Marta 
Były bibliotekarz, jednak mentalnie czuję się nim nadal :) W opinii nigdy nie będę opisywać treści książki, ponieważ skrót opisu jest umieszczany zazwyczaj z tyłu książki przez wydawcę i autora uważam, że bez sensu jest się powtarzać... Opinie, które pisze na temat książek są tylko i wyłącznie moim punktem widzenia na daną książkę i odzwierciedlają tylko mój (krzywy) gust :)
status: Czytelnik, dodał: 2 cytaty, ostatnio widziany 1 dzień temu
Teraz czytam
 • Kaźń
  Kaźń
  Autorzy:
  Szósta na polskim rynku powieść Diaczenków tym razem z gatunku science fiction, w którym ten duet także doskonale sobie radzi. Klimaty wręcz dickowskie – mieszające się rzeczywistości, groza, intryga...
  czytelników: 165 | opinie: 9 | ocena: 6,47 (78 głosów)
 • Pan światła
  Pan światła
  Autor:
  Wiele czasu minęło od porzucenia Ziemi. Grupa ludzi na skolonizowanej planecie opanowała środki techniczne. Dzięki nim uzyskali nieśmiertelność i boskie moce. Teraz władają światem, jako bogowie z pan...
  czytelników: 664 | opinie: 10 | ocena: 7,23 (211 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-05-16 21:30:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Potworność! Przypominało mi to Nad Niemnem skrzyżowane z Podróżą do wnętrza ziemi, Guliwerem, Żywotem człowieka poczciwego i kazaniem w Kościele w jednym. Naprawdę po wspaniałej części pierwszej myślałam, że czeka mnie prawdziwa uczta a tutaj zawód. Jak dla mnie to było bardzo mało sfowe, na na dodatek potwornie już wymamlane, przemielone i przeżute. Naprawdę rozumiem, że autor chciał nam... Potworność! Przypominało mi to Nad Niemnem skrzyżowane z Podróżą do wnętrza ziemi, Guliwerem, Żywotem człowieka poczciwego i kazaniem w Kościele w jednym. Naprawdę po wspaniałej części pierwszej myślałam, że czeka mnie prawdziwa uczta a tutaj zawód. Jak dla mnie to było bardzo mało sfowe, na na dodatek potwornie już wymamlane, przemielone i przeżute. Naprawdę rozumiem, że autor chciał nam pokazać co by było gdyby i jak bardzo może być inaczej ale zbyt to proste i wyłożone jak krowie na rowie. Dodatkowo się dłużyło jak cholera! Stanowczy byłoby z tego niezłe opowiadanie ale taka długa powieść to już nie koniecznie..teraz się obawiam czego się spodziewać po części trzeciej.

pokaż więcej

 
2019-05-09 21:38:59
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Wow, autor Opowieści z Narni popełnił science fiction, i to jakie! Naprawdę rewelacyjne sf, totalnie w stylu starej dobrej szkoły Aldissa, Clark, Bradburego i Andersona. Piękna opowieść jak może wyglądać prawdziwy utopijny świat, gdzie wszystko jest jak ma być! Gdzie nie ma strachu, bo strach to mała śmierć, bo strach zabija duszę! Bardzo lubię tego typu opowieści sf, które niosą prawdziwe... Wow, autor Opowieści z Narni popełnił science fiction, i to jakie! Naprawdę rewelacyjne sf, totalnie w stylu starej dobrej szkoły Aldissa, Clark, Bradburego i Andersona. Piękna opowieść jak może wyglądać prawdziwy utopijny świat, gdzie wszystko jest jak ma być! Gdzie nie ma strachu, bo strach to mała śmierć, bo strach zabija duszę! Bardzo lubię tego typu opowieści sf, które niosą prawdziwe głębokie przesłanie, które starają się odpowiedzieć na odwieczne pytania i wskazać drogę, która okazuje się tak prosta i oczywista, która jest tak łatwa do obrania. Myślę, że to właśnie literatura science-fiction bardziej niż obyczajówki powinny być umieszczane w kanonie lektur szkolnych, bo tak naprawdę najwięcej dają, najwięcej uczą. Dobre sf jest jak kompas moralny, którym powinien podążać każdy politykier, każdy prezydent, każdy rekin finansista. Nie raz i nie dwa kiedy kończę genialną powieść sf muszę się zatrzymać, złapać oddech, ogarnąć się ponieważ to jest tak cholernie mocne! Idąc polecam, wspaniała powieść!

