Lubimiec, Katioł, Inopłanietianie, Fotografia priszelca
83-7255-790-X
fantastyka rosyjska
kasira_

Pupilek, to domowe zwierzątko, ufne, przytulne, miłe. Pupilek to również krnąbrny i podstępny stwór. Zamiast cieszyć się, że udało mu się uniknąć losu większości ludzi, którzy teraz mieszkają w lasach lub miejskich śmietnikach, niewdzięcznik porzuca wygodne życie z prześliczną obróżką na szyi i decyduje się na niebezpieczną tułaczkę. Uczy się walki w szkole gladiatorów, poznaje ludzi upodlonych, ludzi kolaborujących z najeźdźcą i niewielką grupkę tych, których najazd nie złamał.

Wreszcie przystaje do bojowników o wyzwolenie ujarzmionej wieki temu Ziemi.

Marta | 2016-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2016

Pupilek jest to zbiór 3 opowiadań, tytułowego pupilka i dwóch innych. Ogólnie już wcześniejsze powieści tego pisarza mi się podobały i dlatego sięgnęłam po następne. Pupilek jest naprawdę bardzo dobrą mini powieścią. Pomysł na temat jest wręcz genialny, nie czytałam do tej pory nikogo kto by w taki sposób poruszył temat obcych, jako sponsorów, a przy tym prosty, wystarczy się wczuć w rolę psa i obdarzyć go rozumem i właściwie pozostaje tylko opisać rzeczywistość z punktu widzenia psa, naprawdę świetny pomysł. W tej książce irytuje mnie tylko dwie rzeczy.
Jednym jest zakończenie a właściwie niedokończenie Pupilka, ponieważ akcja kończy się nagle a czytelnik musi sam sobie wyobrazić zakończenie. Zamiast dwóch następnych opowiadań wolała bym żeby ta powieść została zakończona. Oczywiście dwa pozostałe opowiadania są w porządku jednak zawsze wolałam powieści. Drugim problemem, który raczej wynika z czegoś co tkwi we mnie a nie jest winą autora to tło radzieckie. Strasznie nie lubię...

Megsss | 2013-08-30

"Pupilek" to w moim przekonaniu pozycja kultowa. Czytałam raz, ale chyba jeszcze kiedyś do niej wrócę. Zaskakuje pomysłem.

Leo Angeleo | 2013-06-11

Książka w miarę fajna, ale zakończenie robione "po łebkach" i to strasznie. Pozostawia niedosyt.

Denelor | 2010-09-14
Przeczytana: 2008 rok

Intrugująca historia ludzkości podbitej przez kosmitów. Polecam każdemu który zastanawia się nad sensem istnienia ludzkiego.

Troll23 | 2016-07-29
Czarek | 2016-06-21