Kurz, pot i łzy

Mud, Sweat ant Tears
978-83-7513-901-3
podróż, przygody, przetrwanie
Ag2S

Znany i uwielbiany przez miliony – czy to za sprawą ogromnie popularnych programów telewizyjnych, czy jako autor bestsellerów – Bear Grylls przetrwał w miejscach, w które mało kto odważyłby się zapuścić. Tym razem postanowił opowiedzieć historię swego wyjątkowo intensywnego życia. Kurz, pot i łzy to fascynująca, poruszająca i wciągająca książka, obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika...

Kurz, pot i łzy to fascynująca, poruszająca i wciągająca książka, obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika przygód i mocnych wrażeń!

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2011

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/

Mikael95 | 2014-01-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: styczeń 2014

Jak zapewne większość, Bear Gryllsa poznałem dzięki programom emitowanym na Discovery Channel, nieco później wypożyczyłem z biblioteki jego książki ("Urodzony, by przetrwać" oraz "Szkoła przetrwania"). Bear Grylls jest osobą imponującą mi swoją postawą, dlatego postanowiłem mieć na stałe jego książkę. W tym celu, w jednej z księgarń zakupiłem jego autobiografię, czyli właśnie "Kurz, pot i łzy". Po przeczytaniu mogę stwierdzić, że była to zdecydowanie dobra inwestycja, z pewnością wrócę do niej nie raz.

Cała biografia podzielona jest na 5 części, w pierwszej poznajemy historię jego przodków (choćby to, że jego praprapradziadek napisał pierwszy w historii poradnik motywacyjny, a wielu członków rodziny było politykami), dowiadujemy się także dużo o nim samym (między innymi jak wyglądało jego spotkanie z późniejszym mordercą nepalskiej rodziny królewskiej, dlaczego jego nos wygląda jakby przeszedł wiele walk bokserskich, czy też, że uczestniczył w produkcji cydru, w wyniku którego...

Lilian | 2017-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2017

Bardzo ciekawa autobiografia, może początek taki trochę luzacki, chaotyczny, ale dało to też pewien obraz tego jak rodzina i dzieciństwo wpłynęło na charakter, umiłowanie przygód i determinację bohatera.

Im dalej tym lepiej, ciekawiej, momentami wesoło, momentami dramatycznie. Ogólnie bardzo interesująco. Cała selekcja do SAS, morderczy wysiłek i to ciągłe, bezustanne dążenie do wytyczonego celu mimo różnych przeciwności.
Czytając autora ma się wrażenie, że człowiek jest w stanie osiągnąć wszystko, co sobie wymarzy - wystarczy niezłomnie walczyć i starać się o to, bez względu na przeciwności. Za którymś razem musi się udać.

Opis wspinaczki na Everest - majstersztyk. Bardzo osobiste i mimo, że autor sam dokładnie nie jest w stanie wytłumaczyć dlaczego ludzie gór (i on sam) tak bardzo ryzykują dla jednej chwili zdobycia szczytu, to czytając jego wspomnienia miałam pewne wyobrażenie o tym, co w danych momentach czuł, tę magię, wzruszenie i błogość jaką dawała mu ta góra.
Bardzo...

paweł | 2017-09-05
Przeczytana: 05 września 2017

Bear Grylls znany głównie z programu telewizyjnego "szkoła przetrwania" na Discovery Channel.Były żołnierz sił specjalnych SAS.Książka jest o wiele ciekawsza niż program telewizyjny,dowiadujemy się wiele o samym człowieku jako takim.Jak przezwyciężać własne słabości,ból,zmęczenie i wydawałoby się beznadzieję.Autor nam opowiada niemal ze szczegółami,co wtedy myśli,co ryzykuje i co jest wstanie postawić na szali, by dobrnąć do celu.Bear Grylls ma tego świadomość,że stawką jest zdrowie i życie,kocha to, co robi i podejrzewam,że robił będzie.Mam nadzieję,że szczęscie nigdy go nie opuści,tego mu życzę.

Patrycja | 2016-09-08
Przeczytana: 16 marca 2014

Z autobiografią Beara Gryllsa zetknęłam się po raz pierwszy 2,5 roku temu za sprawą genialnego w mojej ocenie audiobooka. Pamiętam, że dodałam wtedy tę książkę na listę przyszłych zakupów... I zapomniałam o niej na długi czas. Kilka(naście) tygodni temu twarz Beara spojrzała na mnie w jednym ze supermarketów ("Paliwo dla życia") i po powrocie zaczęłam szperać w sieci w poszukiwaniu tej pozycji. W międzyczasie nakład się wyczerpał, ale od czego są serwisy aukcyjne? Jeśli odpowiednio długo wyczekacie może uda się upolować upragnioną pozycję za rozsądną cenę. Tym razem - udało się.

Dlaczego o tym wszystkim wspominam? Przeczytałam w swoim życiu trochę autobiografii i ta chyba motywuje mnie najbardziej. Niesamowita historia niesamowitego człowieka (powtórzenie zamierzone), który pomimo różnych przeciwności losu był na tyle szalony, by próbować spełnić swoje marzenia. To, co osobiście pokochałam w tej autobiografii to wszechstronny optymizm, determinacja i ogrom przygód (pamiętam swoje...

