Opowiadania z przyszłości

Okładka książki Opowiadania z przyszłości Stephen Baxter, Greg Bear, Gregory Benford, Pat Cadigan, William Gibson, Nancy Kress, David Marusek, Paul McAuley, Pat Murphy, Neal Stephenson, Bruce Sterling, Vernor Vinge
Okładka książki Opowiadania z przyszłości
Stephen BaxterGreg Bear Wydawnictwo: Muza fantasy, science fiction
Future Histories
Muza
1998-01-01
1998-01-01
83-7200-118-9
Anna Bańkowska
opowiadania science fiction s-f przyszłość

Cóż za przedziwna protokooperacja! Antologia powstała z inicjatywy Nokii, bardzo nietuzinkowe! Wydawca zebrał grupę świetnych pisarzy SF, którzy mieli przygotować opowiadania bazujące na temacie szeroko rozumianej telekomunikacji przyszłości. Musze powiedzieć, że większość opowiadań jest bardzo dobrych, pomiędzy nimi umieszczono również wywiady i felietony, więc niestety na zbiór składają się nie tylko opowiadania a szkoda, wolała bym zamiast felietonów więcej opowiadań. Nie jest to może najlepsza antologia jaką ostatnio czytałam, ale może dlatego, że temat telekomunikacji i cyberpunk, nie jest moim ulubionymi typem sfu, wolę Antologię Carda, Asimova, Rakietowe szlaki, Kroki w nieznane (ale te stare, nowe zawierają zbyt dużo Fantasy, którego nie trawię). Jeśli kogoś interesują antologię tematyczne i lubi hard SF, to polecam Kierunek 3001, to jest prawdziwa perełka! Tutaj nie jest źle, jest ok, jest parę bardzo dobrych opowiadań i parę nudnych felefonów i wywiadów. Ogólnie ok ale są lepsze. Szacun dla Nokii, że wpadła na taki dobry pomysł na chwyt marketingowy z pożytkiem dla wszystkich, lepsze to niż głupie i drogie reklamy w telewizji.

• Science Fiction
  • A - folder
  • S F & F
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Opowiadania z przyszłości