pokaż więcej

 
2019-05-08 19:30:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Tutaj nie ma złych opowiadań, są tylko lepsze i bardziej lepsze :) Stanowczo najlepszą antologię na rynku stanowią stare Kroki w nieznane, uwielbiam je, tutaj człowiek ma gwarancję, że każde opowiadanie jest na poziomie i zawsze znajdzie się coś fantastycznego! Te Kroki zawierają opowiadania amerykańskie, angielskie, rosyjskie, polskie i japońskie, muszę przyznać, że opowiadania rosyjskie,... Tutaj nie ma złych opowiadań, są tylko lepsze i bardziej lepsze :) Stanowczo najlepszą antologię na rynku stanowią stare Kroki w nieznane, uwielbiam je, tutaj człowiek ma gwarancję, że każde opowiadanie jest na poziomie i zawsze znajdzie się coś fantastycznego! Te Kroki zawierają opowiadania amerykańskie, angielskie, rosyjskie, polskie i japońskie, muszę przyznać, że opowiadania rosyjskie, bardzo mi się podobają i tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że najlepsze Sf-y tworzą właśnie Rosjanie i Amerykanie. Polacy również prezentują tu poziom, zostało wybrane bardzo dobre opowiadanie Lema a i Wnuk-Lipiński stworzył bardzo zabawne i interesujące opowiadanko. Jest tu kilka opowiadań fantastycznych, kilka bardzo dobrych, z dwa średnie i aż nieprawdopodobne ale jedno takie se, no nie może być! Jak zwykle Kroki zapoznały mnie z kilkoma nowymi pisarzami, których z przyjemnością zacznę czytać i właśnie to jest to za co cenię antologie wszelkiej maści, że poznaje nowych pisarzy, że mogę odkrywać nowe wspaniałe światy! Polecam prawdziwa uczta sf-owa tutaj was spotka!

pokaż więcej

 
2019-05-08 12:23:27
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Wieczna wojna (tom 1)
 
2019-05-02 20:45:59
Ma nowego znajomego: johnnykeats
 
2019-04-23 18:37:10
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Z kosmonautą

Takie se, w porównaniu do tomu pierwszego to straszna bida... Oprócz opowiadania Aldissa, Andersona, Simaka, Le Guin to wszystko dosyć przeciętna. Miły ukłon w stronę Polaków to opowiada nie Fostera "Polacy to ludzie łagodni", bardzo sympatyczne i ciekawe.Większość związane jest z pojęciem szerokopojętnym czasu i czasoprzestrzeni. Są tu też opowiadania, które już czytałam jak Bernie Faust i... Takie se, w porównaniu do tomu pierwszego to straszna bida... Oprócz opowiadania Aldissa, Andersona, Simaka, Le Guin to wszystko dosyć przeciętna. Miły ukłon w stronę Polaków to opowiada nie Fostera "Polacy to ludzie łagodni", bardzo sympatyczne i ciekawe.Większość związane jest z pojęciem szerokopojętnym czasu i czasoprzestrzeni. Są tu też opowiadania, które już czytałam jak Bernie Faust i "Diabelski samochód ". Oba znakomite. Ogólnie szału nie ma i po rewelacyjnej pierwszej części spodziewałam się równie dobrej drugiej.

pokaż więcej

 
2019-04-19 22:49:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Seria: Z kosmonautą

