Zderzenie

Tłumaczenie: Wiesław Marcysiak
Wydawnictwo: Albatros
Collision
978-83-7359-922-2

Dwoje ludzi z zupełnie innych światów. Ben Forsberg prowadzący spokojne życie biznesmen i konsultant do spraw bezpieczeństwa. Po dwóch latach nadal opłakujący śmierć żony zastrzelonej przez snajpera na Karaibach w trakcie ich wspólnego miesiąca miodowego. Były agent CIA, pseudonim Pielgrzym zdradzony szpieg, potrafiący zabijać na dziesiątki sposobów. Cudem wywinął się od snajperskiej kuli. Obu mężczyzn nie łączy nic poza martwym zabójcą, który pociągnął za cyngiel i wizytówką z nazwiskiem Bena tkwiącą w kieszeni trupa. ścigani przez agentów federalnych, nie mając wyboru. Forsberg i Pielgrzym muszą ze sobą współpracować, ale ich przymierze jest kruche jak szkło. Kim są dla siebie przyjaciółmi czy śmiertelnymi wrogamia Jeff Abbott, pięciokrotnie nominowany do najważniejszych nagród w kategorii powieści kryminalnej, został przez Harlana Cobena nazwany nową gwiazdą thrillera.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Anna | 2013-02-12
Na półkach: Przeczytane, Dla emocji, 2013
Przeczytana: 28 stycznia 2013

Autorzy powieści sensacyjnych od lat zastanawiają się jak uwieść czytelnika. W przypadku współczesnej prozy amerykańskiej nie da się ukryć, iż zdecydowany zwrot nastąpił po wydarzeniach z 11 września. Kwestią czasu było, kiedy literaci sięgną po wątki, które kojarzą się z tą jakże okropną datą. Powstała więc pewnie niezliczona ilość powieści, mająca w tle emocje, które pewnie wielu Amerykanów i nie tylko, odczuwa do dziś. Powieść sensacyjna "Zderzenie" zdaje się znakomicie pasować do tego nurtu. Pytanie zasadnicze jednak brzmi : Czy po tylu pozycjach, mówiących o siatkach terrorystycznych, tajnych służbach i uwikłaniu głównego bohatera w afery, można przeciętnego czytelnika czymkolwiek zaskoczyć? Pewnie jest bardzo trudno, co absolutnie nie oznacza, iż nie należy próbować. Postanowiłam sprawdzić czy Jeff Abbott sprostał temu, jakże karkołomnemu wyzwaniu. Jeśli jesteście ciekawi do jakich doszłam wniosków, serdecznie zapraszam do przeczytania tego tekstu do końca.
Wyobraźcie sobie...

fik | 2015-05-20
Przeczytana: 20 maja 2015

Zaskoczenie książką Jeffa Abbotta totalne,po raz pierwszy czytam tego autora i od razu zrobił na mnie jak najbardziej pozytywne wrażenie , można go porównać w dużej części do mistrzów gatunku. Akcja w książce zaczyna się na pierwszej stronie i kończy na ostatniej, z pewną dozą zaskoczenie w paru wątkach. Polecam czytelnikom lubiących dobrą dawkę sensacji.

magdalena | 2014-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Dość dobra książka sensacyjna Jeffa Abbotta. Dwoje zupełnie różnych ludzi, dwie różne historie, które łączy więcej niż im się wydaje.
Ben i tajemniczy Pielgrzym muszą połączyć siły i stawić czoło mrokom przeszłości i pewnym ludziom, którym się narazili.
Przyjemnie się czyta, wartka akcja, chociaż momentami zbyt przewidywalna.

Marta | 2013-07-01
Przeczytana: 04 lipca 2013

Fajne, miłe, typowe.

nasir | 2012-05-05
Przeczytana: 09 sierpnia 2012

NETRUNNER75 | 2014-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2014

dobry poczatek i rozwija sie ok, ale pod koniec poprawnosc polityczna w ktorej glowny bohater jest sztucznie pozytywny wyadla slabo i nienaturalnie. za to koncowe popsucie charakterow duzy minus do pozytywnej oceny.

Dzika_Róża | 2015-07-31
Przeczytana: 25 lipca 2015