Mój powrót do życia. Nie tylko o kolarstwie

Wydawnictwo: StudioEMKA
It's Not About the Bike: My Journey Back to Life
83-88931-30-X
sport, kolarstwo, choroba, rak
sport
marrta

"Mój powrót do życia..." to opowieść o triumfie, tragedii, transformacji i transcendencji kolarza wszech czasów, Lance'a Armstronga, jego dzieciństwie, wczesnych sukcesach, walce z rakiem, leczeniu, powrocie do życia, małżeństwie i pierwszych chwilach ojcostwa. Zwycięstwo Lance'a Armstronga w kolarskim wyścigu Tour de France zastało okrzyknięte "pamiętnym wydarzeniem w historii sportu ostatniego wieku". W 1996 roku Lance Armstrong założył fundację swojego imienia - organizację charytatywną, wspierającą wszelkie działania, których celem jest walka z choroba nowotworową.

michalkubalski | 2019-09-06

Mimo, że Armstrong okazał się grajacym nieczysto zawodnikiem warto przeczytać przez co przeszedł. Olbrzymia chęć życia i poradzenia sobie z przeciwnościami losu

blackrider | 2019-04-12
Przeczytana: 30 marca 2015

Gdyby to była fantastyka to dałbym 10 gwiazdek :) kłamczuch. Podsumowując jego karierę można zacytować " trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym" :)

slawek1987 | 2018-05-01

Z perspektywy czasu to niestety najbardziej fałszywa książka jaką posiadam.

Mario | 2016-06-22
Na półkach: Przeczytane, Kolarstwo
Przeczytana: 09 czerwca 2016

Książka o kolarzu, który nie istniał, wykreślony jako jedyny ze wszystkich klasyfikacji. Książka jednak nie jest ściśle o kolarstwie, ale o ogromnej walce z chorobą. Armstrong - dla mnie jesteś legendą!

KiNGa | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

Nie jest to, jakby można sądzić, książka o sporcie. Owszem pojawia się tu również wątek kolarski, jednak stanowi on niewielką część książki. Wiodącym tematem jest tu walka Lance'a Armstrong'a z rakiem. Choroba dopadła go w wieku 24 lat, u szczytu kariery, nie dając zbyt wiele nadziei na wyleczenie. Kolejne rozdziały opisują, co czuje człowiek, który słyszy taki "wyrok"- czuje obezwładniający strach. Dalej zmagania z chorobą i wyniszczającą, agresywną chemioterapią. Aż wreszcie, jak po wyleczeniu, człowieka ogarnia zagubienie i brak możliwości odnalezienia się we wcześniejszym życiu, przed rakiem, zwłaszcza, że choroba zawsze może wrócić, szczególnie w pierwszym roku po wyleczeniu. W końcu Lance'a odnalazł ponownie przyjemność w kolarstwie i wrócił do życia.

Książka opisuje chemioterapię, co dla osób które ją przeszło lub przeszła ją ich bliska osoba jest powrotem w koszmarne miejsce, którego odwiedzać nie należy. Ja niestety miałam tę wątpliwą okazję, i to bez happy endu, także z...

Paula Bry | 2015-04-01
Przeczytana: 22 lutego 2015

Ogólnie gdyby nie skandal o doping można by było napisać, że to bohater naszych czasów. Nie poddaje się, walczy do końca, zawsze wierzy i jest Mistrzem Świata. Jednak w świetle odebrania mu zasług, jakie "osiągną" za wszelkie konkursy jest tylko osobą egoistyczną i niepewną siebie. Myślę tak ponieważ osoba pewna siebie przyjmuje, że nie jest we wszystkim dobra. On zamiast to przyjąć oszukiwał wszystkich, że po tak ciężkiej chorobie jest w stanie wygrać najgorszy wyścig, co okazało się kłamstwem. Dla wielu autorytet, dla mnie osoba skończona. Warto o nim pisać tylko w kontekście zmagań z chorobą, bo sportowcem jest żadnym.

pitr1b | 2015-02-20

historia czlowieka ktory wygral zycie i Tour de Franc. niestety okazalo sie ze jest oszustem. mimo oceny nie polecam wiec tej ksiazki.

mateuszkol | 2014-11-03

Piękna opowieść do czasu wykrycia prawdy.

narrenturm | 2014-03-01

tylko szkoda że wyszło jak wyszło :(

Marcin Raczyński | 2014-01-26

Z bólem ale... 10 gwiazdek. Ten człowiek przyniósł kolarstwu wiele wstydu, upokorzeń, kłamstw, ale chorym na raka - nadzieję i wiarę we własne siły. Warto przeczytać, bez względu na to, że okazał się oszustem wszech czasów.