Liczy się każda sekunda

Tłumaczenie: Aldona Matuszyńska
Wydawnictwo: StudioEMKA
Every second counts
83-88931-45-8
amstrong, kolarz, walka, nowotwór, biografia
okruszek

Dzięki tej książce możemy poznać uczucia Armstronga, jego mysli, zachowania, także w życiu prywatnym. To swoisty przewodnik napisany przez pięciokrotnego triumfatora z Paryża w przeddzień jego szóstego, historycznego sukcesu. Lance jest nie tylko autorem, bohaterem, ale także trenerem, psychologiem, lekarzem. Wszystkim!

blackrider | 2019-04-12
Przeczytana: 10 marca 2015

Fajna książka, gdyby zawierała prawdę :) Mistrz kłamstwa

Hefajstosek | 2018-12-02
Przeczytana: sierpień 2007

Lance Armstrong - każdy,kto interesuje się sportem pewnie słyszał o tym człowieku.
Zawodowy kolarz,drugi Amerykanin w historii TdF,który wygrał tę imprezę.Czwarty człowiek,który wygrał tę imprezę najpierw 5 razy,a potem pierwszy i jedyny,który pobił ten rekord i ostatecznie wygrał ją 7 razy.

TdF czyli Tour de France wyścig kolarski zwany Wielką Pętlą.Jeden z 3 najważniejszych wyścigów dla zawodowców obok Giro d'Italia i Vuelta a Espana.
Już samo zwycięstwo chocby jednego z 21 etapów daje miejsce w historii tego sportu,a co dopiero zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.A 7 zwycięstw to już miejsce wśród legend wszechczasów.

Byłby to wyczyn niezwykły o charakterze sportowym,ale jest jeszcze coś,co wyróżniało Lance'a.
Otóż chorował on na raka jąder.Dla kolarza to w zasadzie koniec kariery.Ale on,silny Teksańczyk po ciężkiej i długiej walce wrócił do życia i do sportu.I udowodnił,że potrafi zwyciężac z chorobą,z samym sobą i z innymi.

W momencie wydania książki Lance miał na koncie 5...

| 2017-07-05
Przeczytana: lipiec 2005

W momencie wydania książki Lance miał na koncie 5...

Szymek | 2016-01-31

Historię Armstronga zna każdy, czyta się szybko i przyjemnie, a w gratisie otrzymujemy solidnego motywującego kopniaka.

kroolu | 2016-01-11
Przeczytana: wrzesień 2005

W przypadku tej pozycji mam odczucia dokładne takie same, co przy książce Jana Ullricha "Wszystko albo nic". Kiedy się ją pierwotnie czytało, człowiek miał wypieki na twarzy i kibicował bohaterowi z całego serca. Bo historię - doprawdy - miał niezwykłą. Tyle że z czasem okazało się, że po wszystkich oszustwach, jakie uskuteczniał "The Boss", z półki "sport" trzeba przenieść jego powieść do działu "fantastyka"...

blazejdaw | 2015-02-24

Z perspektywy wydarzeń, które miały miejsce kilka lat po wydaniu książki, jest to niezwykle ciekawa lektura dla ludzi zainteresowanych tematem.

Damian Korszewski | 2014-08-10

nieaktualne :)

narrenturm | 2014-03-01

tylko szkoda, że wyszło jak wyszło :(

winni77 | 2013-12-18
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Bardzo fajna książka, która prócz tego że pokazuje czym na prawdę jest profesjonalne kolarstwo i Tour de France, pokazuje też samego Lance Armstronga. Mimo wielu kontrowersji wokół jego osoby książka warta przeczytania.

Łukasz | 2013-10-05
Przeczytana: 01 sierpnia 2005

Przeczytałem tę książkę gdy jeszcze Armstrong był podejrzanym w sprawie o stosowanie dopingu. Wówczas wydawała mi się tak prawdziwa, że podziwiałem tego człowieka za hart ducha i upór jaki towarzyszył mu podczas walki z chorobą oraz uprawianiu sportu. Niestety dziś w świetle skandalu, którego był głównym bohaterem jego książka jest mniej wiarygodna... Oczywiście historia walki z chorobą i opowieści o treningach nie są wymysłem, lecz oszukał czytelnika pisząc, że nigdy nie stosował dopingu czego wybaczyć mu nie potrafię.