Adwokat

2003-01-01
83-7311-915-9
Michał Madaliński
literatura amerykańska

Okładka książki Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2010 Gary Alexander, R.A. Allen, Doug Allyn, Matt Bell, Jay Brandon, Lee Child, Phyllis Cohen, John Dufresne, Lyndsay Faye, Gar Anthony Haywood, Jon Land, Dennis Lehane, Lynda Leidiger, Phillip M. Margolin, Chris Muessig, Mary Stewart Atwell, Albert Tucher, Kurt Vonnegut, Joseph Wallace, Mike Wiecek, Ryan Zimmerman
Najlepsze amer... Gary Alexander, R.A...
Okładka książki Anatomia niewinności. Świadectwa niesłusznie skazanych Jan Burke, Laura Caldwell, Lee Child, Jamie Freveletti, Michael Harvey, Laurie R. King, Leslie S. Klinger, Gayle Lynds, John Mankiewicz, Phillip M. Margolin, Arthur Miller, Sara Paretsky, Brad Parks, Gary Phillips, S. J. Rozan, Barry Scheck, John Sheldon, Scott Turow, Sarah Weinman
Anatomia niewi... Jan Burke, Laura Ca...

"Adwokat" to sprawnie napisany kryminał, trzymający w napięciu.
Jest pełen nieoczekiwanych zdarzeń i zwrotów akcji, która jeszcze przyśpiesza bardzo pod koniec.
Fabuła koncentruje się wokół wątków ze świata przestępczego i prawniczego, zazębiających się.
Niestety można się pogubić przez mnogość występujących osób.

Lektura odpowiednia dla wielbicieli solidnych kryminałów.

"Adwokat" to sprawnie napisany kryminał, trzymający w napięciu.
Niestety można się pogubić przez mnogość występujących osób.

Lektura odpowiednia dla wielbicieli solidnych ...

Całkiem dobra książka. Historia ciekawa 🙂

Całkiem dobra książka. Historia ciekawa 🙂

Wciągająca historia, sprawnie napisana, z bardzo szybko i ciekawie rozwijającą się akcją. Czego chcieć więcej od dobrej książki w tym gatunku literackim? Polecam!

W pewnym momencie miałam wrażenie, że podmieniono mi książki. Skupiono się na jednym wątku, jedynie ocierając się o temat. Plus na to, że książkę czyta się szybko, akcja wartka.

Sięgając po "Adwokata" miałam wciąż w pamięci dobre wrażenia po lekturze "Śpiącej królewny" i "Nie zapomnisz mnie". Historia opisana w tej powieści toczy się w środowisku prawniczym i farmaceutycznym. Młody, dobrze zapowiadający się adwokat ma bronić klienta oskarżonego o produkcję leku, który powodował wady wrodzone u dzieci, których matki przyjmowały ten lek. Daniel nie wierzy w te oskarżenia, ale w końcu trafia na raport, który szokuje swoją zawartością. Młody prawnik chce na własną rękę dowiedzieć się prawdy, ale wtedy wokół niego zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Niebezpieczeństwo grozi nie tylko jemu.
Historia toczy się szybko, akcja jest ciekawa, czyta się dobrze, choć nie będzie to moja ulubiona pozycja. Myślę, że to nie będzie ostatnie spotkanie z twórczością Margolina, choćby tylko dlatego, żeby przekonać się, czy stać go na więcej.

Rewelacyjny thriller prawniczy, mistrzostwo gatunku. Nie ma co się rozwodzić, po prostu przeczytajcie tą powieść. Zwarta akcja, inteligenta, zaskakująca....

Ciekawa. Czyta sie dosyc szybko. Polecam

Ciekawa. Czyta sie dosyc szybko. Polecam

Czyta się szybko. W pewnym momencie mamy wrażenie, że przenosimy się w zupełnie inną lekturę. Postaci wcale nie jest dużo. Trzeba tylko czytać uważnie ;)

Dawno nie czytałam książki, w której akcja rozpędzałaby się w takim zwariowanym tempie, strona po stronie coraz bardziej zaskakująco.

Wciągająca, z niebanalną historią, intrygami i czasem zbyt dobrym bohaterem. Dla mnie świetna książka.

• Kryminały
  • 2003