię najbardziej.

Kinsey jest licencjonowaną prywatną detektyw- zajmuje się głównie sprawdzaniem czyjejś przeszłości, oszustwami ubezpieczeniowymi, aż do spraw rozwodowych. Osobiście jest skryta, nie lubi mówić o swej przeszłości, bo „koniec jest w każdej wersji taki sam”, ale z drugiej strony jest towarzyska, umie rozmawiać z ludźmi, wyciągać z nich pewne rzeczy. W latach 80. w Kalifornii,...

Jedna trzecia książki to akcja,a reszta- potwornie szczegółowe opisy miejsc, ludzi i czynności- nie mające z treścią wiele wspólnego. Dlatego znudziła mnie, przekartkowałam do końca, bo nie miałam już cierpliwości do dokładnego czytania! Jeśli wszystkie książki tej autorki są tak pisane, to chyba będę ją omijać.

Bardzo sympatyczny kryminał czerpiący pełnymi garściami zarówno od Chandlera (pierwszoosobowa narracja, klimat zagrożenia, sarkazm, zaangażowanie detektywa), jak i od Christie (angielska prowincja, zbrodnia z przeszłości, wszyscy mają motyw).
Mieszanka nieco zaskakująca, ale o dziwo bardzo strawna - więcej nawet, Sue Grafton ma swój własny styl, dobre pomysły i talent...

• Czytelnicze wyzwanie Rory Gilmore (Gilmore Girls)
  • Kryminały
  • Sue Grafton