Wynaleźć samotność

The Invention of Solitude
83-86743-01-8
Wynaleźć, samotność
pablo

Na tom składają się dwa egzystencjalno-autobiografizujące eseje. Portret człowieka niewidzialnego jest próbą dotarcia do tajemnicy, istoty życia i osobowości zmarłego ojca pisarza. Księga pamięci, błyskotliwe, erudycyjne rozwinięcie pierwszego eseju, to wielowarstwowa medytacja, wprowadzająca najważniejsze motywy Austerowskiego świata, lecz przede wszystkim poruszająca zaduma nad ojcostwem, samotnością, metafizyką przypadku. To właśnie tom Wynaleźć samotność wprowadził Austera do kręgu ambitnej literatury amerykańskiej. Ta niewielka, lecz jakże bogata książka staje się dla wielu czytelników "Księgą", do której wciąż się powraca.

| 2014-01-31
Przeczytana: 2014 rok

Pierwsza część rewelacyjna, ale "Księga pamięci" rozwlekła, przesadna mozaika nie wiadomo, o czym, nie lubię czytać tego typu esejów-wspomnień...

| 2014-07-12
Na półkach: Przeczytane, Paul Auster
malia | 2015-03-23
Przeczytana: 23 marca 2015

7 GWIAZDEK TYLKO ZA PIERWSZĄ CZĘŚĆ!!! Rewelacyjnie wykreślone relacje ojca z synem, wspomnienia o nieżyjącym, badanie granicy między bytem żywym a martwym. Dotyk rzeczy noszących ładunek emocjonalny-cząstki duszy. Drugiej części niestety nie byłam w stanie skończyć, tak mnie zmęczyła.

barbaraniechcic | 2016-11-25
billycasper | 2015-11-24
Klamm | 2015-08-18
| 2015-03-21
Przeczytana: 2013 rok
Paul Auster o cielesności i przemijaniu

Na 21 sierpnia zaplanowana jest światowa premiera najnowszej książki Paula Austera. "Winter Journal" to poruszająca medytacja na temat cielesności, czasu i języka.