Osada

Skarpa Warszawska
2023-11-08
2023-11-08
literatura polska kryminał Karkonosze zbrodnia Mara śledztwo Archiwum X

Bardzo długo okres czasu nie mogłam znaleźć książki, od której nie będę mogła się oderwać i nie będę mogła się doczekać, aż do niej wrócę. Fabuła bardzo wciągająca, nie łatwo było się domyśleć kto jest mordercą. Na pewno duży udział w odbiorze książki miał lektor, Janusz Zadura. Najlepszy z jakim miałam do czynienia do tej pory.

Zainteresowałem się z racji nominacji do wielkiego kalibru. Przyznaję, że nominacja zasłużona, naprawdę dobrze napisany kryminał. Warsztatowo, jak również jeżeli chodzi o pomysł, widać, że przemyślane. Mam co prawda zastrzeżenie do zakończenia. Bo z jednej strony otrzymujemy poszlaki, dostajemy odpowiedzi i ta główna zagadka, była naprawdę dobra. Jednak w tle była druga i ona już mi przeszkadzała, a raczej to jak została rozwiązana. Naiwnie. Nie zmienia to faktu, że nie psuje mi zbytnio obrazu całości, bawiłem się dobrze i polecam.

Tym razem u Śmielaka sceneria zimy stulecia w małej wiosce. Nawiązania do czasów PRL i ludowych wierzeń,atmosfera niepokoju. Mroczny i klimatyczny thriller-kryminał. To lubię.

rewelacyjna książka!!! To właśnie jedna z tych, która sie kocha od pierwszej strony

Super historia do samego końca trzymajaca w napięciu.

Super historia do samego końca trzymajaca w napięciu.

Mroczne tajemnice ukryte w małej osadzie, odciętej od świata w polskich górach. Toczy się tam śledztwo w sprawie morderstwa kilku kobiet. Kim jest morderca i co nim powoduje, że dopuszcza się takich zbrodni dowiesz się jak sięgniesz po lekturę tej książki.

Rok 1978, zima stulecia i mała miejscowość w Karkonoszach odcięta od świata przez śnieg, w której dochodzi do makabrycznych zbrodni. Dobrze się czyta. Polecam.

Ciekawa fakt, ale nie rewelacyjna. Podobała mi się konwencja, ale nie do końca narracja. Czasami miałam wrażenie, że niektóre wątki są za szybko zamykane, a niektóre przeciągane. Jestem rocznik 79, więc fajnie było poczytać o zimie stulecia, ale chyba więcej chciałabym o samych zabójstwach niż samogonie i pasterce.

Książka rewelacja ! Czytało się naprawdę dobrze ! Ta lektura to jedna wielka zagadka . Nie sposób się od niej oderwać ! Polecam bardzo

Pomimo tego, iż mniej więcej w połowie książki domyśliłam się kto jest mordercą, bardzo mi się podobała. Sam styl autora, przedstawienie małej osady, zimy stulecia bardzo mi odpowiadał. Również sposób na prowadzenie fabuły. Na pewno sięgnę po inne książki tego autora, gdyż ta była pierwszą.

• Audiobooki