Stare jest piękne

Tłumaczenie: Bartłomiej Kowalski
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Practice Effect
corrum

Fizyk Dennis Nuel był pierwszym człowiekiem, który badał dziwne królestwa - światy alternatywne, gdzie panowały nawet inne prawa nauki. Jednak świat, który odkrył Dennis, wydaje się prawie taki sam jak nasz własny, z jedną tylko kłopotliwą różnicą. Ku swemu zdumieniu Dennis zostaje tam powitany jako czarodziej i okazuje się, że walczy u boku pięknej i władającej przedziwnymi mocami kobiety przeciw tajemniczemu władcy. To tak jakby toczył batalię o rozwiązanie zagadki tego niezwykle tajemniczego świata. Doskonała, dowcipna i wciągająca, a zarazem wzruszająca powieść

słoneczko | 2016-02-22
Przeczytana: 15 lutego 2016

Po ponad 20 latach postanowiłem przeczytać ponownie. Pierwszy raz czytałem w odcinkach w Fantastyce. Wtedy wywarła na mnie duże wrażenie.
Tym razem było podobnie. Wizja świata alternatywnego, gdzie nie obowiązują znane nam prawa fizyki jest oryginalna. Im starsze i częściej używamy jakiś rzeczy, tym one stają się lepsze.
Szkoda, że w naszym świecie tak nie jest!
Książkę czyta się łatwo i przyjemnie.
Fajna rozrywka. Klasyka gatunku.
Polecam!

| 2012-05-01

David Brin stworzył daleką od pojęcia niemrawości - przygodową powieść - przepojoną elementami science-fiction i fantasy. Główna myśl książki jest niezwykle oryginalna ( mamy tu świat, który rządzi się odmiennymi prawami fizyki ); nie można też nic zarzucić prostemu sposobowi opowiadania tej niezwykłej, choć jednorazowej historii ( dlatego tylko 6 gwiazdek ).

Książka - Stare jest piękne - zasłużenie była laureatem nagród Hugo i Nabula, a co do samego wydania ( z 1995 roku ), to nie jedna nowa książka mogła by mu pozazdrościć :)

emylka1986 | 2017-05-17
Przeczytana: 17 maja 2017

Czytałam ją ponad 10 lat temu. Przez ten czas zapomniałam tytułu, autora ale tej historii nigdy. Dlatego ostatnio z pomocą wiedzy osób z "Lubimy czytać" udało mi się ją odkurzyć i przeczytać jeszcze raz. Zdecydowanie polecam książkę z uwagi na bardzo oryginalną historię, zaskakującą i pozytywną. Może być miłą lekturą dla każdej grupy wiekowej bez względu na płeć, a nastolatkom na pewno rozwinie wyobraźnię. Fantastyka na wysokim poziomie ale i łatwo przyswajalna. Zdecydowanie jeszcze raz polecam!

Ciastek | 2014-04-24
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna SF

Jedna z pierwszych ksiazek SF jakie przeczytalem. Pamietam ze ukazywala sie w odcinkach w Fantastyce.
Darze ja sentymentem.
Lubie SF za pomysly. Ale pomysly niesztampowe. Brin na je rewelacyjne. Jeden z moich ulubionych autorow. A Stare jest piekne polecam i to goraco.

Lekka, przyjemna z pogranicza SF jak i moze nie fantasy ale przygody.

Marta | 2017-05-02
Przeczytana: 07 maja 2017

Przewrotna książka:) Ogólnie jest to takie czytadełko czyli SF połączony z przygodówką. Zęby mi ścierpły (dostałam powieść w prezencie) jak dowiedziałam si€ że są tutaj księżniczki i smoki i bardzo si€ bałam czy to nie aby fantasy...ale nie książka jest przewrotna jak najbardziej i absolutnie nie banalna! Co prawda dokładnie z takim schematem powieści się już spotkałam jednak dzięki niesamowitemu podejściu do odwiedzanej planety jestem w stanie autorowi wybaczyć ten schemat. Pomysł z teoria zużywalności w świecie oraz dopracowanie przez autora i poprowadzenie jej przez całą powieść jest innowacyjny i naprawdę poprowadzony po mistrzowsku, wszystko się trzyma kupy, nie ma co sie czepiać. Powieść się bardzo dobrze czyta, jest ciekawa, postacie są fajne i nie wkurzające...dobra powieść na wakacje, może nie do konca głęboka ale dobra i wątek interesujący, polecam!

Radosław Wroński | 2012-07-30
Przeczytana: marzec 2012

No po prostu jedna z najlepszych książek, które czytałem !!! Pomysł fabuły i ona sama tak zaskakujący, że nie można się oderwać. GOACO POLECAM !!!

Emil Skrzek | 2015-07-30

Tony radosnego s/f-fantasy (trochę jedno-trochę drugie). Humor i wspaniałe przygody. Choć postaci nieco papierowe :)

LordVaderJunior | 2017-05-09
wielkamajówka | 2017-04-12