Rose. Legenda żużla

Okładka książki Rose. Legenda żużla Daniel Ludwiński
Okładka książki Rose. Legenda żużla
Daniel Ludwiński Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika sport
sport
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
2023-11-11
2023-11-11

Kolejna książka autorstwa Daniela Ludwińskiego i kolejna przygoda, w której mogłem dzięki niemu uczestniczyć. Tym razem nieco w roli narratora, najważniejsze słowo oddał autor świadkom zdarzeń opisywanych w książce. Nie ukrywam, że konwencja którą przyjął twórca w pełni przypadła mi do gustu. Jeśli dołożymy do tego lekkie pióro autora i tematykę książki, która jest tożsama z moimi zainteresowaniami, ocena wystawiona przeze mnie nie może być inna. Sama postać Mariana Rosego jest kultowa nie tylko w Toruniu, ale po raz pierwszy zmierzyłem się z tą ikoną żużla nie tylko jako miłośnik tego sportu czytając o jego dokonaniach, statystykach itd, ale dzięki autorowi poznałem bohatera dzieła także od strony czysto ludzkiej. Rzeszowska tragedia , przez pryzmat której do tej pory postrzegałem tego żużlowca dzięki książce jawi się jako tragiczny, ale jednak zaledwie epilog życia tej jakże barwnej postaci. Gorąco polecam lekturę.

Zdecydowanie godne upamiętnienie toruńskiej legendy. Duża i fachowa praca autora, a przy tym niesztampowe opracowanie. Autor poniekąd przyjmuje rolę przewodnika (nota bene autor jest też przewodnikiem po Toruniu),który oddaje głos osobom z otoczenia żużlowca. Zdecydowanie polecam

• Biografie
  • Sport