Smok i piękne dziewczę z Kentu

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Wydawnictwo: Rebis
The Dragon and the Fair Maid of Kent
83-7301-082-3
cykl smok i jerzy, fantasy
Dzieckokwiatu

Smok i Piękne Dziewcze z Kentu to kolejny tom z cyklu opowiadającego o przygodach Jima Eckerta, amerykańskiego naukowca przeniesionego za pomocą magii w XV wiek.Tym razem Smoczy Rycerz musi obronić swych najbliższych, a także króla Anglii, Edwarda III , przed zbierającą obfite żniwo dżumą. Nie jest to jednak jedyne zagrożenie: życie władcy jest w niebezpieczeństwie z powodu knowań i ambicji earl Cumberlanda i Agathy Falon, którzy sprzymieżyli się z goblinami - stworami wypędzonymi z Królestwa Demonów. Na domiar wszystkiego Jim musi się podjąć delikatnej misji pogodzenia króla Edwarda z jego synem zwanym Czarnym Księciem. Czy Smoczy Rycerz i jego przyjaciele, oblężeni przez gobliny w zamku w Malencontri, zdołają się ustrzec przed zarazą, odeprzeć, groźnego, posługującego się magią nieprzyjaciela i ochronić króla Angli.

1414 | 2016-04-26

Ta seria miała wszystko aby stać się jeżeli nie dobrą to przyzwoitą. Były smoki, rycerze, magowie, krucjaty, dżiny, zaraza, król Artur i Merlin.... I niestety coś nawaliło, nie zadziałało. Seria książek o magu Jamesie jest przeciętna. Można się z nią zapoznać, jednak nic się nie straci jeżeli się ją ominie.

Firstlight OftheDay | 2015-10-06

Przednia zabawa, zabawne i błyskotliwe dialogi, smok, fantasy - coś, co uwielbiam!:-)

Tomasz | 2016-07-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papier