Liczy się każda sekunda

Tłumaczenie: Aldona Matuszyńska
Wydawnictwo: StudioEMKA
Every second counts
83-88931-45-8
amstrong, kolarz, walka, nowotwór, biografia
okruszek

Dzięki tej książce możemy poznać uczucia Armstronga, jego mysli, zachowania, także w życiu prywatnym. To swoisty przewodnik napisany przez pięciokrotnego triumfatora z Paryża w przeddzień jego szóstego, historycznego sukcesu. Lance jest nie tylko autorem, bohaterem, ale także trenerem, psychologiem, lekarzem. Wszystkim!

Łukasz | 2013-10-05
Przeczytana: 01 sierpnia 2005

Przeczytałem tę książkę gdy jeszcze Armstrong był podejrzanym w sprawie o stosowanie dopingu. Wówczas wydawała mi się tak prawdziwa, że podziwiałem tego człowieka za hart ducha i upór jaki towarzyszył mu podczas walki z chorobą oraz uprawianiu sportu. Niestety dziś w świetle skandalu, którego był głównym bohaterem jego książka jest mniej wiarygodna... Oczywiście historia walki z chorobą i opowieści o treningach nie są wymysłem, lecz oszukał czytelnika pisząc, że nigdy nie stosował dopingu czego wybaczyć mu nie potrafię.

blazejdaw | 2015-02-24

Z perspektywy wydarzeń, które miały miejsce kilka lat po wydaniu książki, jest to niezwykle ciekawa lektura dla ludzi zainteresowanych tematem.

kroolu | 2016-01-11
Przeczytana: wrzesień 2005

W przypadku tej pozycji mam odczucia dokładne takie same, co przy książce Jana Ullricha "Wszystko albo nic". Kiedy się ją pierwotnie czytało, człowiek miał wypieki na twarzy i kibicował bohaterowi z całego serca. Bo historię - doprawdy - miał niezwykłą. Tyle że z czasem okazało się, że po wszystkich oszustwach, jakie uskuteczniał "The Boss", z półki "sport" trzeba przenieść jego powieść do działu "fantastyka"...

Mateusz | 2013-02-21

Książka została mi polecona przez panią pracującą w bibliotece miejskiej jako bardzo dobra i nie myliła się. Było to zaraz po wydaniu tej książki. Pamiętam, że książka ta potrafiła mnie czasem zainspirować, by w środku zimy, w mrozie siąść na swój rower
i wyruszyć w krótką trasę. Rodzice, jak można się domyślać, nie byli zachwyceni moim zapałem, ale dzisiaj wspominam tę sytuację z uśmiechem na twarzy. Niestety, w świetle ostatnich doniesień prasowych czuję się trochę oszukany przez pana Armstronga, który podobno stosował doping. Dlatego muszę zaliczyć tę książkę do fikcji, a jej ocena spadła w mych oczach.

Damian Korszewski | 2014-08-10

nieaktualne :)

polcir | 2013-01-30
Przeczytana: 2012 rok

inspirujące

me4891 | 2012-12-03

Ksiazka rozczarowala. Spodziewalem sie duzo duzo wiecej, ciekawiej i bardziej zaskakujaco. Czegos co pokaze prawdziwe kulisy TdF, kolarstwa i choroby. A wyszedl potworek samopochwalny niespelnionego psychologa... Niestety...

winni77 | 2013-12-18
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Bardzo fajna książka, która prócz tego że pokazuje czym na prawdę jest profesjonalne kolarstwo i Tour de France, pokazuje też samego Lance Armstronga. Mimo wielu kontrowersji wokół jego osoby książka warta przeczytania.

gelu | 2013-02-09

Gdyby nie same kłamstwa, to książka byłaby bardzo dobra.

Wiktoria Madej | 2011-06-10
Przeczytana: lipiec 2006

książka o pokonywaniu własnych słabości, walce Lanca z chorobą i nieuczciwością ludzi posądzających go o doping. Motywacją dla Lanca była niewiara jego towarzyszy w jego wybitne możliwości. Lance jest jednym z niewielu autorytetów, jego sposób walki i styl w jakim on ją wygrywał bardzo mi się podoba :) a i nie wierzę w to że brał doping!!

Armstrong kontra czytelnicy

Grupa kalifornijskich czytelników walczy o odszkodowanie z Lancem Armstrongiem. Żądają oni 5 mln rekompensaty za zakup książek autorstwa skompromitowanego kolarza, argumentując pozew fałszowaniem zawartych w nich informacji.