Po zmroku

1996-01-01
83-7152-037-9
Paweł Pretkiel
literatura amerykańska thriller prawniczy

Okładka książki Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2010 Gary Alexander, R.A. Allen, Doug Allyn, Matt Bell, Jay Brandon, Lee Child, Phyllis Cohen, John Dufresne, Lyndsay Faye, Gar Anthony Haywood, Jon Land, Dennis Lehane, Lynda Leidiger, Phillip M. Margolin, Chris Muessig, Mary Stewart Atwell, Albert Tucher, Kurt Vonnegut, Joseph Wallace, Mike Wiecek, Ryan Zimmerman
Najlepsze amer... Gary Alexander, R.A...
Okładka książki Anatomia niewinności. Świadectwa niesłusznie skazanych Jan Burke, Laura Caldwell, Lee Child, Jamie Freveletti, Michael Harvey, Laurie R. King, Leslie S. Klinger, Gayle Lynds, John Mankiewicz, Phillip M. Margolin, Arthur Miller, Sara Paretsky, Brad Parks, Gary Phillips, S. J. Rozan, Barry Scheck, John Sheldon, Scott Turow, Sarah Weinman
Anatomia niewi... Jan Burke, Laura Ca...

Typowy dla współczesnych czasów produkt rozrywkowy, żeby było głośno, szybko, emocjonalnie i zaskakująco, pal licho wiarygodność psychologiczną postaci, związki przyczynowo-skutkowe, logikę rozwiązań fabularnych, ogólny sens całej historii.
Trzeba przyznać autorowi, że umiejętnie zwodził mnie za nos, z czym mam do czynienia zorientowałem się dopiero w okolicach 140 strony, kiedy cała ta niedorzeczna intryga się zawiązała, a dokładniej sposób, w jaki się zawiązała. Dalej było już tylko lepiej, owacje na stojąco.

Thriller sądowy godny Grishama. Bardzo dobrze skonstruowane i niejednoznaczne postaci. Chociaż główna bohaterka (Tracy) jakoś tak wybitnie inteligentna, przenikliwa i bezkompromisowa jest, ale może młode prawniczki w Oregonie tak mają. Sporo emocji, akcja meandrująca jak na dobry kryminał przystało. Trupów kilka (jeden w szafie). Dokładnie wszystko to czego oczekujemy po dobrej książce tego typu. Tylko dlaczego ktoś ją wyrzucił na śmietnik?. W ramach recyklingu wróciła do mojej biblioteczki o czym z przyjemnością donoszę.

Po przeczytaniu "Nie zapomnisz mnie" bardzo chętnie przeszłam do "Po zmroku".
Muszę przyznać iż ta historia jest równie dobra jak i zakręcona co poprzednia.
Na pewno nikt nie będzie spodziewać się zakończenia jak i tego kto i dlaczego zabił.Styl lekki i prosty,co bardzo mi się podoba w książkach.Szaleńczy psychopata,niewierny mąż na wysokim stanowisku,masa kochanek,aplikantki,mnóstwo spraw sądowych.... Pani Griffen i Tracy to naprawdę twarde babki które mają łeb na karku, do tego dochodzi jeszcze najlepszy adwokat Reynolds który nie ma zaufania do kobiet i ma poważną obsesję.
Polecam:)

Po przeczytaniu "Nie zapomnisz mnie" bardzo chętnie przeszłam do "Po zmroku".
Muszę przyznać iż ta historia jest równie dobra jak i zakręcona co poprzednia.

Książka wciąga niesamowicie. Mimo, ze jest to kryminał prawniczy, książka nie jest "przegadana", nie ma mowy o spowalnianiu akcji. Wydarzenia zmuszają do jak najszybszego "pochłonięcia" książki. Polecam

Polecam. Dobry kryminał.

Polecam. Dobry kryminał.

Cudowna opowieść o człowieku, któremu nie jest dane zaznać prawdziwej miłości, więc to uczucie postanawia stworzyć sobie sam, nawet za cenę śmierci.

Poznajemy barwne postaci Tracy Cavanaugh, Charlie'go Deems'a, Robert'a Griffena, Laury i najważniejsze sylwetki Matt'a Reynolds'a i Abigail Griffen.

Odgadniesz kto jest mordercą? Wątpię, ale jeśli tak, to nawet po przeczytaniu książki nie uwierzysz w to, jak bardzo cię poruszyła i jak wiele się z niej nauczyłeś/aś.

Odgadniesz kto jest mordercą? Wątpię, ale jeśli tak, to nawet po...

"Po zmroku" zaskakuje po raz kolejny! Długo nic mnie ku tej pozycji nie przyciągało aż wreszcie.. pewnego dnia sięgnęłam na półkę i już nie wypuściłam książki z rąk. Nie tylko ze względu na kryminalny charakter ale głównie dlatego, że weszłam w świat prawniczych rozgrywek, nieuczciwych zagrań i prawdy widzianej z każdej perspektywy. I jak zwykle u Margolina (co osobiście w nim kocham!) nic do końca nie jest tym, czym się wydaje czytelnikowi. Ani nikt nie jest tym, za kogo go uważają inni. Palestra postawiona pod ścianą - kompletnie obnażona dla czytelnika. Świetnie skonstruowane portrety psychologiczne bohaterów dodają smaku i uroku. A że jestem fanem dobrej psychologii - prostej i bez udziwnień - przeto polecam jak każdą z pozycji Philipa Margolina.

Bardzo fajna książka. Do ostatnich rozdziałów nie wiemy dokładnie kto jest zabójcą. Kiedy już o nim czytamy to i tak w ostatnim rozdziale czeka na nas nieoczekiwany zwrot akcji ;)

• Thriller prawniczy
  • Literatura amerykańska
  • Rok 2014
  • Kryminaly

Dodaj cytat z książki Po zmroku