Fenomenalne, aż dech zapiera! Tom, który ja posiadam z 1978 r jest skróconą wersją wydania z 1958, przedstawiona jest tu fantastyka naukowa lat czterdziestych, najwcześniejsze opowiadanie Lilia życia pochodzi aż z 1945!!! A jest fantastyczna, naprawdę już dawno nie czytałam czegoś tak dobrego! Twierdzi się, że sf lat czterdziestych wyrażał naiwny hurra-optymizm we wszechmoc technologii, jednak... Fenomenalne, aż dech zapiera! Tom, który ja posiadam z 1978 r jest skróconą wersją wydania z 1958, przedstawiona jest tu fantastyka naukowa lat czterdziestych, najwcześniejsze opowiadanie Lilia życia pochodzi aż z 1945!!! A jest fantastyczna, naprawdę już dawno nie czytałam czegoś tak dobrego! Twierdzi się, że sf lat czterdziestych wyrażał naiwny hurra-optymizm we wszechmoc technologii, jednak to nie prawda! Jest faktem, że pierwsze sf powstały nawet przed wyprzedzeniem pierwszego sputnika, a ludzie zupełnie inaczej wyobrażali sobie planety Mars i Wenus..ale nie da się zaprzeczyć, że sf tak jakby gotowała drogę do późniejszych programów kosmicznych. Co dziwne bardziej niż niejedna obyczajówka pokazywały odbicie swoich czasów. Bradbury wyraża lęk przed groźbą bomby atomowej, Lilie życia są reakcją rasizm, ksenofobię, kolonializm i europocentryzm, a opowiadanie Adnersona nie przypadkiem powstało w przededniu realizacji Planu Marshalla. Wszystkie opowiadania w tym tomie są wspaniałe, ale Instynkt myśliwski, Samotna planeta, Zaczarowane miasto i Lilie życia to prawdziwe perły! Naprawdę Rakietowe szlaki to prawdziwe cacko i chyba najlepsza antologia od czasów Arcydzieła. Najlepsze opowiadania science fiction stulecia. Polecam fanom prawdziwego starego stylu sf, teraz już takie cuda nie powstają!

pokaż więcej

 
2019-04-19 08:58:05
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Forrest Gump (tom 2)
 
2019-04-19 08:56:34
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-04-16 20:32:25
Został fanem autora: Robert Sheckley
 
2019-04-13 17:40:46
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Słodko gorzka powieść, bardzo podnosi na duchu w świecie, w którym człowiek od wieków uciska planetę i mieszkające na niej zwierzęta. U Carda wszystko jak zawsze jest proste i dobre. U Carda zawsze da się odczuć miłość, mimo iż czasem uważam, że w książkach wszystko jest za bardzo zero-jedynkowe, proste i czarno-białe, to w sumie jego podejście jest potrzebne. W dzisiejszych czasach jest za... Słodko gorzka powieść, bardzo podnosi na duchu w świecie, w którym człowiek od wieków uciska planetę i mieszkające na niej zwierzęta. U Carda wszystko jak zawsze jest proste i dobre. U Carda zawsze da się odczuć miłość, mimo iż czasem uważam, że w książkach wszystko jest za bardzo zero-jedynkowe, proste i czarno-białe, to w sumie jego podejście jest potrzebne. W dzisiejszych czasach jest za dużo zła, nawet w książkach wszystko ocieka siłą, agresją i seksem i mimo, że u Carda wszystko wydaje się opowieściami dla dzieci, to jest darem dla każdego z nas, żeby odnaleźć ład, porządek i harmonię w tym absurdalny i pełnym zła świecie. Powieść jest napisana bardzo dobrze, czyta się jednym tchem jest to w sumie baśń ale bardzo s-fowa. Wszystko kończy się bardzo dobrze i mądrze a życie okazuje się piękne. Powieść trochę podobna do Mówcy umarłych. Bardzo dobra, polecam!

pokaż więcej

 
2019-04-13 11:57:14
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2019-04-10 22:48:02
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Seria: Lem
 
2019-04-07 12:24:55
Ma nowego znajomego: Adi
 
Moja biblioteczka
497 294 1807
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (25)

Ulubieni autorzy (11)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd