D jak dłużnik

Wydawnictwo: Buchmann
6 (46 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
D is for Deadbeat
Ag2S

To miało być proste zlecenie: doręczyć czek na dwadzieścia pięć tysięcy dolarów. Kinsey Millhone, wiedziona kobiecą intuicją i doświadczeniem detektywistycznym, przeczuwała jednak, że może się spodziewać komplikacji, które niebawem nastąpiły ? zleceniodawca zginął w tajemniczych okolicznościach, a próba wyjaśnienia jego śmierci okazała się dopiero wstępem do mrocznej i niezwykle zawikłanej historii.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=88992&lang=pl

Liza | 2013-09-29
Przeczytana: 29 września 2013

D jak dłużnik” to czwarta część Alfabetu Zbrodni autorstwa Sue Grafton. Tym razem prywatna detektyw- uparta, niezależna, mające twarde zasady, ale umiejąca kłamać gdy potrzeba- Kinsey Millhone dostaje od tajemniczego mężczyzny niby proste zadanie: doręczenie czeku na dwadzieścia pięć tysięcy dolarów. Jednak szybko okazuje się, że to sprawa z haczykiem, która szybko się komplikuje. Zleceniodawca, który nie jest tym, za kogo się podawał, znika, a potem ginie w tajemniczych okolicznościach.
„Od początku coś w nim mi nie pasowało, ale nie potrafiłam określić w czym rzecz.”

Bohaterka porwana w prąd wydarzeń, musi odegrać w nich swoją rolę- ze swoim niestandardowym poczuciem sprawiedliwości, próbuje mimo trudności wyjaśnić co tak naprawdę przydarzyło się temu mężczyźnie. Przesłuchuje osoby z nim związane, starając się polegać na zwykłym plotkarstwie, a także zdobywa informacje opierając się na kontaktach z ludźmi mającymi dostęp do tych, które są poufne. Nie zabraknie także śledzenia...

odAdoZ | 2016-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Niewiele ponad 300 stron kryminalnej zagadki, zagadki niezbyt skomplikowanej, ale zgrabnie ogarniętej i wciągającej na tyle, że przeczytałam w jedno popołudnie. Winnego nie udało mi się wytypować, więc małe napięcie towarzyszyło do końca.

Sempai | 2017-04-10

Szybko się czyta, zakończenie może zaskoczyć, generalnie całkiem przyzwoita

Lunis | 2014-10-29

całkiem dobra opowieść.