Ostatnie dochodzenie

Tłumaczenie: Andrzej Leszczyński
Cykl: Elvis Cole i Joe Pike (tom 9)
Wydawnictwo: Świat Książki
The Last Detective
jamesfloower

Elvis Cole, detektyw z powieści Roberta Craisa prowadzi najtrudniejsze śledztwo w swej karierze - musi zmierzyć się z własną przeszłością. Znika mały synek, kobiety, z którą łączy go coś więcej niż przyjaźń... Kolejne i najbardziej emocjonujące spotkanie z Elvisem Cole’em. Prywatny detektyw chce wreszcie założyć rodzinę, prowadzić normalne życie. Dlatego tak bardzo zależy mu na związku z adwokatką Lucy, a jej synka Bena traktuje jak własnego. Wszystko układa się dobrze do czasu, gdy chłopiec, pozostawiony pod opieką Elvisa, znika... Porwanie Bena wiąże się ze straszliwą tajemnicą z życia Cole’a, bohatera wojny w Wietnamie, o której tak bardzo pragnie zapomnieć.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Marduk | 2016-07-17

Ufff, zmęczyłem. Książka w wydaniu 'pocket', ma ledwie 350 stron, a ja zmęczyłem. Lubię czytać książki Craisa, bo choć pisarsko Ameryki nie odkrywa, to jednak są to dość przyjemne, "akcyjne" czytadła. "Ostatnie dochodzenie" formalnie jest książką o porwaniu 10-letniego chłopca, ale tak na dobrą sprawę jest książką o niczym. Kolejna odsłona perypetii duetu Cole/Pike jest jak odcinek proceduralnego serialu, ale oklepanego od A do Z. Czyli oglądam serial, a w nim nieśmiertelni bohaterowie ratują kogo się da, jak się da i kiedy się da. I po takiej projekcji natychmiast nasuwa się pytanie: "znowu???". Wracając do książki, to chłopiec zostaje uprowadzony, zamieszany jest w to Cole,od czasu do czasu pojawi się Pike i to praktycznie całe napięcie tej powieści. Retrospekcje które w większości są niepotrzebne, opowiadają o przeszłości bohaterów nie wnosząc do toku powieści w zasadzie nic, co byłoby przydatne dla Czytelnika. Gdzieś tak przy końcu coś tam się zaczyna dziać, i tyle.
Do tego...

dona | 2011-04-20
Na półkach: Posiadam, Kryminał, Przeczytane

Jedna z serii kryminałów z detektywem Elvis Cole i jego partnerem Joe Pike. Wszystkie części są super. Polecam!

Henioo | 2015-10-26
Przeczytana: 24 października 2015

Zdecydowanie się rozczarowałem tą książką, gdyż miałem inne zgoła nastawienie co do treści i formy. Myślałem, że to kryminał z prawdziwego znaczenia, taki amerykański. A to ni pies, ni wydra...
Dałbym ze 2 gwiazdki mniej, ale zaskoczyło mnie nieco samo zakończenie.
Lipa...

DDominika | 2013-08-06
Przeczytana: 07 lipca 2013

Za dużo bohaterów, dodane historie , które nic nie wnoszą do akcji książki. Ale czyta się fajnie.

Monika | 2013-07-03

The Last Detective