A jak Alibi

Sue Grafton Wydawnictwo: Buchmann Cykl: Kinsey Millhone (tom 1) Seria: Alfabet zbrodni kryminał, sensacja, thriller
A is for Alibi
2012-06-13
Gabriela Iwasyk
Alfabet zbrodni
kryminał

„A jak alibi” Sue Grefton jest kolejną książką wybraną w ciemno. Chociaż może niezupełnie, bo tym razem przeczytałam opis. Który zresztą był zachęcający. Główną bohaterką jest Kinsey Millhone - prywatna detektyw, która otrzymuje zlecenie na rozwikłanie zagadki sprzed ośmiu lat. Zamordowano wówczas znanego prawnika od spraw rozwodowych....

Książka detektywistyczna, napisana i utrzymana w klimacie lat 80., co jest jej wielkim plusem, gdyż odnajdziemy w niej zdecydowanie bardziej tradycyjne metody badania spraw kryminalnych. Fani naszpikowanych technologią i elektroniką kryminałów (zwłaszcza wśród młodego pokolenia) mogą niekoniecznie się odnaleźć w rzeczywistości, w której telefony komórkowe to sci-fi...

Na półkach: , , , , , ,

Kolejny luźniejszy kryminał. Nie było w nim tego "czegoś". Prawda, czytało się nawet całkiem sprawnie i przyznam się, że mnie ta historia wciągnęła ale brakowało mi tego klimatu specyficznego napięcia i "głębi" kryminału. Przez to powieść wydała mi się drętwa i mało dynamiczna. Z główną bohaterką się nie polubiłam ale dam jej jeszcze kiedyś szansę.

Trochę mnie rozczarowała ta książka. Intryga niby ciekawa, ale "podana" w jakiś taki mało interesujący sposób. Nie wiem w czym dokładnie tkwi problem, ale sposób narracji jakoś mnie drażnił, a całość nie wywoływała większych emocji. Wszystko poszło za gładko, zero napięcia, nawet w momentach, gdy ewidentnie powinno nam ono towarzyszyć. Brakowało tu "tego czegoś" co...

szukałam czegoś lekkiego w oczekwinaniu na kolejne przygody stephani plum ...znalazłam ale czytam kolejne tomy....lekka łatwa i przyjemna....na odstresowanie idealna ;-)

Na półkach: , , , , ,

Powieść sensacyjna z cyklu alfabet zbrodni, pełna szybkich i niespodziewanych zwrotów akcji , czyta się z wielkim zaciekawieniem i salwami śmiechu. Dlaczego alibi w tytule? Dowiadujemy się tego na końcu książki. Ciekawy rozwój akcji, bardzo plastyczne i barwne sylwetki bohaterów, zdrada, miłość i nienawiść - wszystko to można znaleźć w książce Sue Grafton.

Kiedyś książki Sue Grafton czytałam z wypiekami na twarzy. Ale myślę, że i dzisiaj może to być fajna lektura dla miłośników kryminałów, w których zagadki rozwiązuje prywatny detektyw. Tu, uwaga, kobieta.

kobieta wychodzi z więzienia za morderstwo mężą którego nie popełniła

Kryminał, który się czyta jednym tchem. Bardzo przyjemnie spędzone popołudnie. Zaczynasz szukać wraz z bohaterką mordercy i tak jak ona dochodzisz do podobnych wniosków. Trzeba przeczytać!

Klasyczna powieść detektywistyczna.

Calkiem sprawna fabuła, sympatyczna pani detektyw, interesująca zagadka, kilka trupów i parę nagłych zwrotów akcji.
Napisana w latach osiemdziesiątych, więc pozbawiona całej tej warstwy społeczno-obyczajowej, tak modnej obecnie.

Tego właśnie było mi dzisiaj trzeba.

Dyskusje

• 2014