Bill, bohater Galaktyki. Na planecie niesmacznej przyjemności

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bill bohater Galaktyki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Bill, the Galactic Hero: On the planet of Tasteless Pleasure
83-86530-71-5
Bill
Adam

Bill jest doskonałym gwiezdnym kawalerzystą: wielkim, silnym i całkowice odmóżdżonym. To idealny bohater: otowy jest zrobić prawie wszystko, byle tylko ocalić własną szyję (jedną z nielicznych części ciała, które mu jeszcze zostały). Właśnie leży w szpitalu, łudząc się, że przeszczepią mu prawdziwą stopę w miejsce kopyta satyra, którym obdarzono go ostatnio. Nie ma nic przeciwko satyrom -...

Właśnie leży w szpitalu, łudząc się, że przeszczepią mu prawdziwą stopę w miejsce kopyta satyra, którym obdarzono go ostatnio. Nie ma nic przeciwko satyrom - przynajmniej do czasu, kiedy to jeden z nich złapie go za nogę i pociągnie na dno oceanu, do świata nieopisanych i nie kończących się rozkoszy!
Błądząc w innym wymiarze prymitywnej chuci, Bill walczy ze smokami i rewolwerowcami, a wszystko dla prawdziwej miłości i kufla dobrego piwa!

Marcin | 2011-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2011

Jak to niegdyś weteran wojny w Wietnamie powiedział: "To jedyna książka, która ukazuje prawdę o militaryzmie".
Doskonała satyra, parodia imperializmu. Mnóstwo humoru który jednak skłania do refleksji nt. zbrojnych interwencji.
Wielka szkoda, że tylko 4 tomy z 8 ukazały się w Polsce.

Szczur74 | 2010-10-03
Przeczytana: 2008 rok

Bill jest klasą samą dla siebie. To po prostu trzeba przeczytać ;-)

kudybcia | 2016-09-22
Przeczytana: 2009 rok

śmiejesz się jeszcze długo po skończeniu

gggagg | 2011-09-21

Genialne!!