Smak ryzyka

Wydawnictwo: Alma-Press
A Touch of Danger
83-7020-029-X
Barbara

Historia pewnego detektywa, którego wyjazd na wakacje do Grecji przerodził się w kolejne śledztwo.

rotmistrz | 2012-11-01

Znakomita powieść detektywistyczna, a przy tym odtrutka na lewackich bohaterów feministycznych powieści kryminalnych w typie S. Larrsona. Lobo Davies jest facetem z krwi i kości. Ufa sobie i wierzy w sprawiedliwość. Jest przy tym odważny i zmęczony jak bohater Chandlera. Kryminał noir w nowoczesnym wydaniu, w otoczeniu greckich ośrodków wypoczynkowych. Mieszanka nie tylko na wakacje...

KiNGa | 2015-08-09
Przeczytana: 31 października 2014

Po lekturze innych książek Jamesa Jonesa ta książka wydaje się nie trzymać poziomu, zwłaszcza w porównaniu do „Stąd do wieczności”. Jest to kryminał zawierający opisy bójek, specyficznych relacji z kobietami, oczywiście są tu też morderstwa i narkotyki, czyli klasycznie. Książka jakoś nie porywa, ale jej dość wartka akcja i postać głównego bohatera sprawia, że czyta się dość płynnie. Co prawda nie osądza się książki po okładce, ale jest wyjątkowo tandetna i mało zachęcająca do sięgnięcia po książkę.

Personik | 2015-06-08
Przeczytana: 04 czerwca 2015

Wpadła mi do ręki przypadkowo, tuż przed wyjazdem na wakacje.
Ciekawy kryminał, dość szybka akcja, zmieniające się wątki co do podejrzanych i pełne zaskoczenie czytelnika na koniec. Kłamstwa, narkotyki, morderstwa, znajdziesz tu wszystko czego oczekujesz w kryminale. Pozostaje u mnie jednak małe ale. Jak nie masz nic innego pod ręką to przeczytasz.

Kuba | 2011-03-01
Przeczytana: 01 marca 2011

Bardzo dobry kryminał. Mocna, męska książka jak to zazwyczaj u Jonesa. Barwne opisy bójek, ciekawe relacje z kobietami i interesujący bohater, który ciągle nalewa sobie "szklaneczkę szkockiej", co po zakończeniu lektury w ramach podsumowania również uczyniłem:)

Bed | 2010-09-28

Męska proza :). Niezły opis bójki między karateką a bokserem.

Fantomas | 2014-04-18

Czytając kryminały tego typu myślisz sobie: "Jak to klawo być prywatnym detektywem." Niewątpliwie "Smak Ryzyka" jest bardzo przyjemną lekturą. Bohater może budzić sympatie, a jego niespodziewane śledztwo, rozkręcające się z każdym kolejnym rozdziałem, ewidentnie wciąga. Słoneczna Grecja została przedstawiona w tej książce naprawdę smakowicie, a opisy różnych warstw społecznych, z którymi miał do czynienia Lobo, bezbłędnie informują czytelnika o jego sytuacji. Zakończenie napisane bardzo dobrze, sensowne i wręcz banalnie proste, choć, co chyba w tym wszystkim najlepsze, ciężko się go domyślić. Podsumowując, nie jest to arcydzieło, lecz wyraźnie widać, że pan Jones zna się na swojej robocie. Polecam.

daltonista | 2014-03-16
Na półkach: Przeczytane, Kaszana

Pamiętam, że kiedy przeczytałem tę szmirę, to sprawdzałem, czy ten James Jones, to aby na pewno ten sam James Jones od "Cienkiej czerwonej linii". We wszystkich źródłach podają, że ten sam, ale jak wiadomo media często kłamią. Muszą kłamać, bo to nie może być ten sam autor. Ja w to nie uwierzę. Naprawdę szkoda czasu.

disapoint | 2014-01-03

Znając sztandarowe pozycje Jonesa nie spodziewałem się tak "klasycznego" kryminału(nawet mimo klasycznie koszmarnej okładki). Nie jest to rzecz wybitna ale wciąż warta lektury, chociażby ze względu atmosferę greckich wysp. Duży plus również za postać głównego bohatera.

Misia | 2013-11-30
Przeczytana: 21 października 2013

Książka niestety nie jest w moim guście. Wiele razy próbowałam od nowa wczuć się w klimat panujący w powieści, jednak nie udało mi się. Nie zachęciła mnie w żaden sposób, aby sięgnąć do kolejnych książek tego autora.

maclol | 2016-08-29