Strach

2008-02-01
2007-04-05
Piotr Maksymowicz
Abbott Strach literatura amerykańska

Uwielbiam Pana Abbota :-) Kolejna jego świetna książka. Jest napięcie, jest energia i akcja czyli jest bardzo dobra sensacja. I nawet rym się pojawił:-))) Polecam "Strach" cudzymi słowami:" zacznij czytać a strony będą odwracać się same"

"Strach" Jeff Abbott.

Miles Kenrick jest ważnym świadkiem w sprawie przeciwko mafii, chronionym w programie ochrony świadków. Jest również pacjentem doktor Allison Vance, lekarki psychiatrii, która pomaga mu pozbyć się prześladujących go wizji swojego zmarłego przyjaciela, Andy'ego. Miles obwinia się o jego śmierć i jest ofiarą zespołu stresu pourazowego (PTSD). Pewnego dnia doktor Allison Vance prosi Milesa o pomoc... i ginie w eksplozji bomby w swoim gabinecie. Miles rozpoczyna działania, które mają mu pomóc odkryć winnych jej śmierci. Przy okazji okazuje się, że lekarka pracowała nad rewelacyjnym lekarstwem o nazwie Frost, które miało pomagać wszystkim ofiarom PTSD, ale nadal było na etapie eksperymentów i badań. Do akcji zostają wciągnięci inni pacjenci doktor Allison Vance oraz płatni mordercy. Jakie będą efekty tych działań?

W powieści jest dużo akcji, strzelaniny, tortur, zabójstw, dużo krwi i efektów specjalnych. Jeżeli lubicie tego typu działania, to z pewnością książka Wam się spodoba. Poruszany jest tu również ważny problem zespołu stresu pourazowego, poznajemy kilka jego odmian i przyczyn. Postacie są ciekawie zakreślone i wzbudzają często sprzeczne emocje. Może to jest efekt zamierzony przez autora?

"Strach" Jeff Abbott.

ale super książka. znów odkryłam autora godnego polecenia. STRACH się bać. akcja wartka, historia godna polecenia.

Taka sobie historia, nieprawdopodobna, ale tu przynajmniej bohater rambopodobny był ze związany wcześniej z gangsterką, a nie wyrwany z urzędu jakiegoś. Lepsze niż poprzednio czytana przeze mnie "Panika", ale łba nie urywa, i chyba zrobię sobie przerwę od Abbotta. Tyle lepszych książek...

Drugie spotkanie (po panice) z autorem też mnie nie przekonało. Dobre, ale czegoś brak.

Napiszę krótko - dla mnie przeciętna, niestety.

Podzieliłabym ją na trzy części:
Pierwsza mniej więcej 1/3 książki kompletnie nie zachęcająca do czytania(zaczynałam tę pozycję trzy razy)
Druga część, to ciut mniej niż 2/3, którą czytało się w miarę.
Trzecia część, a właściwie samo zakończenie naciągane niesamowicie.

Jeffa Abbotta stać na lepiej opisane historie.

Napiszę krótko - dla mnie przeciętna, niestety.

Podzieliłabym ją na trzy części:
Druga część, to ciut mniej niż 2/3, którą czytało się w miarę.
Trzecia część, a właściwie samo zakończenie naciągane niesamowicie.

Jeffa Abbotta stać na lepiej opisane historie.

Moja druga książka Jeffa i jestem bardzo zadowolony.
Postacie nakreślone bardzo ciekawie, fabuła wciągająca, a decyzje podejmowane przez bohaterów wydają się realne.
Z pewnością jeszcze sięgnę po powieści tego autora ;)

Moja druga książka Jeffa i jestem bardzo zadowolony.
Z pewnością jeszcze sięgnę po powieści tego autora ;)

Kryminał jakich wiele. Dobrze się czyta ale nic nadzwyczajnego.

Kryminał jakich wiele. Dobrze się czyta ale nic nadzwyczajnego.

Całkiem, całkiem się czyta :) Początek (jak dla mnie) troche nudny. Ale im bardziej zagłębiałam się w meandry lektury tym robiło się ciekawiej ;)

Parę lat temu bardziej mi się podobała. Teraz oceniam na naciągane 4. Na minus również przewidywalna fabuła i irytujący główny bohater

• Kindle
  • Jeff Abbott