Twarze zła

Okładka książki Twarze zła Brian Freeman
Okładka książki Twarze zła
Brian Freeman Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Jonathan Stride (tom 1) Seria: Na Celowniku kryminał, sensacja, thriller
Jonathan Stride (tom 1)
Na Celowniku
Immoral
Świat Książki
2006-01-01
2006-01-01
Marta Klimek-Lewandowska
zniknięcie porwania sekrety

Cóż mogę rzec.... Dla mnie przeciętna z plusem 😏 Mimo, że fabuła ciekawi to akcja powolna. Za spokojnie jak na sensacje. I za dużo tu wątku romantyczno-miłosnego. No ale to subiektywna ocena. Plusem jest zaskakujące i nieoczywiste zakończenie.

Bardzo dobra książka z zaskakującą fabułą, przyprawiająca momentami o dreszcze.

Bardzo dobra książka z zaskakującą fabułą, przyprawiająca momentami o dreszcze.

Podobała mi się. Wielkich fajerwerków nie było, ale dobrze, lekko się czytało.

Podobała mi się. Wielkich fajerwerków nie było, ale dobrze, lekko się czytało.

Ekscytujący, wciągający thriller.

Ekscytujący, wciągający thriller.

Duluth, Stan Minnesota. Nie tak dawno, bez śladu zaginęła młoda dziewczyna. Pomimo prowadzonych przez tutejszą policję poszukiwań, nie odnaleziono dotąd ani kobiety ani jej ciała. Zupełnie jakby rozpadła się w powietrzu. Teraz historia się powtarza. Nigdzie ani śladu Rachel. Czyżby w pobliżu grasował seryjny porywacz? Ponownie do akcji wkracza Jonathan Stride. Może tym razem uda mu się rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia młodej kobiety. Aby to było możliwe, musi jeszcze bardziej się wysilić, wykazać większą spostrzegawczością, zawziętością i uporem. Być może odkryje to, co dawniej mu umknęło przy poprzednim zaginięciu. Jego dochodzenie prowadzi do pewnych sekretów, które raz na zawsze zaważą na jego życiu osobistym, przy czym towarzyszyć będzie temu sporo niepewności i negatywnych emocji.

Muszę przyznać, że ta książka bardzo mnie wciągnęła. Nawet bardziej niż te, które przeczytałam wcześniej. Może przyczyną jest fakt, że czytając inne części tej serii, stale zastanawiałam się nad początkowymi losami głównego bohatera i tego, co spowodowało, że jest taki, a nie inny. I teraz, gdy w moje ręce trafił pierwszy tom tej sagi, moja ciekawość sięgała zenitu i jak najprędzej pragnęłam odkryć nurtujące mnie elementy.
"Twarze zła" to zaskakująco ekscytujący thriller, który buduje napięcie u czytelnika już od samego początku. Niezwykle intrygujący prolog, wokół którego toczy się cała akcja tej powieści, daje sporo miejsca do własnych rozmyślań, co do konsekwencji pewnych wydarzeń. Wydarzeń, które nie dały nam jednoznacznej odpowiedzi o przeszłość. Zresztą cała ta fabuła jest nieobliczalna, zupełnie jak i jej bohaterowie. Dopiero na samym końcu poznajemy zagadkę pewnej dziewczyny, od której wszystko się zaczęło. Zaskoczenie gwarantowane.
Akcja, choć mało dynamiczna, to kryje w sobie wiele tajemnic i intryg, które rekompensują brak atrakcyjnego tempa. To one nadawały tej powieści mroczny charakter, przesycony niebezpieczeństwem i złem. Tutaj nic nie jest łatwe i przejrzyste. Wiele zależy od tego, pod jakim kątem spojrzymy na daną sprawę.
Największym atutem są bohaterowie. Odważni i inteligentni policjanci, którzy są nie tylko przystojni i seksowni, ale i skromni. Nie zgrywają Macho, przez co wydają się jeszcze bardziej atrakcyjni. Do tego piękne i silne kobiety, którym samce alfa wcale nie są potrzebni. Zdeterminowane, by robić to, co kochają, bez ograniczeń, bez strach. Także postacie drugoplanowe zaskakują swoją charyzmą m.in. druga żona Stride'a oraz zaginiona nastolatka. To dzięki nim akcja stała się jeszcze bardziej ekscytująca i zawiła.

Podsumowując, "Twarze zła" Briana Freemana to niesamowicie wciągający i frapujący thriller, z doskonale rozwiniętym wątkiem sensacyjnym, którego dużym plusem są bohaterowie oraz zaskakujące zakończenie. Bez wahania zachęcam innych czytelników, do zapoznania się z twórczością tego autora, bo naprawdę warto.

Pierwszy mój kontakt z Brianem Freemanem. Zaciekawiła mnie okładka. Niestety książka nie powaliła mnie na kolana. Pomysł na fabułę standardowy, bohaterowie nakreśleni niezbyt wyraziście. Jedynie zaskakujące zaskoczenie podnosi ocenę.

No wiecie co? "Twarze zła"? To, że tłumaczenie zagranicznych tytułòw filmów na polskie, bywa często idiotyczne - wiedziałam od dawna. Ale żeby książek? Immortal na Twarze zła? Litości...
No ale ok. O książce. Podzielona na cztery części; dopiero jak skończyłam, zauważyłam, że miało to sens.
Oczywiście przygodę ze Stridem zaczęłam od Podglądacza, ale było to dawno dawno, więc teraz zaczynam od początku. Byłam tak bardzo pewna, że wiem o co chodzi, że w końcu się przeliczyłam i z otwartą gębą biłam się w czoło jak mogłam być tak głupia i nie wierzyć, że zakończenie mnie zaskoczy. Wniosek z tego taki, że książka udana, tajemnice dobrze ukryte, intrygi skrupulatnie zaplanowane. A sceny erotyczne tak prawdziwe i realnie opisane, że Grey może się schować. Jednak facet to facet. Kobiety cukrują, lukrują, a potem młodzież myśli, że tak jest na prawdę. A tu facet konkretnie i na temat i jakże proszę państwa podniecająco :D

Rewelacyjny kryminał! Po przeczytaniu tej książki, Freeman z miejsca zagościł na mojej prywatnej liście ulubionych autorów kryminałów, a lista długa nie jest! Już nie mogę się doczekać dalszych tajemnic do rozwiązania w kolejnej części przygód Jonathana Stride'a. Historia niezwykle zawiła, zmusza do myślenia i zapamiętywania szczegółów, które z początku są nieistotne, a potem okazuje się, że potrafią zmienić obraz sytuacji o sto procent. Uwielbiam takie sytuacje w literaturze, bo to sprawia, że książka potrafi mnie nieźle zaskoczyć, jest absolutnie nieprzewidywalna, dzięki czemu cała historia staje się jeszcze ciekawsza i tym bardziej zasługuje na uwagę. Gorąco polecam! A teraz zabieram się za "Rozebraną".

Wspaniała powieść.

Wspaniała powieść.

Sięgnęłam po tę książkę, zwiedziona napisami na okładce i opisem. Jedno i drugie nijak ma się do jej treści. Kryminał rozkręca się po połowie (nie wiem, jak dotrwałam tak daleko). Ale szału nie ma.
To pierwsza książka autorstwa Freemana, po jaką sięgnęłam i na pewno ostatnia.

To pierwsza książka autorstwa Freemana, po jaką sięgnęłam i na pewno ostatnia.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Thriller
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Twarze zła