Cienka mroczna linia

Wydawnictwo: Libros
A Thin Dark Line
83-7311-047-X
Tari

Akcja toczy się w Luizjanie i na jej mrocznych bagnach. Główni bohaterowie - funkcjonariusze miejscowej policji, usiłują odkryć, kto dokonał odrażającego zabójstwa Pameli Bichon. Jej sprofanowane nagie ciało znaleziono w domu przybite ćwiekami do podłogi.

Andrew Vysotsky | 2015-10-01
Przeczytana: 01 października 2015

Znana na całym świecie amerykańska powieściopisarka Tami Hoag, sympatyczna, lecz niepozorna z wyglądu kobieta (ur. w 1959) musi być ciekawą osobą. Życie nie szczędziło jej kłód rzucanych pod nogi na drodze do sukcesu, ale nie dała się stłamsić, nie pogodziła się z klęskami. Jej perypetie życiowe wystarczyłyby pewnie na materiał do kilku ciekawych książek. Imała się wielu zawodów kompletnie niezwiązanych z literaturą, od sprzedaży armatury sanitarnej po ujeżdżanie koni pokazowych; przy czym na tym ostatnim polu osiągnęła nawet poziom krajowy, co w przypadku USA oznacza więcej niż w innych państwach. Mimo, iż pochodziła z zabitej dechami dziury (Cresco w stanie Iowa), a wychowywała się w chyba jeszcze gorszej (farma w Harmony w Minnesocie) i nie miała dostępu do „normalnej” ścieżki edukacji, to właśnie słowo pisane okazało się jej drogą do sukcesu. Dziś jest jedną z najbardziej znanych na świecie autorek powieści, głównie współczesnych romansów i thrillerów, co swoją drogą stanowi...

carly32 | 2015-07-09

Miasto położone w Luizjanie pogrąża się w mroku. W okolicach grasuje gwałciciel, który nosząc na twarzy jaskrawą, karnawałową maskę brutalnie atakuje młode kobiety w ich własnych domach. Policji nie udaje się znaleźć żadnego tropu. W tej sytuacji odkrycie zwłok Pameli Bichon, brutalnie zamordowanej pośredniczki handlu nieruchomościami, staje się kroplą przepełniająca czarę. Czy morderca Pameli to ten sam człowiek, czy też w miasteczku grasuje dwóch różnych zwyrodniałych zbrodniarzy?

Policja, chcąc uniknąć paniki, musi działać szybko. Podejrzanym o zabójstwo Pameli niemal od pierwszej chwili jest Marcus, mężczyzna, który zasypywał ją prezentami i obsesyjnie śledził każdy jej krok, nawet wtedy, gdy publicznie oznajmiła, że nie chce mieć z nim wspólnego. Prowadzący dochodzenie doświadczony detektyw Nick jest do tego stopnia przekonany o winie Marcusa, że kiedy ten zostaje wypuszczony na wolność ,atakuje go. Przed śmiercią z rąk rozwścieczonego policjanta ratuje Marcusa młoda...

malutkaga | 2012-06-13

Zakręcona ,pełna zwrotów akcji i czyta się ją szybko jednym tchem.Naprawde dobra.

Eliza | 2014-10-02
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 08 października 2014

Mocny thriller z niespodziewanym zakończeniem.

Lafayette23 | 2011-03-19
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 01 marca 2010

Seria zabójstw, pozornie ze sobą powiązanych, odkrywają przed nami wady policyjnego systemu, szowinizmu, i pokazują że nic nie jest takie, na jakie wygląda. Książka wprowadza nas dodatkowo w fascynującą kulturę cajuńską. Wraz z Annie, główną bohaterką możemy przekonać się o różnych rodzajach miłości, zwłaszcza tych destruktywnych, które mogą doprowadzić do morderstwa, oraz o tym, iż każdy może być ofiarą, jeśli nie życia, to samego siebie.

| 2010-08-30
Na półkach: Kryminały, Przeczytane
Przeczytana: 26 sierpnia 2010

Dobry kryminał, ale bez szału. Fajnie za to opisane okolice trójkąta francuskiego w USA.

Choody | 2016-09-13
sylwia7919 | 2016-05-07