Wayne Rooney. Moja historia

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Wayne Rooney: My Story So Far
978-83-63248-11-6
Pavel

Jaka jest prawdziwa historia jednego z najlepszych piłkarzy na świecie? Czy pierwsze oznaki piłkarskiego geniuszu były widoczne już w Croxteth, na przedmieściach Liverpoolu? Jakie wydarzenia z dzieciństwa ukształtowały jego charakter? I jak oszałamiający skok do sławy i fortuny zmienił pozornie nieśmiałego, fantastycznie utalentowanego młodego chłopaka? Wayne Rooney otwiera się w swojej...

Wayne Rooney otwiera się w swojej autobiografii, bardzo szczerze opowiada o latach, które zdefiniowały go jako człowieka i piłkarza. Opisuje życie w robotniczej rodzinie, pierwsze kroki z piłką, wzloty i upadki, debiut w Premiership w barwach Evertonu i wiele innych zdarzeń prowadzących do dnia, kiedy los zmienił go na zawsze – dnia, w którym zadzwonił sir Alex Ferguson.
Gra w Manchesterze United i reprezentacji Anglii, ciągła walka o najwyższe trofea z najtrudniejszymi przeciwnikami sprawiły, że również życie prywatne trafiło na pierwsze strony gazet. Rooney ujawnia całą prawdę o swoim związku z Coleen McLoughlin, udręki związane z kontuzją, która niemal kosztowała go występ na mistrzostwach w 2006 roku, oraz jak pomogło mu wsparcie najbliższych i osobista determinacja.

Przed Wami pierwsza część historii, opowiedziana przez samego Wayne’a Rooney’a, a przetłumaczona przez dziennikarza, znawcę i fana angielskiej piłki – Michała Pola. Z Croxteth na stadiony świata – podróż życia, która na przekór przeciwnościom losu, trwa już ponad dwadzieścia lat.

źródło opisu: http://wydawnictwosqn.pl/zapowiedzi/wayne-rooney-moja-historia/

źródło okładki: http://wydawnictwosqn.pl/zapowiedzi/wayne-rooney-moja-historia/

Katarzyna | 2015-08-07
Na półkach: Sport/Piłka nożna
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

To doprawdy dziwne uczucie czytać autobiografię kogoś, kto ma zaledwie 20 lat, i to jeszcze w dodatku zatytułowaną „Moja historia”. W oryginalnym tytule pojawia się jeszcze wyrażenie „so far” („My story so far”), które trochę niesłusznie zostało usunięte z polskiego tytułu. Ten krótki dopisek wskazuje, że ta historia ma ciąg dalszy, którego w tej książce brakuje, słowem: pozwala się zorientować, że nie jest to cała historia, bo i cała być nie może, skoro Wayne Rooney nadal z powodzeniem reprezentuje barwy zarówno Manchesteru United, jak i drużyny narodowej, dopisując tym samym do swojej historii kolejne karty.

Przystępując do lektury autobiografii młodego Rooneya, miałam już za sobą lekturę książki „Moja dekada w Premier League”. Tamta pozycja bardzo przypadła mi do gustu, mimo że nie kibicuję „Czerwonym Diabłom” ani nie jestem wielką fanką ich napastnika, choć oczywiście szanuję go za ciężką pracę, jaką wykonuje na boisku. Mając w pamięci przyjemność towarzyszącą mi podczas...

Arkadiusz | 2012-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2012

Bardzo Słabiutka biografia. W sumie jestem bardzo przeciwny temu, żeby tak młodzi ludzie wydawali książki ze wspomnieniami. Będą mieli na to jeszcze czas za kilka lub kilkanaście lat, kiedy zakończą już karierę. A w takim wypadku dostajemy książkę, która aby nabrać odpowiednich rozmiarów jest niebotycznie szczegółowa i to w złym tego słowa znaczeniu. Dużo nieistotnych detali, które są bardzo nużące dla kogoś kto nie jest wielkim fanem Manchesteru, Evertonu czy też reprezentacji Anglii a chciał po prostu przeczytać historię ciekawego człowieka...

...Jednak historia ta, jak i sam człowiek są bardzo mało ciekawe i z przykrością muszę przyznać, że spodziewałem się czegoś zdecydowanie innego. A tutaj naszym oczom ukazuje się ktoś perfekcyjnie wybielony, bez żadnych złych uczynków (boiskowych a także tych popełnianych poza nim). Chłopak tak nudny, że aż czasami bolało. Piłkarz, który w swojej karierze nie zrobił nic złego, a za wszystkie swoje wybryki wini prasę, sędziów albo zbiegi...

wegorz08 | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Skonczylem dzisiaj czytac książkę i musze przyznac, ze jest bardzo dobra. Ksiazka opisuje wszystko od podstaw czyli jak zaczynal swoja przygode, jak poznal swoja obecna zone, ile poswiecil dla sportu i dla niej i jakim jest naprawde czlowiekiem. Uwazam, ze cala ta afera, ktora wyszla na jaw z prostytutkami oraz hazardem pokazuje nam, ze Wayne jeat rowniez tylko czlowiekiem, ktory ma swoje problemy. Ksiazke ocenilem na 10 nie dlatego, zeuwielbiam go oraz Manchestertylko dlatego, ze ksiazka byla naprawde swietna a momentami mozna bylo sie posmiac ;) pokazala rowniez jakie problemy czekaja na mlodych zawodnikow. Polecam!

