Po zmroku

Tłumaczenie: Paweł Pretkiel
Wydawnictwo: Prima
After dark
83-7152-037-9

W biurze Roberta Griffena, sędziego stanu Oregon, zostaje znalezione ciało jego asystentki Laury. Motywy zabójstwa pozostają nieznane. Kilka tygodni później Griffen ginie od podłożonej w samochodzie bomby. Główną podejrzaną jest piękna i utalentowana prokurator okręgowy Abigail Griffen, żona Roberta. Przed zarzutem morderstwa broni ją błyskotliwy adwokat Matt Raynolds, niedawny przeciwnik Abigail z sali sądowej. Psychopatyczny zabójca Charlie Deems zeznający jako świadek twierdzi, że został wynajęty przez oskarżoną.

Jak daleko posunie się Matt, by ocalić Abigail? Jaki jest związek między oboma morderstwami? Czy cała sprawa nie została ukartowana z góry? Jedynie prawniczka Tracy Cavanaugh zdoła połączyć elementy precyzyjnie skonstruowanej łamigłówki w logiczną całość...

jw23 | 2016-06-07
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Książka wciąga niesamowicie. Mimo, ze jest to kryminał prawniczy, książka nie jest "przegadana", nie ma mowy o spowalnianiu akcji. Wydarzenia zmuszają do jak najszybszego "pochłonięcia" książki. Polecam

marKiza | 2014-03-27
Przeczytana: 01 stycznia 2014

"Po zmroku" zaskakuje po raz kolejny! Długo nic mnie ku tej pozycji nie przyciągało aż wreszcie.. pewnego dnia sięgnęłam na półkę i już nie wypuściłam książki z rąk. Nie tylko ze względu na kryminalny charakter ale głównie dlatego, że weszłam w świat prawniczych rozgrywek, nieuczciwych zagrań i prawdy widzianej z każdej perspektywy. I jak zwykle u Margolina (co osobiście w nim kocham!) nic do końca nie jest tym, czym się wydaje czytelnikowi. Ani nikt nie jest tym, za kogo go uważają inni. Palestra postawiona pod ścianą - kompletnie obnażona dla czytelnika. Świetnie skonstruowane portrety psychologiczne bohaterów dodają smaku i uroku. A że jestem fanem dobrej psychologii - prostej i bez udziwnień - przeto polecam jak każdą z pozycji Philipa Margolina.

Pani Lecter | 2014-05-23
Przeczytana: 18 maja 2014

Cudowna opowieść o człowieku, któremu nie jest dane zaznać prawdziwej miłości, więc to uczucie postanawia stworzyć sobie sam, nawet za cenę śmierci.

Poznajemy barwne postaci Tracy Cavanaugh, Charlie'go Deems'a, Robert'a Griffena, Laury i najważniejsze sylwetki Matt'a Reynolds'a i Abigail Griffen.

Odgadniesz kto jest mordercą? Wątpię, ale jeśli tak, to nawet po przeczytaniu książki nie uwierzysz w to, jak bardzo cię poruszyła i jak wiele się z niej nauczyłeś/aś.

Marcin | 2013-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Bardzo fajna książka. Do ostatnich rozdziałów nie wiemy dokładnie kto jest zabójcą. Kiedy już o nim czytamy to i tak w ostatnim rozdziale czeka na nas nieoczekiwany zwrot akcji ;)

Agnieszka | 2014-08-22
Przeczytana: 08 września 2014