Być jak Steve Jobs. Jeśli chodzi o pomysły, wszystko jest dozwolone.

Tłumaczenie: Krzysztof Dudek
Seria: Punkty Przełomowe
Wydawnictwo: Znak
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Inside Steve's Brain
Steve Jobs, Apple, Pixar
biznes, finanse

"Ludzie nie wiedzą, czego chcą, dopóki im tego nie pokażesz." Steve Jobs Ciężko uwierzyć, iż jeden człowiek zrewolucjonizował rynek komputerów (dzięki Apple II i Macowi), animowanych filmów (za sprawą Pixara), a także cyfrowej muzyki (z pomocą iPoda i iTunes). Nic dziwnego, że niektórzy czczą go jak boga. Jednak opowieści o jego spektakularnych napadach szału i ogólnym niepoprawnym zachowaniu...

"Ludzie nie wiedzą, czego chcą, dopóki im tego nie pokażesz."
Steve Jobs

Ciężko uwierzyć, iż jeden człowiek zrewolucjonizował rynek komputerów (dzięki Apple II i Macowi), animowanych filmów (za sprawą Pixara), a także cyfrowej muzyki (z pomocą iPoda i iTunes). Nic dziwnego, że niektórzy czczą go jak boga. Jednak opowieści o jego spektakularnych napadach szału i ogólnym niepoprawnym zachowaniu przeszły już do legendy.

Być jak Steve Jobs burzy otaczający go kult i odsłania tajemnice stojące za jego nieprawdopodobnym sukcesem. Ujawnia prawdziwego Jobsa: nie serce, nie słynny temperament, lecz umysł. Według Leandera Kahneya, który śledzi karierę Jobsa od wczesnych lat dziewięćdziesiątych, jego umysł jest pełen sprzeczności.
Jobs wykorzystał cechy uważane przez niektórych za wady: narcyzm, perfekcjonizm, żądzę władzy absolutnej, aby poprowadzić Apple i Pixar do zwycięstwa w szalenie niekorzystnych realiach. W efekcie stał się miliarderem.
Kahney rozkłada na czynniki pierwsze zasady, którymi kieruje się Jobs, gdy z zabójczą skutecznością wypuszcza nowe produkty, przyciąga fanatycznie oddanych sobie klientów oraz zarządza jedną z najważniejszych marek na świecie.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Ula | 2016-05-28
Przeczytana: 28 maja 2016

Przeczytałam, ale ..... nie urywa.... niczego. Niestety dużo lepsza jest biografia Isaacsona. Zaczęłam Kahney, w międzyczasie przeczytałam 3x grubszą Isaacsona i dopiero skończyłam Kahney (nie lubię nie skończyć książki, nawet gdy mnie nie wciąga ). I dzięki temu mam porównanie. Kahney strasznie dużo pisze na tematy zawodowe, niestety w tak nudny sposób, że trudno przez to przebrnąć. Jakoś mi się udało, ale na pewno nie wzięłabym drugi raz do ręki.
Jeśli mam być szczera - nie polecam. Za mało Jobsa w Jobsie, ot suche fakty.

iras | 2015-10-28

A czego się spodziewałeś(aś)? Raczej nic odkrywczego.

Wojciech Zając | 2014-04-22

Jako biografia dla laikatu fanów firmy Apple polecam. Nie poleciłbym tej książki osobie, która "zna się trochę na rzeczy". Jak dla mnie książka jest za cienka i pozostawia ciągły niedosyt. Zakup ten zadowolił mnie w ~45%.

Magdalena K | 2014-03-10
Przeczytana: marzec 2014

Któż nie kojarzy nadgryzionego jabłka na sprzętach elektronicznych. Chyba nie ma osoby, która (choć trochę) korzysta ze sprzętu elektronicznego i nie słyszała o słynnej firmie Apple. Jednak najlepszą firmę komputerową na świecie musiał, ktoś stworzyć. Tą osobą był Steve Jobs. Wykreował nową markę komputerów, która zrewolucjonizowała rynek i nadal jest pionierem wszystkich nowych gadżetów.