Lilith | 2012-05-23
Przeczytana: 24 maja 2012

To prawda, że w książce znajduje się wiele błędów i błędzików:( Książkę przeczytałam, bo mój chłopak jest wielkim fanem zarówno Manchesteru United jak i samego Wayne'a Rooney'a. Czyta się miło, łatwo i szybko, dowiadujemy się z niej wszystkiego od narodzin bohatera, przez etapy kariery, do Mundialu w Niemczech. Jednak czy do końca można nazwać ją "prawdziwą historią jednego z najlepszych piłkarzy na świecie"? Śmiem wątpić. Dlaczego? Przyznałby się do tego ile pieniędzy w rzeczywistości wydawał na hazard czy do swoich kontaktów z prostytutkami wiedząc, że książkę przeczyta jego żona?

benia86 | 2013-02-22
Przeczytana: luty 2013

Roo jest geniuszem w swojej klasie :) Fenomenalny piłkarz o nieprzeciętnej woli zwycięstwa- i to mi zaimponowało. Książka czyta się baaaaardzo szybko (jeden wieczór) i zostawoa miłe wrażenie, ale też poczucie lekkiego "mydlenia oczu". Szanuję Rooneya- zwłaszcza że w mojej rodzinie kibicuje się United, ale przedstawianie Roo jako spokojnego, cichego nie agresywnego piłkarza, który swoje najsłynniejsze faule popełnił "przypadkiem", bo nie zauważył np Carvalho...no...sorki- nie kupuję tego ;)...Roo jest zwierzęciem boiskowym, wielkim talentem z wielkim temperamentem.

joanna88 | 2013-01-24

jest napisana bardzo ubogim i naiwnym językiem.

Alan S | 2015-01-04
Na półkach: 2015
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Wayne Rooney. Piłkarz ambitny, waleczny, harujący na całej szerokości i długości boiska. Czasami bezsensownie porywczy i agresywny. Jaki jest prywatnie?

Największym zaskoczeniem i rozczarowaniem jest to, że jest zupełnie inny niż na boisku. Jak sam siebie określa jest romantyczny i nieśmiały. Ja do tego dodałbym prostolinijny. Słowem nudny. Niestety.

Do samej książki podchodziłem grubo na raty. Z pierwszych stu stron, które czytałem już jakiś czas temu pamiętam tylko tyle, że potrafi spać przy włączonym telewizorze czy odkurzaczu (?!). Tak, zgadza się. Nie jest to wiedza jakiej poszukuję w tego typu książkach. Szukam przede wszystkim wielu zakulisowych historii, dostępu do miejsc, których raczej nie zobaczę. Do szatni, na treningi czy otoczki spotkań.

Niestety, jest tego jak na lekarstwo. Jedynie rozdział, w którym opisuje to co działo się w szatni spełnia moje oczekiwania oraz ten, w którym opisuje swój konflikt z Moyesem. Reszta to niestety dosyć oklepany standard w...

Pokahontaz | 2012-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2012

Wielkie oczekiwania, jednak zawód. Można rzecz, że są same uproszczenia w każdej "przypałowej" sytuacji, gdzie Wayne ma odpowiedź na każdy wybryk, co zdecydowanie nie podobało mi się. Kilka tłumaczeń Rooneya mnie nie przekonuje, jednak wytłumaczenie sfaulowania Ricardo Carvalho podczas mundialu w Niemeczech, to już śmieszne było. Piłkarz wspaniały, jednak nie podobała mi się jego historia... wytłumaczenia wszystkich nieprzyjemności, które go spotkały. Media tam chciały go zniszczyć, ale w niektórych momentach można się uśmiać, że tłumaczy się jak małolat. Można przeczytać, ale nie jeden poczuje niedosyt.

Once_Upon_A_Time | 2015-02-16
Na półkach: Bardzo dobre
Przeczytana: 02 lipca 2012

Biografia z typu tych wciągających od pierwszej strony. Pozycja obowiązkowa dla fanów ligi angielskiej.
Narracja pierwszoosobowa sprawia, iż wszystkie opisywane wydarzenia stają się nam bliższe, przez co z większym zapałem śledzimy kulisy życia wybitnego sportowca. Dowiadujemy się, że mimo perfekcji prezentowanej na boisku, w życiu także zdarza mu się zagubić i popełniać błędy.
Książka ta jest także idealna dla młodszych kibiców, którzy swoją pamięcią nie sięgają początków kariery Wayne Rooneya.
Polecam wszystkim pasjonatom futbolu.

Grzegorz | 2013-12-08
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Świetna książka, pełna ciekawych historii, rozmów sytuacji z boiska i nie tylko. Pokrótce przedstawiona kłótnia z Davidem Moyes'em. Od samego początku poznajemy prawdziwego Wayne'a, osobiście uważam, że dużo można z tej książki wyciągnąć