Olbrzymie kości

Giant Bones
837180346X
Olbrzymie, kości
Grimgor

Oto nowa książka Petera S. Beagle'a, jednego z największych współczesnych mistrzów literatury fantastycznej, autora m.in. Ostatniego jednorożca, Sonaty jednorożców, a także Pieśni karczmarza. Akcja sześciu zebranych w Olbrzymich kościach opowiadań rozgrywa się w świecie magii i czarów, świecie posiadającym własne legendy i mity. Fantastyczna rzeczywistość, raz powołana przez pisarza do...

Fantastyczna rzeczywistość, raz powołana przez pisarza do życia, nie chciała odejść tworząc nowe opowieści.
Wysłuchajmy ich.

Nocny | 2012-08-29

Bardzo ciekawy zbiór opowiadań. Beagle posługuje się świetnym językiem, przepięknie wprowadza nas do swojej krainy czarów. Interesująca narracja pierwszoosobowa z innej perspektywy niż zazwyczaj spotykamy. Kiedy czytyamy te opowiadania czujemy klimat opowieści jakich z zapartym tchem słuchaliśmy przy ognisku czy opowiadanych przez nasze babcie czy dziadków o czasach odległych i rzeczach, które zawsze na swój sposób były czarujące.

Nie pozostaje mi nic innego jak polecić ten zbiór wszystkim tym, którzy lubią nastrojowe opoweiści.

Bogdan | 2011-02-14

Jak to Beagle, czytało się super!

Karlan | 2017-09-07
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, Fantasy