Strach

Fear
978-83-7359-629-0
Abbott, Strach
szati

Miles Kenrick, objęty federalnym programem ochrony świadków, ukrywa się przed mafią. Nawiedzany przez koszmarne wspomnienia i poczucie winy, przechodzi kuracji psychiatryczną u doktor Allison Vance. Nieoczekiwanie Allison prosi go o pomoc w pewnej sprawie wymagającej dyskretnego śledztwa. Zanim Miles dowie się, o co chodzi, lekarka ginie w tajemniczej eksplozji. Miles zostaje wplatany w serii morderstw mających związek z badaniami nad rewelacyjnym nowym lekiem o nazwie "Frost", który umożliwia pokonywanie zaburzeń pourazowych. Podejrzany o zabójstwo, ścigany przez płatnego mordercę i agentów federalnych, decyduje się na ucieczkę. Towarzyszy mu młoda kobieta - podobnie jak on ofiara psychicznej traumy...

Joanna | 2013-09-13
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

„ Zespół stresu pourazowego; kategoria diagnostyczna wprowadzona do amerykańskiej klasyfikacji DSM w 1980r. /ang. post-traumatic stress disorder- PTSD/. Zamiennie stosuje się termin” ostra reakcja na stress” albo „ ostre zaburzenie stresowe” ang.- ASD.

Zespół objawów psychopatologicznych w odpowiedzi na ekspozycję zdarzenia szczególnie przerażajacego lub katastroficznego /pożar, powódź, trzęsienie ziemi, zamach terrorystyczny itp./”.

/ definicja wg.: „ Psychiatria” pod red. A. Bilikiewicza .

Specjaliści szacują iż ok. 10% mieszkańców Ameryki i Europy cierpi na tego rodzaju dolegliwości . W związku z tym miliony ludzi oczekuje na pomoc w rozwiązaniu swych problemów m.in. ze strony firm farmaceutycznych . Spora ich część to żołnierze powracający z wojny na Bliskim Wschodzie, ludność cywilna zamieszkała w strefach objętych wojnami .

Powieść „ Strach” dotyczy medycznego programu badawczego majacego na celu pomoc ludziom cierpiącym na PZP,czyli pourazowe zaburzenia...

alicjuszka | 2014-09-13
Przeczytana: 07 września 2014

Napiszę krótko - dla mnie przeciętna, niestety.

Podzieliłabym ją na trzy części:
Pierwsza mniej więcej 1/3 książki kompletnie nie zachęcająca do czytania(zaczynałam tę pozycję trzy razy)
Druga część, to ciut mniej niż 2/3, którą czytało się w miarę.
Trzecia część, a właściwie samo zakończenie naciągane niesamowicie.

Jeffa Abbotta stać na lepiej opisane historie.

Anna | 2010-04-20
Na półkach: Przeczytane, Dla emocji, 2010
Przeczytana: 18 lutego 2010

W tej książce najbardziej podobało mi się że fabuła była wartka.

tajus | 2012-05-23
Przeczytana: 23 maja 2012

Jeff Abbott to amerykański pisarz, z wykształcenia historyk i filolog. Karierę literacką rozpoczął w 1994 roku. Zdobywca licznych nagród i wyróżnień literackich. Autor kilkunastu powieści i opowiadań z gatunku thrillera i kryminału. Jego prozę zachwalają tacy pisarze, jak Harlan Coben, Michael Connelly i Lee Child.

"Strach" jest drugą książką Abbotta, która ukazała się w Polsce, pomiędzy "Paniką" i "Zderzeniem". Przeczytana przeze mnie już wcześniej "Panika" nie zapadła mi jakoś szczególnie w pamięć, dlatego z ogromną ciekawością sięgnęłam po kolejny utwór tego pisarza. Po lekturze "Strachu" przekonałam się, że obie powieści utrzymane są na tym samym poziomie, jeśli chodzi o charakter fabuły i napięcie. Są więcej niż średnie, nawet dobre, ale, jak na mój gust, dalekie od ideału. Thrillery Abbotta bowiem skoncentrowane są na sekretnych działalnościach mafii czy innych grup spiskowych, licznych pościgach, ucieczkach i morderstwach. Ich akcja toczy się zazwyczaj wokół jakiegoś bardzo...

Marcin | 2010-08-28

Podobnie jak "Panika" - masakryczne wręcz tempo akcji. Cały czas coś się dzieje a do tego jeszcze główny bohater z problemami psychicznymi :]

wakahisa | 2014-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2014

Miles wpadł w niezłe bagno. Naruszył prawa Programu Ochrony Świadków, przez musi ukrywać się przed federalnymi i zwrócił na siebie uwagę płatnego zabójcy. Co do tego ostatniego jest on dla mnie najbardziej irytującą (zaraz po Nathanielu) postacią w książce. Uwielbiam motyw płatnego zabójcy, dlatego tutaj ten niewypał boli mnie podwójnie. Milesowi, według mnie czegoś brakuje... jest dla mnie dość bezbarwną postacią. Za to Celeste jest dokładnym przeciwieństwem. Jest najlepszą postacią i wyczekiwałam na momenty, kiedy znowu o niej przeczytam.
Co do akcji – dużo się dzieje, lecz prawie że nigdy nic mnie nie zaskoczyło. Strzelaniny, tortury, zabójstwa… jest to tak beznamiętnie i ogólnikowo napisane, że nie wywołuje to u mnie żadnych emocji, ani nie buduje pożądanego napięcia. Końcówka powinna mnie zaskoczyć, powinna być efektowna… ale taka nie była. Jest to książka bez fajerwerków, którą szybko się czyta, ale w pamięci nie pozostanie na długo. Gdyby nie Celeste, nie wiem czy udałoby mi...

Agro | 2013-01-19
Przeczytana: 2011 rok

Dobra. Zawrotnie wręcz szybka jeśli chodzi o różne zwroty akcji . Daje satysfakcje czytającemu i świetnie wypełnia godziny . Mimo że wystawiam 7/10 gwiazdek , powieść jest jedna z tysiąca i podejrzewam że szybko o niej zapomnę . W tym gatunku żeby być na szczycie trzeba dużo pracy i autor mimo widocznego talentu musi jeszcze popracować.

Kornel Tymcio | 2014-12-14

Moja druga książka Jeffa i jestem bardzo zadowolony.
Postacie nakreślone bardzo ciekawie, fabuła wciągająca, a decyzje podejmowane przez bohaterów wydają się realne.
Z pewnością jeszcze sięgnę po powieści tego autora ;)

karola | 2014-05-09
Przeczytana: 08 maja 2014

Muszę przyznać, że trochę się męczyłam z tą książką.
Nie wciągnęła mnie tak mocno jak czytane wcześniej książki Jeffa Abbotta.
Cóż, może pora odpocząć od sensacji.

Drugie spotkanie (po panice) z autorem też mnie nie przekonało. Dobre, ale czegoś brak.