Adwokat

Wydawnictwo: Świat Książki
The Associate
83-7311-915-9
literatura amerykańska,

Intrygująca opowieść o oszustwach i przestępczych machinacjach ze świata wielkich firm farmaceutycznych. Daniel Ames jest przykładem powodzenia życiowego w amerykańskim stylu. Choć urodził się w nędzy, a jako piętnastolatek znalazł się na marginesie, pokonał przeciwności i jest świetnie zapowiadającym się adwokatem w najbardziej prestiżowej kancelarii prawnej w Portlandzie. Gdy jego...

Daniel Ames jest przykładem powodzenia życiowego w amerykańskim stylu. Choć urodził się w nędzy, a jako piętnastolatek znalazł się na marginesie, pokonał przeciwności i jest świetnie zapowiadającym się adwokatem w najbardziej prestiżowej kancelarii prawnej w Portlandzie. Gdy jego najważniejszy klient zostaje oskarżony o wyprodukowanie leku powodującego wady wrodzone u dzieci, Daniel nie wierzy w zasadność oskarżenia. I oto natrafia na raport pracownika laboratorium, który wskazuje na to, że kierownictwo firmy kłamie. Daniel postanawia dojść prawdy na własną rękę i wtedy świat wokół niego staje na głowie. Zostaje obwiniony o zaniedbania zawodowe i wyrzucony z pracy. Dwanaście godzin później szef, który go zwolnił, ginie zamordowany. Daniel zostaje zatrzymany przez policję. Wypuszczony za kaucją, próbuje oczyścić się z zarzutów i natrafia na łańcuch kłamstw, który wiedzie w przeszłość, do serii niewyjaśnionych porwań i morderstwa. Ktoś nie chce, by Daniel odkrył prawdę i ten ktoś nie cofnie się przed niczym...

tajus | 2012-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2012

Phillip Margolin to amerykański pisarz specjalizujący się w thrillerach prawniczych, z zawodu prawnik. Pracował jako adwokat do 1996 roku, gdyż wtedy na dobre zajął się pisaniem. Jest autorem kilkunastu powieści i opowiadań. Jego najpopularniejszą powieścią jest "Nie zapomnisz mnie", na podstawie której stworzono miniserial telewizyjny. Książki Margolina często porównuje się do powieści Johna Grishama czy Harlana Cobena ze względu na przemyślane intrygi i nieoczekiwane zwroty akcji w nich zawarte.

"Adwokat" to typowy thriller sądowy, a takie bardzo lubię. Wcześniej przeczytane przeze mnie "Dzika sprawiedliwość" oraz "Dowody zbrodni" tego pisarza również reprezentują ten gatunek, a że obie te powieści bardzo przypadły mi do gustu, spodziewałam się, że "Adwokat" będzie równe dobry. Niestety, po raz pierwszy w przypadku utworów Margolina rozczarowałam się. "Adwokat", mimo sądowego klimatu i zawiłej zagadki do rozwiązania, okazał się bardzo chaotyczną, z ogromną ilością postaci...

dzazzminka | 2016-07-16
Przeczytana: 21 maja 2016

Sięgając po "Adwokata" miałam wciąż w pamięci dobre wrażenia po lekturze "Śpiącej królewny" i "Nie zapomnisz mnie". Historia opisana w tej powieści toczy się w środowisku prawniczym i farmaceutycznym. Młody, dobrze zapowiadający się adwokat ma bronić klienta oskarżonego o produkcję leku, który powodował wady wrodzone u dzieci, których matki przyjmowały ten lek. Daniel nie wierzy w te oskarżenia, ale w końcu trafia na raport, który szokuje swoją zawartością. Młody prawnik chce na własną rękę dowiedzieć się prawdy, ale wtedy wokół niego zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Niebezpieczeństwo grozi nie tylko jemu.
Historia toczy się szybko, akcja jest ciekawa, czyta się dobrze, choć nie będzie to moja ulubiona pozycja. Myślę, że to nie będzie ostatnie spotkanie z twórczością Margolina, choćby tylko dlatego, żeby przekonać się, czy stać go na więcej.

jotgol | 2015-06-09

Ciekawa. Czyta sie dosyc szybko. Polecam

Buka | 2013-06-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Może przydać się lista występujących osób.
Mimo, że przeczytałam ją niemal jednym tchem, jakoś czasem nie umiałam ogarnąć wszystkich występujących postaci i musiałam się cofać o kilka kartek, by upewnić się, że ten to właśnie ten ;)). Może słabszy dzień.
Nie mniej jednak książka dobra. Solidny pomysł i wykonanie. Nie mam nic do zarzucenia ;).

mrs_actually | 2013-06-18
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Wciągająca, z niebanalną historią, intrygami i czasem zbyt dobrym bohaterem. Dla mnie świetna książka.

KoKo | 2013-05-24
Przeczytana: 24 lutego 2013

Dynamiczna i są trupy.

Raf_fa | 2016-03-09
Przeczytana: 02 marca 2016

Rewelacyjny thriller prawniczy, mistrzostwo gatunku. Nie ma co się rozwodzić, po prostu przeczytajcie tą powieść. Zwarta akcja, inteligenta, zaskakująca....

Marcin | 2013-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Czyta się szybko. W pewnym momencie mamy wrażenie, że przenosimy się w zupełnie inną lekturę. Postaci wcale nie jest dużo. Trzeba tylko czytać uważnie ;)

robertowa | 2013-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Dawno nie czytałam książki, w której akcja rozpędzałaby się w takim zwariowanym tempie, strona po stronie coraz bardziej zaskakująco.

książek: 1920
Vinga | 2016-11-26