Wioletta | 2018-02-09
Na półkach: Przeczytane, P. L -> W
Przeczytana: 09 lutego 2018

"Himalaiści słyną z tego, że bagatelizują wszelkie zagrożenia."
Zawsze się zastanawiałam, po co ci wszyscy alpiniści tyle ryzykują, aby na chwilę stanąć na szczycie góry? Dlaczego to ich tak kręci. Bear mi odpowiedział cytując znane powiedzenie
"Jeśli musisz pytać to nigdy nie zrozumiesz".
Grylls opowiada o swoim życiu, od dzieciństwa (ważne - nie zapomina o przodkach) poprzez selekcje do SAS po Everest. O życiu wypełnionym po brzegi wyzwaniami, marzeniami, o sile ciała i sile ducha. Warto

Izabela Pycio | 2015-10-17
Przeczytana: 17 października 2015

Autor na podstawie doświadczeń z dzieciństwa, służby w siłach specjalnych, zdobycia Mount Everestu, pokazuje jak silnie kształtował się jego charakter. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie, całość sprawia wrażenie starannie przygotowanej prelekcji na temat granic wytrzymałości fizycznej i psychicznej człowieka, gdzie liczy się brawura, determinacja, entuzjazm i miłość, a także motywacja, wytrwałość, ciężka praca i opanowanie. To nieustanne pragnienie silnych wrażeń, sprawdzenia się i triumfu powoduje, że człowiek walczy z własnymi ograniczeniami. A nasze doświadczenia, potknięcia i błędy są najlepszymi nauczycielami. Życie jest na tyle ekscytujące, na ile mu pozwolimy, a jedyne ograniczenia to te, które sami sobie narzucamy.

arachne | 2011-12-23
Przeczytana: 22 grudnia 2011

Bear Grylls to odpowiedź na pytanie, dlaczego tylu współczesnych facetów jest niemęskich. Po prostu, gdy Matka Natura… wróć, Bóg, bo Grylls jest głęboko wierzący, rozdawał to coś, co o byciu męskim decyduje, Edward zgarnął całą pulę i takim Szpakom nie wystarczyło. c:<br />
Autobiografia Gryllsa to fenomenalna opowieść o facecie, który jest taki, jakim większość ludzi chciałaby być. Nie chodzi tu o sprawność fizyczną, bo „Pot, kurz i łzy” udowadnia, że ta bywa zwodna. To, co tworzy Beara Bearem to ogromna siła ducha. Zazdroszczę mu uporu, wytrwałości i wiary. Bo Edward Michael Grylls to upersonifikowana odwaga, brawura i niezłomność. Na łamach 400 stron Edward pisze o swoich sukcesach, o porażkach i błędach, o chwilach zwątpienia i chwilach chwały. Dowiemy się, że korespondował z… Matką Teresą i grywał na gitarze z… Jamesem Bluntem (za nim ten stał się TYM Bluntem). <br />
Co ciekawe, niewiele miejsca poświęca swojej drodze do sławy, a skupia się na tym, co uczyniło go po prostu...

KrzysiekK | 2018-08-04

Książka opisująca dzieciństwo i młodość autora, znanego podróżnika, a przede wszystkim survivalowca. Ciekawy opis życia, z dużą ilością przygód i perypetii, również miłosnych. Przede wszystkim jednak mamy pokazaną drogę prawdziwego twardziela, niebojącego się wyzwań, trudu, kurzu, potu i łez. Momentami nieco patetyczna, może zbyt szczegółowa, ale pomimo autobiograficznego charakteru trzymająca w napięciu ze zwieńczeniem w postaci zdobycia Everestu.
Duże wrażenie robi siła psychiczna autora, jego samozaparcie w dążeniu do celu, być może dlatego wszystkie rzeczy jakie postanowił w końcu się spełniają, taki typ człowieka, który co tydzień wygrywa w lotto, ale zamiast jednego kuponu musi zdobyć się na wysiłek wysyłania tysięcy.
Na pewno jest to doskonała książka dla kobiet-mężczyzn twardzieli, albo tych którzy dopiero zamierzają nimi być.

Aaron | 2013-02-18
Przeczytana: 2012 rok

jak zwykle nie zawiodłem się na tym poradniku.

soleiasta | 2012-07-04

Bear Grylls to facet, którego nie jedna kobieta chciałaby mieć u swojego boku. Nie chodzi tu o urodę, choć nią też nie grzeszy , chodzi mi raczej o jego zdolności i o to coś zwane „ pierwiastkiem męskim”. We współczesnym świecie – wstyd przyznać, ale cóż, faceci nam „zbabiali”, że nie wspomne już o tym, iż ciężko jest odróżnić czy w kolejce u Pani Jadźki w warzywniaku, przed nami stoi kobieta czy mężczyzna. Niestety, świat idąc do przodu pociąga też za sobą modę, co w przypadku niektórych mężczyzn – jest gwoździem do trumny.

Nie oszukujmy się, każda z nas chciałby mieć przy swoim boku, faceta z krwi i kości męskiego, taką złotą rączkę od wszystkiego, do tego przystojnego, inteligentnego, zaradnego ogólnie ideała – ale świat byłby za piękny, gdyby tak było. Choć sądzę że dla każdej z Nas, nasza druga połównka jest idealna i nie zamieniłybyśmy go na żadne inne skarby, to mimo wszystko są dni kiedy na nich marudzimy;)

Po książkę sięgnęłam trochę sceptycznie, wypożyczyłam ją dla...