Leander Kahney ukazuje Jobsa jeszcze za jego życia. Od lat młodzieńczych stara się przybliżyć czytelnikowi sylwetkę niezwykłego człowieka. Jak to się stało, że dwóch młodych facetów zakłada firmę i po kilku latach jest ona wart kosmiczne sumy pieniędzy? Jak to jest, ze w wieku 23 lat młody chłopak może być wart ponad milion dolarów, a dwa lata później już 100 milionów? Pokaż mi faceta, który w tym wieku, w dzisiejszych czasach, sta warząc biznes „od zera” dorobił się takich pieniędzy…
I to jest właśnie wartość Steve Jobsa. Nietuzinkowy, fenomenalny, kreator, geniusz, biznesmen. Profesjonalista w...

L_zielska | 2014-01-01
Na półkach: Przeczytane, 2013

Książkę oceniam jako dobrą, przeciętna to za mało. Jest ona odzwierciedleniem firmy Apple i warunkami w niej panującymi. Autor przedstawia czytelnikowi wnętrzności firmy, którą tworzą niebywali ludzie - a właśnie Ci ludzie tworzą perełki na światowym rynku. Apple to dla Jobsa styl życia, mimo wzlotów i upadków zaprezentował, że kochał to co robił i doceniał swoich pracowników. Pracowników, którzy spełniają się w tym, co robią. Jeżeli ktoś chce poznać czynniki kierujące Jobsem w dążeniu do doskonałości, zdecydowanie polecam.

tofu | 2013-10-17

Pozycja dla dwóch grup odbiorców. Pierwsza to osoby, które kochają Apple i już. Im nie trzeba nic więcej niż Steve Jobs w tytule. Drugie to osoby cierpiące na notoryczną bezsenność. Książka jest po prostu nudna. Obrana jedna wizja autora jest wałkowana tam i z powrotem.

maj_ | 2012-11-11
Przeczytana: 08 listopada 2012

Steva Jobsa nie trzeba przedstawiać - jedni mają go za geniusza, inni za agresywnego biznesmena, który z nikim i niczym się nie liczy. I dobrze, ALE... Podnoszenia go do rangi współczesnego świętego, czy guru nie zniosłam.
Kahney ciekawie i żywo napisał swoją książkę, ale jej bohatera przedstawił właśnie jako mitycznego herosa. Nic tylko świeczki mu palić i klękać przed zdjęciem. I jeszcze te... "nauki Steve'a" na końcu każdego rozdziału. Koszmarne!
Tę historię zmęczyłam szybko, a dla własnej higieny umysłowej chcę zapomnieć o niej w trybie ekspresowym.

Robert | 2012-03-08
Przeczytana: 05 stycznia 2012

Jeśli nie masz zamiaru i ochoty zabierać się za pełną biografię Steve’a Jobsa, to ta książka jest najlepszym możliwym wyborem. W formie skondensowanej otrzymujesz to, co najważniejsze w historii Apple i życiorysie tak wybitnej osoby, jaką był Steve Jobs. Bez zbędnego owijania w bawełnę, bez upiększania czy demonizowania. Jak rzetelny skrót biografii, tyle, ze pozbawiony cech charakterystycznych dla biografii.

Dywagować można nad tym jak autor podszedł do przedstawianej postaci. Książka została napisana oryginalnie w 2008, czyli jeszcze za życia Jobsa. Nie dotyczyło go zatem niepisane założenie, że o zmarłych mówi się dobrze albo wcale (tudzież względnie obiektywnie), a tylko mógł się obawiać gniewu samego zainteresowanego. Po przeczytaniu już ok. 50 stron mogłem jednak ze spokojem stwierdzić, że lektura pozbawiona jest takich przypadłości. Co prawda otrzymujemy prezesa Apple’a w wersji skompresowanej, ale nie zostały pominięte żadne informacje, które mogłyby spłycić wyobrażenie o...

qswyt | 2011-12-30
Przeczytana: październik 2011

Książka była dla mnie "wystarczająca", aby poznać bliżej sposób działania Jobsa/Apple. Napisana jako poradnik, a nie biografia i to mi odpowiada:)

Piotrek | 2011-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2011

Hmm słaba książka. Tak naprawdę nie tłumaczy "jak osiągnąć sukces" na przykładzie Steve'a Jobsa. A taka serię zdecydowało się wydawać wydawnictwo "Znak". Autor krąży wokół tematu przez ponad 200 stron.
Jest to trochę ciekawe, ale nie porywające ani wciągające.