Twarze zła

Cykl: Jonathan Stride (tom 1) | Seria: Na Celowniku
Wydawnictwo: Świat Książki
Immoral
zniknięcie, porwania, sekrety

W tym thrillerze, porównywanym z dziełami takich mistrzów, jak Dennis Lehane i Michael Connelly, zło ma wiele twarzy. Niesamowicie dobra rzecz - podniecająca i mrożąca krew w żyłach. W Duluth w stanie Minnesota znika bez śladu już druga dziewczyna. Środki masowego przekazu piszą o seryjnym mordercy i domagają się, by policja ujęła go jak najszybciej. Porucznik Jonathan Stride rozpoczyna śledztwo. Ślady wiodą do tętniącego erotyzmem Las Vegas. Okazuje się, że nie ma seryjnego mordercy. Ale to, do czego Stride dociera, przyprawia o dreszcz zgrozy. Odkrywa tajemnice, które zmieniają na zawsze również jego życie... "Twarze zła" to powieść wybrana na międzynarodową książkę miesiąca przez ekspertów Klubów Książki koncernu Bertelsmanna.

źródło opisu: Świat Książki, 2006

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Eli1605 | 2018-05-09
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 09 maja 2018

Pierwszy mój kontakt z Brianem Freemanem. Zaciekawiła mnie okładka. Niestety książka nie powaliła mnie na kolana. Pomysł na fabułę standardowy, bohaterowie nakreśleni niezbyt wyraziście. Jedynie zaskakujące zaskoczenie podnosi ocenę.

Monika | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Ajj... Tak jak 'Cmentarzysko' mnie totalnie zachwyciło, tak 'Twarze zła' pozostawiły dość spory niedosyt. Otóż cała historia do momentu zakończenia sprawy sądowej jest baardzo intrygująca, wręcz rewelacyjna. Człowiek cały czas się zastanawia co do jasnej cholery stało się z tą zaginioną Rachel. Czy policja odnajdzie jeszcze jakieś dowody? Kto zostanie skazany? Czy kiedykolwiek znajdziemy ciało?!
Natomiast część książki, gdzie akcja odbywa się 3 lata później, to zdecydowanie równia pochyła... Chaos treści, wyciąganie wniosków po kilku sekundach, poplątanie z pomieszaniem. Nie wiem, totalnie mi to nie przypadło do gustu, uważam, że cały potencjał skumulowany w ponad 200 pierwszych stronach został doszczętnie zniszczony na sam koniec. Odniosłam wrażenie jakby po wyobraźni autora przejechał walec, czy też czołg... No nic, zdarza się.

Ilona | 2017-09-30
Przeczytana: 30 września 2017

Rewelacyjny kryminał! Po przeczytaniu tej książki, Freeman z miejsca zagościł na mojej prywatnej liście ulubionych autorów kryminałów, a lista długa nie jest! Już nie mogę się doczekać dalszych tajemnic do rozwiązania w kolejnej części przygód Jonathana Stride'a. Historia niezwykle zawiła, zmusza do myślenia i zapamiętywania szczegółów, które z początku są nieistotne, a potem okazuje się, że potrafią zmienić obraz sytuacji o sto procent. Uwielbiam takie sytuacje w literaturze, bo to sprawia, że książka potrafi mnie nieźle zaskoczyć, jest absolutnie nieprzewidywalna, dzięki czemu cała historia staje się jeszcze ciekawsza i tym bardziej zasługuje na uwagę. Gorąco polecam! A teraz zabieram się za "Rozebraną".

kasskora | 2012-03-17
Przeczytana: 16 marca 2012

Początek był na tyle ciekawy, że mnie wciągnął a to już coś. Zaginęły dwie nastolatki, jedna rok wcześniej, druga w czasie kiedy toczy się akcja. W między czasie dowiadujemy się, że śledczy Stride stracił żonę, wiąże się z nauczycielką. Okazuje się, że to ,,nie to" i na końcu jest z jeszcze kimś innym. Chyba historię jego romansów miał na myśli ten ktoś, kto na okładce napisał, że książka ,,rozbudza zmysły".
Kiedy zobaczyłam, że zaczyna się opis rozprawy pomyślałam, że to nie dla mnie, bo nie znoszę czytać historii procesów sądowych, to nie mój klimat. Ale jak się okazuje kończy się ona zaskakująco.
Następnie akcja toczy się trzy lata po rzeczonej rozprawie. Już wydaje się, że zakończenie jest przeciętne, że Rachel zabił zwykły włóczęga, ale... Kiedy połączy się wszystkie elementy ze sobą, wychodzi na jaw, że rozwiązanie cały czas było bardzo blisko detektywa Stride`a. Bardzo ciekawa, wciągająca książka, godna polecenia :)

Dominik | 2016-10-04
Przeczytana: 04 października 2016

Taki sobie kryminał :-) Szybko się czyta. Początek obiecujący, niestety kiedy zmierzamy ku końcowi wszystko się robi jakieś nudne i głupie. Jednak za pierwszą część książki, autor zasłużył sobie żeby sięgnąć po kolejną jego pozycję.

kiniusgpm | 2012-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2012

W połowie książki chciałam więcej. Zaintrygowała mnie fabuła, czekałam na dalszy rozwój wydarzeń. Niestety, zawiodłam się. Pierwsza część zakończyła się dość niespodziewanie, ale i bezsensownie. W drugiej części było już tylko gorzej, skumulowanie dziwnych zakończeń rozpoczętych wątków i ogólny chaos. Uważam, że tak dobrze zaczęta książka zdecydowanie powinna mieć inne, lepsze zakończenie.

Jessica | 2018-01-23
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 stycznia 2018

No wiecie co? "Twarze zła"? To, że tłumaczenie zagranicznych tytułòw filmów na polskie, bywa często idiotyczne - wiedziałam od dawna. Ale żeby książek? Immortal na Twarze zła? Litości...
No ale ok. O książce. Podzielona na cztery części; dopiero jak skończyłam, zauważyłam, że miało to sens.
Oczywiście przygodę ze Stridem zaczęłam od Podglądacza, ale było to dawno dawno, więc teraz zaczynam od początku. Byłam tak bardzo pewna, że wiem o co chodzi, że w końcu się przeliczyłam i z otwartą gębą biłam się w czoło jak mogłam być tak głupia i nie wierzyć, że zakończenie mnie zaskoczy. Wniosek z tego taki, że książka udana, tajemnice dobrze ukryte, intrygi skrupulatnie zaplanowane. A sceny erotyczne tak prawdziwe i realnie opisane, że Grey może się schować. Jednak facet to facet. Kobiety cukrują, lukrują, a potem młodzież myśli, że tak jest na prawdę. A tu facet konkretnie i na temat i jakże proszę państwa podniecająco :D

Santi | 2012-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Natrafiłam na tę książkę przez przypadek w bibliotece i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Świetna intryga, trzyma w napięciu aż do ostatniej strony!

Madi | 2017-02-28

Sięgnęłam po tę książkę, zwiedziona napisami na okładce i opisem. Jedno i drugie nijak ma się do jej treści. Kryminał rozkręca się po połowie (nie wiem, jak dotrwałam tak daleko). Ale szału nie ma.
To pierwsza książka autorstwa Freemana, po jaką sięgnęłam i na pewno ostatnia.

Simcha | 2010-09-03

Wciągająca i nieprzewidywalna. Pokazująca jak człowiek potrafi być okrutny. Ciekawa fabuła, niemal do końca trzymająca w niepewności. Polecam!