Uwierzyć w siebie do przerwy 0:3

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
837298879x
sport

Piłka nożna jest moją życiową pasją. Dzięki niej zwiedziłem niemal cały świat. Ukształtowała mój charakter. Nigdy nie przypuszczałem, że jako piłkarz osiągnę aż tyle. I może dlatego tak mocno chodzę po ziemi...

ChicaDeAyer | 2013-07-25
Przeczytana: 2009 rok

Który kibic nie ma wciąż w głowie słów p.Szpakowskiego, komentującego jeden z najważniejszych momentów w dziejach polskiego sportu i europejskiego footballu (nie bez kozery stambulski finał został przecież okrzyknięty najlepszym meczem ostatniej dekady!) - "Jerzy, Jerzy, cała Polska w Ciebie wierzy!". Wtedy zadziała się magia, a bramkarz z kraju znad Wisły i jego wyczyny na linii były na ustach całego świata. Nic dziwnego, że w autobiografii Jurka dużo o tym niezwykłym comebacku - każdy sportowiec chciałby mieć taki niezwykły moment w swojej karierze i takie osiągnięcie w swoim CV. Ale znajdziemy też mnóstwo ciekawostek i anegdotek z życia piłkarza, co pozwala nam dojrzeć co się dzieje za kulisami tej wielkiej machiny.

Danway | 2011-03-18
Przeczytana: 18 marca 2011

Wiele osób pamięta finał Ligi Mistrzów w Stambule z 2005 roku, w którym to AC Milan grał z FC Liverpool, którego wieloletnim zawodnikiem był Jerzy Dudek... To właśnie od tego finału zaczyna się biografia Jurka Dudka, który został bohaterem tego meczu i zapisał się w historii współczesnej piłki...

Dudek opisuje co zawodnicy czuli przed finałem, ale także co się działo w szatni po pierwszej połowie sromotnie przegranej 0:3... Od tego momentu można czerpać naukę, że nie zawsze wszystko jest stracone... Że póki piłka w grze mecz się nie kończy... Doceniam taką postawę...

W następnych rozdziałach Jerzy Dudek przedstawia swoją historię swojego dzieciństwa oraz pasji i miłości do piłki nożnej... Pokazuje on swój upór w dążeniu do najwyższych celów... Takie postawy powinny być chwalone... Niestety takich postaw jest teraz coraz mniej, a szkoda... Może w dniu dzisiejszym nasi obecni Reprezentanci winni ją przeczytać by wiedzieć, że talent to tylko ułamek, a reszta to ciężka praca...

W...

Dominik | 2012-03-03

Biografia jednego z najlepszych polskich bramkarzy Polskich. Książka wydana została prosto po tym jak Liverpool z Dudkiem w składzie wygrał Ligę Mistrzów, a sam bramkarz został bohaterem meczu ze swoim niezawodnym tańcem na linii bramkowej. Książka godna polecenia, nie tylko dla fanów futbolu.

Jagodzianka | 2012-02-24
Przeczytana: 16 lutego 2012

Myślę, że to książka warta przeczytania nie tylko dla każdego chłopaka który kocha piłkę bądź w nią gra, ale dla każdego kto choć trochę ma pojęcie o sporcie jakim jest piłka nożna. Jak dla mnie książka jest świetna, lekka, do szybkiego przeczytania szczególnie jeżeli ktoś lubi biografie :)

Roman | 2013-11-14
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 14 listopada 2013

Napisana prostym językiem historia zwyczajnego chłopaka, który nie bał się poświęcić swojej pasji. Historia o drodze pełnej wpadek, kontuzji, ciężkich treningów prowadzących na sam szczyt. Opiewająca
samozaparcie, silną wolę, pracowitość. Jest wyrazem sukcesu naszego bramkarza - cokolwiek się nie działo, pozostał sobą.

Autobiografia Jerzego Dudka to pozycja zarówno dla młodych adeptów piłki nożnej i innych sportów, jak i dla każdego szukającego motywacji do realizacji swoich marzeń. Wielkim atutem książki jest ukazanie problemów dotykających polską piłkę nożną - konflikty z trenerami, niekompetencje działaczy, kłótnie o pieniądze oraz
goniących za sensacją dziennikarzy.

Polecam każdemu.

vexlubo | 2013-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Jakbym pisał/dyktował swoja autobiografie to na pewno lepsza by nie była- tyle odnośnie stylu. A treść taka jaką wyobrażałem sobie że tam znajdę - mi pasuje. Pozdrawiam Dudka

Vexerl | 2016-07-04
Przeczytana: 2014 rok

Dość ciekawa biografia. Piłka nożna-uwielbiana przez wielu.
On, człowiek który osiągnął bardzo sporo w tym sporcie.
Dudek pokazuje jaką drogę musiał przebyć, przerywane śmiesznymi anegdotkami z jego życia. Jak się okazuję-to zwykły Szary Kowalski. Dzięki uporowi i determinacji wspiął się na sam szczyt.
Jednak moim zdaniem...to nadal piłka nożna. Tylko piłka. Aż piłka.
Są sporty w których o wiele bardziej trzeba się starać aby wspiąć się na szczyt, autor się przecenia.

Piotr Ćwik | 2018-06-19
Na półkach: Przeczytane, Sportowe, Biografie
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Bardzo dobra. Po prostu bardzo dobra książka, która pozwala lepiej poznać najlepszego polskiego bramkarza przełomu wieków. Jurek Dudek to barwna osobowość. Większości pewnie kojarzy się z finałem LM 2005, ale zapewniam, że to bramkarz i człowiek wielu wymiarów. Przeczytajcie, a nie pożałujecie.

KatherineAFC | 2011-07-21

Jestem bardzo zawiedziona tą biografią bramkarza, którego ogólnie bardzo cenię i podziwiam. Mowa jedynie o kasie, wiecznym niedocenianiu, wspominaniu Stambułu aż do znudzenia albo co stronę pisanie o tym jak to Pan Jurek wszystkim pomaga i rozdaje gadżety. Nie polecam.

Ukryty | 2017-04-09

dobre wydanie w twardej oprawie i dobrze sie czyta, szkoda tylko ze koniec to final lm, nie ma n nic potem