Ponure mosiężne cienie

Cykl: Detektyw Garrett (tom 5)
Wydawnictwo: Mag
Dread Brass Shadows

O Księdze cieni krążą wśród karłów legendy. Pochodzi z czasów, kiedy człowiek jeszcze nie pojawił się na ziemi, a czarownicy tej rasy byli bardzo potężni. Najpotężniejszy z nich stworzył Księgę cieni, która została skradziona. Księga w niewłaściwych rękach może zniszczyć świat...

Artur | 2015-03-18
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 marca 2015

Garrett wpada jak zwykle po same uszy. Tym razem jednak ktoś z góry próbuje go jeszcze nieco dopchnąć. Jak przystało na byłego marines - detektyw się nie poddaje i będzie walczyć do końca, pomimo chronicznego lenistwa, problemów z kobietami i na przekór całemu światu.

Tym razem nieszczęście sprowadzają rudowłose kobiety, wiedźma, karły i magiczna księga, dzięki której można zmieniać postać. Wydaje się też, że tylko detektywowi zależy na tym aby księgę zniszczyć, wszyscy pozostali mają wobec niej nieco inne plany.

Na uwagę, standardowo, zasługuje poczucie humoru, nieco przypominające pratchettowskie. Poza tym - to kawałek dobrego cyklu. Może nie błyszczy, ale też nie można powiedzieć, żeby było zardzewiałe.

macrac1068 | 2016-10-23
Przeczytana: 23 października 2016

Nieparzysty tom, który kolejny raz potwierdza moją subiektywną opinię , że cykl Garretta to sinusoida: parzyste słabe-nieparzyste świetne. Kolejny raz nieparzysty tom to rozmach pełną gębą: mnogość postaci, rozbudowana intryga, dużo wątków i kobiet, no i zakończenie , które jeszcze kilka tomów wcześniej niemożliwe do przewidzenia. Świetny cykl. Tym razem Garrett naprawdę się nam otwiera i tylko czekać aż "ułoży" sobie życie.

Mad_Howlers | 2017-02-11
Djiark | 2017-01-02