Pociąg do miłości

Okładka książki Pociąg do miłości David Baldacci
Okładka książki Pociąg do miłości
David Baldacci Wydawnictwo: Buchmann Seria: Fabryka Bestsellerów kryminał, sensacja, thriller
Fabryka Bestsellerów
The Christmas Train
Buchmann
2011-07-11
2002-01-01
Piotr Jankowski
Boże Narodzenie pociąg zamieć

W oryginale bardzo dobrze się czyta i aż można zamarzyć o takiej podróży przez USA pociągiem na Xmas. Ze względu na stosunkowo małą liczbę stron, akcja nie jest rozbudowana, ale bohaterzy są nakreśleni wyraziście. Niemniej jest to doskonała lektura przedświąteczna lub wręcz świąteczna przy choince i grzanym winie. Daleko tej pozycji do Morderstwa w Orient Ekspresie, ale bardzo na plus :) Jest też niskobudżetowy film na podstawie książki, ale to taka cukierkowo-płytka historia znacznie okrojona i w sumie nudna.

Lektura nie jest wybitna, ale fajnie napisana (czyta się naprawdę szybko i dobrze),na moją potrzebę lekkiej lektury była w sam raz.

Bardzo przyjemna lektura: lekki język, spójna akcja, pojawia się także wątek romantyczny, ciekawe osobowości poznawane w trakcie podróży pociągiem.

Sympatyczna opowieść z Bożym Narodzeniem w tle. O tym, co w życiu najważniejsze, o niespodziewanych wydarzeniach zdolnych otworzyć liczne ludzkie serca, nawet o odwadze i poświęceniu. Dokrapiana humorem, z postaciami łatwymi do polubienia. Na czas świąteczny jak znalazł.

Podróż pociągiem przez niemal cały kontynent: taka wyprawa robi niemałe wrażenie. Może być niezapomnianą przygodą, tematem reportażu, okazja by ponać ciekawych ludzi bądź zagłębić się w kontemplacji własnego życia. Nie jest natomiast najszybszym sposobem dostania się z miejsca na miejsce, ryzykownym zwłaszcza zimą, gdy śpieszymy się, by spędzić najbliższymi te najcieplejsze mimo mroźnej pogody święta. Na podróżnych czekają klęski pogodowe, irytujący współpasażerowie, nieprzewidziane postoje i wiele innych niezbyt przyjemnych niespodzianek. A niekiedy także spotkania po latach i rewolucje w życiu osobistym. Połączenie romantycznej obyczajówki, thrilleru i kryminału, a wszystko to w bajkowym (przynajmniej z definicji) okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Wielkiego szału nie ma, ale książka jest specyficzna, podobała mi się i chyba zapamiętam ją na dłużej. Można ją nazwać powieścią drogi, bo cała bieżąca akcja rozgrywa się w dwóch pociągach dalekobieżnych pokonujących przed Bożym Narodzeniem trasę z Waszyngtonu do Los Angeles (prawie pięć tysięcy km) połączoną z powieścią obyczajową, psychologiczną, romansem i sensacyjną. Udana składanka.
Książka napisana jest lekko, ma ciekawe wątki, wyraziste postaci oraz zaskakujące zakończenie. Można z niej dowiedzieć się sporo na temat funkcjonowania amerykańskich pociągów dalekobieżnych oraz ciekawych faktów z życia Marka Twaina, który w powieści jest często wspominany jako przodek głównego bohatera Toma Langdona.
Polecam jako formę rozrywki, bez wielkich doznań intelektualnych.

Pierwsza książka przeczytana przeze mnie na czytniku...w wakacje można...ale szału nie ma.

Okładka
śliczna ,a co

skąd
biblioteka

fabuła
Jedzie pociąg,przez USA jest zima.Różne rzeczy się dzieją

Moja opinia

No,to dałem się nabrać.Myślę,ja sobie tak.A wezmę,coś gdzie nie ma mordu i grabieży.
Coś,takiego na luz.Miłego i ciepłego.Mimo,że akcja toczy się zimą.
Czytam,ja sobię czytam.
Na początku,jest fajnie.Bo,ludzie miłe.
Miła rozmowa,nawet gość co domagał się whiskey.Też,w sumie dobry człowiek.
Ale,potem jest już tak sobie.Akcja,siada czyta się.Coraz bardziej nudnie.
Ludzie,stają się papierowi.Pewnie,autor pisał.O,tak by pisać.I mu się,niechciało.
Ale,ja już muszę,no muszę.Kończyć to co zacząłem.
Co,dla mnie było najlepsz.
Chyba,ta scena,jak z kjiami chodzili po śniegu.
Daję może być.

Okładka
śliczna ,a co

skąd
biblioteka

fabuła
Jedzie pociąg,przez USA jest zima.Różne rzeczy się dzieją

Moja opinia

Coś,takiego na luz.Miłego i ciepłego.Mimo,że akcja toczy się zimą.
Czytam,ja sobię czytam.
Na początku,jest fajnie.Bo,ludzie miłe.
Miła rozmowa,nawet gość co domagał...

O dziwo jedna z lepszych książek z Świetami Bożego Narodzenia w tle. Początkowo sądziłam, że będzie to bardziej powieść sensacyjna, coś w rodzaju "Morderstwa w Orient Expresie". Książka rozwijała się powoli i dobrze widać kiedy zaczyna przyspieszać, wtedy też ja bardziej próbowałam się w nią wciągnąć. Raczej powieść obyczajowa z romansem w tle. Zaskoczyły mnie mocno ostatnie strony, z powodu których dałam jedną gwiazdkę więcej.

Urocza opowieść, pełna humoru, romantyczna, idealna na refleksyjne, spokojne popołudnie :)

• Na święta
  • Obyczajowe