Stare jest piękne

Tłumaczenie: Bartłomiej Kowalski
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Practice Effect
corrum

Fizyk Dennis Nuel był pierwszym człowiekiem, który badał dziwne królestwa - światy alternatywne, gdzie panowały nawet inne prawa nauki. Jednak świat, który odkrył Dennis, wydaje się prawie taki sam jak nasz własny, z jedną tylko kłopotliwą różnicą. Ku swemu zdumieniu Dennis zostaje tam powitany jako czarodziej i okazuje się, że walczy u boku pięknej i władającej przedziwnymi mocami kobiety przeciw tajemniczemu władcy. To tak jakby toczył batalię o rozwiązanie zagadki tego niezwykle tajemniczego świata. Doskonała, dowcipna i wciągająca, a zarazem wzruszająca powieść

| 2012-05-01

David Brin stworzył daleką od pojęcia niemrawości - przygodową powieść - przepojoną elementami science-fiction i fantasy. Główna myśl książki jest niezwykle oryginalna ( mamy tu świat, który rządzi się odmiennymi prawami fizyki ); nie można też nic zarzucić prostemu sposobowi opowiadania tej niezwykłej, choć jednorazowej historii ( dlatego tylko 6 gwiazdek ).

Książka - Stare jest piękne - zasłużenie była laureatem nagród Hugo i Nabula, a co do samego wydania ( z 1995 roku ), to nie jedna nowa książka mogła by mu pozazdrościć :)

słoneczko | 2016-02-22
Przeczytana: 15 lutego 2016

Po ponad 20 latach postanowiłem przeczytać ponownie. Pierwszy raz czytałem w odcinkach w Fantastyce. Wtedy wywarła na mnie duże wrażenie.
Tym razem było podobnie. Wizja świata alternatywnego, gdzie nie obowiązują znane nam prawa fizyki jest oryginalna. Im starsze i częściej używamy jakiś rzeczy, tym one stają się lepsze.
Szkoda, że w naszym świecie tak nie jest!
Książkę czyta się łatwo i przyjemnie.
Fajna rozrywka. Klasyka gatunku.
Polecam!

Ciastek | 2014-04-24
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna SF

Jedna z pierwszych ksiazek SF jakie przeczytalem. Pamietam ze ukazywala sie w odcinkach w Fantastyce.
Darze ja sentymentem.
Lubie SF za pomysly. Ale pomysly niesztampowe. Brin na je rewelacyjne. Jeden z moich ulubionych autorow. A Stare jest piekne polecam i to goraco.

Lekka, przyjemna z pogranicza SF jak i moze nie fantasy ale przygody.

Radosław Wroński | 2012-07-30
Przeczytana: marzec 2012

No po prostu jedna z najlepszych książek, które czytałem !!! Pomysł fabuły i ona sama tak zaskakujący, że nie można się oderwać. GOACO POLECAM !!!

Emil Skrzek | 2015-07-30

Tony radosnego s/f-fantasy (trochę jedno-trochę drugie). Humor i wspaniałe przygody. Choć postaci nieco papierowe :)

kimnesobie | 2016-11-20
radix666 | 2016-10-07